1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KONUŞMA DİLİNE LÜTFEN DİKKAT
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KONUŞMA DİLİNE LÜTFEN DİKKAT

A+A-

Atalarımız ne demiş” tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” bu güzel sözü anahtar olarak kabul edelim hangi makamda olursak olalım ağzımızdan çıkacak sözlerin kimseyi incitmemesine dikkat edelim. O zaman konuşanı sevenlerde, sevmeyenlerde takdir ederler. Hangi fikri savunursak savunalım bunu kırıcı sözlerle ifade edersek karşımızdaki muhataplarımızı aynı kırıcı sözleri söylemeye mecbur etmiş oluruz. Tabiki biri yanlış yapıyorsa karşısındakinin de aynı yanlışı yapması gerekmez. Ama maalesef zamanımızda bunlar oluyor. Bizlerin bizleri yönetenlere ve yönetmeye talip olanlara bunları söylemek haddimiz değil ama gönlümüzden öyle geçtiği için söylemeyi görev saydık.

Türk silahlı kuvvetlerinin bütün unsurları emniyet teşkilatını da yanına alarak Afrin’de göstermiş olduğu başarıyı bütün dünya dıştan söyleyemese de içten kabulleniyorlar. Dünyada görülmemiş bir başarıya ulaşmış bulunan Türk milletinin silahlı güçleri girilemez denen yere girdi başarılamaz deneni başardı. Afrin’e girmeyin teröristler orada toplandı on binleri buldu çok zayiat verilir siviller zarar görür diyenlerin hepsi yanıldı. Çünkü silahlı güçlerimiz Afrin’e girdi hiçbir sivile zarar vermedi beş altı senedir zulüm gören halkı hürriyete kavuşturdu. Açları doyurdu hastaları tedavi etti. işte görev budur orada güveni sağladıktan sonra işi bitmiyor daha temizlenecek yerler var.

Şimdi sıra Münbiç. Oraya da girecek orayı da terörden temizleyecek çünkü sınırımızın güvene alınması için şarttır. Ama ne yazık ki Afrin’e girmeyin diyenler şimdi de Münbiç’e girmeyin orada bütün Terör gurupları toplandı oraya girmek kolay değil demeye başladılar. Afrin’e girmeyin diyenler askerimiz Afrin’e girince askerimizi tebrik etmeye başladılar. Şimdi de Münbiç’te inşallah aynı başarıyı görecekler o zaman yine askerimizi kutlarlar, bir de Münbiç’te Amerika’nın askerleri varmış, varsın olsun biz onlarla değil terörle uğraşıyoruz. Amerika’nın teröre verdiği silahları da temizliyoruz. O silahları Afrin’de kullanamayan terör Münbiç’te de kullanamaz. Çünkü onları kullanacak teröristlerin bir amacı yok ki alır parasını gerisine karışmaz. Afrin operasyonu aylar sürer diyenler de yanıldılar. Münbiç’e girilmez diyenlerde yanılacaklar. Türk askeri bir sabah ezan vakti Allah Allah diyerek Münbiç’e girecek. Bundan seksen milyonun büyük çoğunluğu ümitli ve askerine güveniyor gerisi teferruat olacak.

Aziz Türk milleti senin bağrından çıkmış kara kuvvetlerinin, hava kuvvetlerinin, jandarmanın, polisin ve onlara yardımcı olan özgür Suriye ordusu her türlü zorluğun hakkından gelecek güçte ve inançtadır. Çünkü senin askerin yurdunun güveni için oralardadır. Sen askerinle hükümetinle, siyasi kuruluşlarla, sivil toplum kuruluşları ve bürokratlarınla bir bütünsün. Aynı görevi yurdunun güney doğusunda ve yurdunun her bölgesinde terörün kökü kurutuluncaya kadar yapmaya devam ediyor bundan sonra da yapacaktır. Senin orduna ve bütün güvenlik güçlerine 15 Temmuz darbesinden sonra görev yapamaz diyenler çıktı. Ordumuz ve güvenlik güçlerimiz içini temizledikten sonra daha güçlü daha da uyumlu oldu. Ve başarıdan başarıya koştu. O görev yapamaz diyenler acaba utandılar mı? Yoksa gönüllerinden geçen oydu da sevinemediler mi?

Aziz milletimin sevgili siyasileri milletimizin ve devletimizin menfaati söz konusu olunca birleşiyor tek yumruk oluyorsunuz bu birlikteliği şartlar ne olursa olsun kızmadan hiddetlenmeden nefsimizi yenerek beyan edin. O zaman birbirimizi daha iyi anlayacak sizlerde milletimizde daha güvencede olacaklar. Tarih kırgınlığını önleyemeyenlerin sonunun iyi olamayacağını hep göstermiştir. Bunlar bizim milletimizin içinde zuhur etmesin.

Bu millet her zaman başarıyı birlik ve beraberliğinde bulmuştur. Hizmette yarış çok iyidir ama birbirimizi incitmemek şartıyla.

Bu yazı toplam 1031 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.