1. YAZARLAR

  2. ÖMER DEDE KILIÇ

  3. KÖY HATIRALARIM ( Bayram Kayası)
ÖMER DEDE KILIÇ

ÖMER DEDE KILIÇ

YAZAR, ŞAİR
Yazarın Tüm Yazıları >

KÖY HATIRALARIM ( Bayram Kayası)

A+A-

                Karahacılı Köyümüzün simgesi Bayram Kayası. Köyümüzün kalesiydi. Sanki köyümüzün abidesiydi. Neden Bayram Kayası derler bilmem ama o devasal kayaların arasında oynarken bayram sevincini yaşardık. Kayaların en tepesine çıktığımızda sanki gökyüzüne ulaşmış gibi kendimizi özgür hissederdik. Gökyüzünden geçen uçaklara el sallarken, biz çocuklarda kanat takıp tıpki uçak gibi uçmak isterdik. Bırakın bizi ebediyete göçmüş büyüklerimiz bile çocukluğunu, bayram sevincini bu kayalarda yaşamışlardır. Büyüklerimiz gibi bizlerde yaşadık ama ya bizden sonrakiler, onlar bayram sevincini bayram kayasında yaşayamayacaklardır.

                Köyümüzün kalesi bayram kayası neden yok edildi. Bilmiyorum ama bayram kayasının yok edilmesiyle geçmişimiz, çocukluğumuz, hatıralarımız ve umutlarımız yok edilmiştir. Ne zaman köy hasretini gidermek için düşsem yollara, ilk aklıma bayram kayası gelir. Müsellim Köyünün Alatepesinden baktığımda gözüm hep bayram kayasını  arar, geçmişimi, çocukluğumu, hatıralarımı arar da nafile, bulamam. Bayram Kayasının artık yerinde yeller esmektedir. Belki  köyün menfaati, köyün ihtiyacı için kullanmış olabilirler. Peki, neden köylülerin fikirleri alınmamıştır. Bu aziz insanların geçmişi neden yok edilmiştir muamma.

                Sevincimiz, umutlarımız yok artık. Ben üzgün, köy yetim, köy sahipsiz. Çokmu pahalı bu kayalar. Ülkemizde kaya kıtlılığımı  var anlamıyorum. Köyümün yetkililerine ve büyüklerine sesleniyorum. Bayram Kayasını istiyorum. Geçmişimi, çocukluğumu istiyorum. Evet köyümün aziz insanları. Birlik olalım, dirlik olalım hep birlikte çok çalışalım. Devlet büyüklerimize yazalım, yada eli uzun olanlar devlet büyüklerinden Bayram Kayamızı yeniden yerinde görmek için isteyelim.

                Bizler yaşadık geldik gidiyoruz. Ya köyümün yiğit gençleri ve çocukları, sizlerinde anlatacak hatıralarımız olsun diyorsanız lütfen büyüklerinizden umutlarınızı, hayallerinizi isteyin. İnanın Kalemizi, abidemizi Bayram Kayasını yerinde gördüğümüzde Köyümün insanları daha da mutlu olacaktır.

 

Bu yazı toplam 10346 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.