İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KUDURDULAR

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önce alanda Mehmetçiğin aldığı başarıyı masa başında da taçlandıran Devletimizin başarılarını hazmetmeleri mümkünmü, tabiki Amerika temsilciler meclisi ve senetasu bunu hazmedemedi zaten başkanlarıylada sorunlu olanlar başkanlarının gördüğü doğruyu görmediler başkalarının yaptığı 13 maddelik anlaşmayı kabullenemediler, onun için hem başkalarını hem de bu anlaşmadan hem alanda hemde masadaki Türkiye Cumhuriyetleri Devletini baskı altına almaya başladılar, bunların zaten bütün düşünceleri Türkiyenin kendi güdümleri altında olması idi onuda göremeyince iyice kudurdular.

            Amerika temsilciler meclisinin ve senatosunun karın ağrısı yandaşları teröristlerin Türk askeri karşısında rezil olmalarını hazmedemediler. Çünkü kullandıkları, eğittikleri silahla donattıkları çakal sürüsü umduklarını onlara vermediler, veremezler amaçları yokki paralarını alıp para babalarının uşaklığını yapıyorlardı. Karşılarındaki Mehmetçik ise vatanının selameti insanlığın barışı ve huzuru için oradaydı bunu gebermeye başladıklarında anladılar, yapacakları bir şeyleri yoktu, hemen ağaları onların daha fazla gebermesini önlemek için biz onları o topraklardan yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tespit edeceği yerlerden silahlarıyla birlikte istediğiniz yerin dışına çıkarırız dediler ve Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle anlaştılar, böylelikle çakalların canını kurtarmış oldular

Tabiki Amerika temsilciler meclisi ve senatosu bunu bozgun olarak algıladılar ve buna nasıl karşılık veririz diye tedbirler almaya başladılar bunu yaparken başkanlarının aldığı kararları da hiçe saydılar. Başkanlarının doğruyu görüp Türkiye’nin haklı olduğunu kabul etmesi onları bütün azdırdı. Ey dünyanın jandarması olan Amerika yetkilileri dünya artık uyanıyor. Onun liderliğini de Türkiye Devleti yapıyor yapmaya da devam edecektir. Siz her gittiğiniz yeri nasıl sömürürüz diye düşünüyorsunuz Türkiye Devleti ise gittiği yere nasıl yardım ederim onların dertlerine nasıl derman olurum bu art düşüncelilerin elinden bu masumları nasıl kurtarırım diye düşünmektedir. Tabiki en önemli görevde bu sömürücülerden yurdumu nasıl korurum der. Mehmetçiği de onun için o mutlu görevi şerefle yerine getirir. Zaten sömürücülerin korktukları da Mehmetçiğin başarısıdır.

Rusya Devleti de kendi amaçlarını gerçekleştirmek için oradadır. Amerika ile arasındaki tek fark Rusya’yı Esad efendi çağırmıştır o da bu çağrıyı kendi menfaati için kullanarak Akdeniz’e inmeyi başarmıştır. Terör olayında terörün bir bölümü Amerika gündeminde bir bölümü de Rusya’nın gündemindedir, kendi menfaatleri için onları kullanmaktadırlar. Rusya’da kendi güdümündeki teröristlerin öldürülmesini önlemek için Türkiye ile on maddelik anlaşma yapmıştır amacı Türk askerinin elinden yandaşları teröristleri kurtarmaktır. Türkiye için buda çok iyi olmuştur teröristlerini silahlarıyla birlikte güvenli bölgenin dışına çıkarmışlardır. Türkiye’nin amacı kendi yurdunun sınırlarını güvence altına almaktı onu da başarmıştır. Bundan sonra da kendi istediğini yapmaya devam edecektir.

            Ey Amerika sen dost musun düşman mısın öncelikle ona karar ver. Sen ambargolarla iki de bir ermeni katliamını bahane ederek ne yapmak niyetindesin. Ermeni katliamını ısıtıp ısıtıp eline alıyorsun dönüp dönüp 1915’e geleceğine önüne bak dünyaya huzuru güveni nasıl getiririm diye çaba göster. 1915 hadisesi tarihçilerin görevidir Türkiye Cumhuriyeti Devleti senelerdir arşivlerimizi açalım tarihçiler işlerini yapsın diyor siz hiçbir zaman Amerika’nın zencilere yani siyah insanlara yaptıklarını inceletebiliyor musunuz. Yapamazsınız sizin ve Avrupa’nın tarihi kirlidir, hepiniz sömürü düzeninin efendilerisiniz.

            Ey milletim dünyada ki sömürücülerin devletimiz ve milletimiz hakkında ne düşündüklerini görüyorsunuz onun için birlik zamanıdır sineği bahane ederek birbirimizi incitmeyelim, aramıza nifak sokmayalım, çakallara fırsat vermeyelim.

 

 

Bu yazı toplam 4524 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.