1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kültür değerlerimize sahip çıktık
Kültür değerlerimize sahip çıktık

Kültür değerlerimize sahip çıktık

Kültür ve turizm alanında başarılı çalışmalara imza atan, gelenek, bozlak ve çeşitli alanlardaki değerlerimize sahip çıkan İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Aydın Demiröz, Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı’na görevlendirildi.

A+A-

Göreve geldiği günden itibaren kültür ve turizm alanında başarılı çalışmalara imza atan, gelenek, bozlak ve çeşitli alanlardaki değerlerimize sahip çıkan İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Aydın Demiröz, Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı’na görevlendirildi.

KIRIKKALE’DEN MUTLU AYRILIYORUM

Geçmiş dönemlerde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürüten Yahya Kemal Er’in göreve dönmesi amacıyla başlattığı mahkeme sürecinin yeniden göreve müdür olarak başlaması kararının ardından 8 aydır vekil olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü yürüten Aydın Demiröz Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı’na görevlendirildi. Bu kapsamda Demiröz, Kırıkkale’de yerel gazetelerin oluşturduğu Birleşik Medya Ajansı’nı ziyaret ederek, gazete imtiyaz sahipleriyle bir araya geldi.

KIRIKKALE’NİN ÇOK ÖNEMLİ KÜLTÜRLERİ VAR

İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Demiröz, “Ben 10 Haziran 2019 tarihinde Kırıkkale’de göreve başladım. Hemen hemen yaklaşık 8 aydır Kırıkkale’ye hizmet ediyorum. Bu süre içinde görev sürem benden bir önceki müdür arkadaşımız Yahya Kemal Er’in mahkeme kararıyla yeniden göreve dönecek olması nedeniyle ben görevden ayrılıyorum. Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini yürüteceğim. Görev sürecim içerisinde hem sizlere teşekkür etmek amacıyla ziyaret ettim.

GEREKEN ÇABA VE GAYRETİ GÖSTERDİK

“Hem sizlerden hem Kırıkkale halkından çok büyük destekler gördüm. Yaptığımız her faaliyette bizlere sahip çıktınız. İnanın ben Kırıkkale’yi çok sevdim ve buradan çok güzel duygularla ayrılıyorum. Sizlerle olmaktan, Kırıkkale’de olmaktan çok mutluydum. Kırıkkale halkı beni sevdiğini bana hissettirdi. Sokakta gezerken tanımadığım insanların bana selam vermesi, tebessüm etmesi, bir esnafa gittiğimizde bizlere sevgiyle bakması iyi ve güzel bir duyguydu. Bu benim motivasyonumu artırıyordu, heyecanımız ve performansımız da yerindeydi.”

ONLARDAN KALAN MİRASI DEVAM ETTİRECEĞİZ.

“Bizlere 8 aylık süre nasip oldu bu süre kapsamında Kırıkkale’nin kültür ve turizm alanındaki, farkındalığını ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Çok güçlü bir medeniyetin üzerinde oturduğumuzu, zengin bir kültürel değere sahip olduğumuzu herkese anlatmaya çalıştık. Kırıkkale’de kültürel altyapı oldu, Kırıkkale’de turizm alanında çeşitli çalışmaların yapılabileceği bilinci oluştu. Biz yeni bir vilayetiz neyimiz var gibi bir yanlış algıyı yıktık. Bu algı doğru değil, bu coğrafyada bizden öncede binlerce yıl öncesinde yaşayan insanlar vardı. Biz onlardan kalan mirası devam ettireceğiz.

KIRIKKALE İÇİN GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATILIR

“Bunları ortaya çıkartmanın mücadelesini verdik. Değerlerimize sahip çıkmanın çaba ve gayreti içerisinde olduk. Yapılacak çok iş var Kırıkkale adına. İnşallah tekrar başka vesilelerle Kırıkkale ile birlikte olurum.  Bütün Kırıkkale halkının haklarını helal etmesini istiyorum. Gerçekten Kırıkkale basının önemli desteklerini gördüm. Bizler elimizden geldiğince bu kısa sürede çalışmalarımızı, çabamızı ve gayretimizi gösterdik. İnşallah Kırıkkale için daha güzel çalışmalara imza atılır” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.