1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Köylerin sorunlarını çözeceğiz
Köylerin sorunlarını çözeceğiz

Köylerin sorunlarını çözeceğiz

​​​​​​​Kırıkkale Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından 'Muhtarlıkların mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumlulukları' adı altında toplantı gerçekleştirildi.

A+A-

MAHALLE VE KÖY MUHTARLARI İLE BULUŞAN VALİ SEZER: “BENİM EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM SİZLERSİNİZ”

 

Muhtarların önemli görevler yaptığını belirten Vali Yunus Sezer, “İnşallah önümüzdeki dönemlerde 184 adet köyümüzün sorunlarını çözeceğiz” dedi.

MÜDÜRLERE MUHTARLAR İLE ÇALIŞIN TALİMATI

Mahalle ve köylerde sorunların çözülmesi, vatandaş odaklı hizmetlerin daha başarılı şekilde sürdürülebilmesi amacıyla 'Muhtarlıkların mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumlulukları' adı altında toplantı gerçekleştirildi. Vali Yunus Sezer’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; kamu kurum il müdürleri, mahalle muhtarları ve köy muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşma yapan Vali Sezer, il müdürlerine muhtarlar ile yakından çalışma talimatını verdi.

EN GÜZEL HİZMETİN DAMGASINI VURUN

Kırıkkale’de bulunan 184 adet köyün çeşitli sorunları olduğuna dikkat çeken Sezer, “Benim en yakın çalışma arkadaşlarım sizlersiniz. Çünkü sizler, mahallelerinizde ve köylerinizdeki sorunları en yakından bilen kişilersiniz. Benim sizlerden isteğim şudur. Görev yaptığınız süre boyunca bulunduğunuz bölgeye hizmet noktasında damganızı vurun. Sorunların çözülmesi noktasında bizlerle devamlı iletişim halinde olun. Nerede bir problem görürseniz bizlere hemen bildirin. Çünkü bizim bu millete vefa borcumuz var” dedi.

HER KÖYE KİLİT PARKE YAPILACAK

Köylerin daha yaşanılabilir hale gelmesi amacıyla çalışma sergilediklerine vurgu yapan Sezer, “İnşallah bütün köylerimizin iç yollarına kilit parke yapılacak. Tabii ki aynı anda bütün köylerimize bu çalışmaları yapamayız fakat zaman içerisinde sırasıyla bütün köylerimiz kilit parke olacaktır. Köylerimizin alt yapı sorunlarını da çözerek, mesire alanları, doğal güzellikleriyle daha yaşanılabilir bölgeler haline getireceğiz. Bu konuda da hepimize büyük görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATMALIYIZ

Vali Sezer, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Artık zaman kaybı yaşanmadan, öncelik bekleyen sorunlarımız çözüm bulmalıdır.  Muhtarlığın önemi çok büyüktür. Bu öneme layık olmak için de daha çok çalışarak, milletimiz için çalışacağız. Eğer herkes vazifesini düzgün şekilde yaparsa inanın orada bulunan sorunların da çözüme kavuşacağını göreceksiniz. Halkımıza en iyi hizmeti sunmak amacıyla da gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalıyız. Çünkü benim en yakın çalışma arkadaşım sizlersiniz.”

MUHTARLAR HANE HANE SORUNLARI BİLMELİ

“Mahalle ve köylerde yaşayan bütün muhtarlarımız, bölgesinde yaşayan vatandaşların hane hane sorunlarını bilmelidir. Nüfusu kalabalık olan bölgelerde belki bu biraz zor olabilir ama vatandaşın gönlüne dokunduğunuz ve de onların yanında olduğunuzu hissettirdiğiniz zaman hizmetinizi daha iyi şekilde yapmış olacaksınız. Muhtarlar devlet ve millet arasındaki köprü konumundadırlar.  Devletin hizmet noktasında halka yansıyan en yakın yüzleridir muhtarlar. Muhtarlığımızın hem devlet geleneği açısından hem de halk ile devlet arasında kurmuş olduğu köprü önemlidir.”

MAKAMLAR GELİP GEÇİCİ ÖNEMLİ OLAN HİZMET

“Valilik ağır yük ama muhtarlıkta ağır bir yük. Biz sorumluluğumuzu daha çok çalışarak ve bu millete hizmet ederek yerine getireceğiz. Temsil ettiğimiz millet ile bu vatan için şehit olan, gazi olan milletin üzerimizde hakkı var.  Makamlar gelip geçicidir. Bizler yapacağımız en iyi hizmetlerle bu vatanı yarınlara bırakmalıyız. Muhtarlığa biz çok önem veriyoruz. Sizlerden ilham alarak, vatandaşın nabzını sizlerle tutacağız. Vatandaşın taleplerini sizlerin elinin olduğu yerlerde çalışma sergileyeceğiz.

AYRIM YOK, HİZMET VAR SLOGANI

“Bazı köylerde görüyorum seçim bitmesine rağmen şu adayın desteklediği kişiler, şu adayın desteklemediği kişiler şeklinde ayrımcılık oluyor. Bizim sloganımız bu yıl artık ayrım yok, hizmet var olmalıdır. Çünkü hepimiz aynı bölgede, aynı mahallede, aynı köyde yaşıyoruz. Dedikodunun, nifakın olduğu yerde hizmet olmaz. Artık bütün vatandaşların gönlüne girmeliyiz. Bütün vatandaşın gönlüne girmeyen orada başarılı hizmet yapamaz. Biz bu dönemdeki muhtarlara görev yaptığı süre boyuncu hizmet damgasını vurmasını istiyoruz” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

Bu haber toplam 554 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.