1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Köksal: Kapımız herkese açık
Köksal: Kapımız herkese açık

Köksal: Kapımız herkese açık

Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, belediyelerde de açık...

A+A-

Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, belediyelerde de açık kapı prensibini aynen uygulayacaklarını dile getirdi.

YEREL SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Köksal, AK Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı ve İl Başkanı Mehmet Demir dün yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Köksal, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için açıklamalarda bulundu. Köksal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırıkkale’de yaptığı mitingde görev alan herkese teşekkür etti.

BÖYLE MİTİNG GÖRMEDİM

Köksal, “Sayın Başbakanımız kendisi de ifade etti, ‘o kadar Kırıkkale’ye gelip miting yaptık ama böylesini görmedim’ dedi. Coşkulu ve gerçekten büyük ve kendiliğinden gelen bir kalabalık ile Başbakanımızı Kırıkkaleliler çok güzel bir şekilde karşıladı. Seçim çalışmaları her geçen gün biraz daha yoğunlaşıyor. Geçtiğimiz hafta bütün ilçelerimizi dolaştık ve seçim startını verdik. Aslında oralarda programımız seçim bürolarını açmaktı ama her gittiğimiz ilçede seçim bürolarının açılışı gölgede kaldı. O kadar çok vatandaş geldi ki adeta miting yaptık” diye konuştu.

herkese kapimiz acik2YARIŞTA BİR HAYLİ ÖNDEYİZ

Köksal, bütün ilçelerde AK Parti’ye karşı yoğun bir talep, istek ve coşku olduğunu belirterek, “Şimdi artık il programlarına katılıyoruz. Belediye başkanı adayımız ve il teşkilatımız işleri yürütüyor. Bizim seçim stratejimiz tamamen dostluğa, hoşgörüye dayanan bir strateji. Kimseyi ne kırmak, ne çatışmalara meydan vermek, ne insanları huzursuz etmek istiyoruz. Çünkü 30 Mart’tan sonra belediyede yine AK Parti yönetimi olacak. Vatandaşlarımıza eşit hizmet götürme prensibinden hareketle seçim sırasında da tatsızlıklar olsun istemiyoruz. Ama biz yarışta bir hayli öndeyiz. Her geçen gün de daha da farkı açıyoruz. Vatandaşlarımızın teveccühü her geçen gün artıyor”

SOSYAL BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK

“Parti olarak belediyecilik anlayışımıza göre öncelikli olarak AK Partili belediyeler altyapı hizmetlerini tamamladılar. Altyapı hizmeti toprağın altındadır ve bunu kimse görmez. Ama bu dönemde artık üst yapıya yani şehir dokusuna önem vereceğiz. Parklar, yollar, caddeler ve buna benzer güzelleştirmelere ve kenar mahallelere ağırlık vereceğiz. Biz AK Parti olarak bir sosyal devrimi gerçekleştirmiş bir partiyiz. Bugüne kadar yaptığımız sosyal hizmetleri saymaya kalksam yarısını dahi anca sayabilirim, o kadar çok hizmet yaptık ki, bundan sonra bu sosyal hizmetlere artık belediyeleri de ortak edeceğiz. Yine katılımcı belediyecilik anlayışımızı güçlendirmek istiyoruz”

BELEDİYELER BİRLİĞİ KURACAĞIZ

“AK Partinin kuruluş felsefesi insana hizmettir yani daima millet, daima hizmettir. Bu insana hizmet politikamız artarak devam edecek, yeni belediyecilik anlayışı içerisinde vatandaşımızla iyi bir diyalog içerisinde hizmetlerin yürütülmesini ele alacaklar. Bütün dolaştığımız yerlerde görüyoruz ki inşallah bütün belediyeleri alıyoruz. Biz belediyeleri aldığımızda merkez Kırıkkale belediye başkanımızın başkanlığında bir belediyeler birliği kuracağız. Burada belediyeler bütün güç ve imkânlarını ortak edecekler. Birinde olanı, diğerinde olmayana takviye ederek, bir taraftan milli gelirde fuzuli masrafı önlerken, diğer taraftan hizmetin daha iyi götürülmesini sağlamayı amaçlıyoruz”

herkese kapimiz acik3HERKESE DERDİNİ ANLATABİLECEK

Vatandaşların partiye geldiği zaman, günün hangi saatinde olursa olsun bir görevliyi mutlaka bulabileceğini ifade ederek sözlerine devam eden Köksal, “Çok istisnai durumlar dışında her Cuma günü milletvekilleri burada. Buraya gelen insan bize oy vermiş mi vermemiş mi kimse bunun sorgusunu yapmaz. Buraya gelen vatandaş oturur derdini anlatır, biz de elimizden gelen çözüm neyse yapmaya çalışırız. Herkese kapımız açık. Belediyelerde de açık kapı prensibini aynen uygulayacağız. Herkes istediği zaman çat kapı belediyeye gelecek, bu belediye benim belediyem, benim şu derdim var diyecek ve ona göre mekanizmalar ayarlanacak, herkes derdini rahatlıkla anlatabilecek. Her derdin aniden çözümü olmaz. Bir sistem dâhilinde bu hizmetleri yapacağız” şeklinde konuştu.

GENÇLERİMİZE İŞ SAHASI AÇACAĞIZ

Köksal ayrıca, birtakım ekonomik faaliyetlere belediyelerin de öncülük edeceğini vurgulayarak “Şu anda güç birliği vasıtası ile ortaya atıp başladığımız Silah Organize Sanayi Bölgesi var. Buranın içerisinde belediye de var. Buna benzer ortaklıklardan belediyeler önder rolü oynamak sureti ile gençlerimize mümkün olduğu kadar iş sahası açmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde sık sık bir araya gelip, çalışmalarımız hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Katıldığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

EN BÜYÜK PROJEMİZ KIRIKKALELİLİK PROJESİDİR

Geçtiğimiz hafta sonu Kırıkkale için yapacakları projeleri basın ile paylaştığını belirten Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı “Adaylar kendilerini anlatıyorlar ama bizim bir farkımız var, biz iktidar partisiyiz ve marka olmuş 3 tane milletvekilimiz var.  Bu bize güç katıyor. Silah Organize Sanayi Bölgesi, Kırıkkale’nin teşvik bölgesi olması, Yeşil Vadi projesinin gelecek olması bunların hepsi Kırıkkale’nin çehresini değiştirecek. Bizim bu projelerimizle istihdam adına ciddi beklentimiz var. Bizim en büyük projemiz Kırıkkalelilik projesidir. Hepimizin Kırıkkaleliyim demesidir. Kırıkkale’de yaşayan herkes bunu söylerse işte o zaman biz şehir oluruz. Şehirle ilgili beklentilerimiz o zaman yerine gelir” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ EKSİKSİZ DEVAM EDİYOR

İl Başkanı Mehmet Demir ise, yoğun bir şekilde programlarına devam ettiklerini belirterek, “Milletvekilimiz Ramazan Can ile birlikte dün, Delice, Çerikli ve bazı köylerimizi gezdik. Köylerde buradaki konuşulanların hiçbiri konuşulmuyor. Köylülerimiz hükümetimizden ve icraatlarımızdan çok memnun. Özellikle son dönemde Sayın Başbakanımıza yapılan haksızlığı ve zulmü net bir şekilde gördüler. Aynı zamanda sandıklara, okul sorumlularına, sandık başkanlarına, okul ve kat sorumlularına yönelik altyapı çalışmalarımız ve sandık müşahitlerine yönelik eğitim çalışmalarımız İl Teşkilatı tarafından eksiksiz yürütülüyor”

HIZIMIZI KENDİMİZ BELİRLİYORUZ

Başkan Demir, “Arkadaşlarıma, biz bugüne kadar ne yaptık, eksiklik, hata veya yanlışlarımız varsa onları düzeltelim, gelecekte neler yapılmasını istiyorsunuz diye soruyorum. Bu şekilde yaptığımız değerlendirme toplantılarımız devam ediyor. Bu seçim sürecini biz iyi takip ediyoruz, iyi yönetiyoruz, iyi izliyoruz ve hızımızı da kendimiz belirliyoruz. Bizim her sandıkta sandık başkanı ve yardımcısından başka 9 tane sandık yönetim kurulu üyelerimiz var. Bin kişi kadar sandık müşahitlerimiz var. Kırıkkale merkezde 26 bilgisayarlı çağrı merkezi sistemi oluşturduk. Seçimlere tamamen hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.