1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kızılay’dan anlamlı projeler
Kızılay’dan anlamlı projeler

Kızılay’dan anlamlı projeler

Türk Kızılay Kırıkkale şubesi göreve geldiği yaklaşık bir buçuk yıl içinde yaptığı yardımlar ve faaliyetler ile Kırıkkale’de halkımızın takdirlerini topladı. Dünyanın ve ülkemizin iyilik çınarı olan Kızılay Kırıkkale’de halkın yanında olamaya devam ediyor

A+A-

 

Türk Kızılay Kırıkkale şubesi göreve geldiği yaklaşık bir buçuk yıl içinde yaptığı yardımlar ve faaliyetler ile Kırıkkale’de halkımızın takdirlerini topladı. Dünyanın ve ülkemizin iyilik çınarı olan Kızılay Kırıkkale’mizde de halkımızın yanında olamaya devam ediyor.

BİR ÇOCUĞUN HAYATI EĞİTİMLE DEĞİŞİR

Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa İşler, “Hazırladığımız ‘Kızılay Kütüphanem’ projesi ile Kırıkkale’mizde ki Ortaokul ve Lise öğrencilerine kitap okumayı sevdirmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Gençlerimizi kitap okuma alışkanlığını kazandırırsak Böylece bağımlılık ve kötü alışkanlıklardan korunmaları sağlanacaktır. Şubemizde kuracağımız kütüphanede oluşturacağımız nezih ortamda ortaokul ve lise öğrencilerine kitap okuma imkanı sağlarken kütüphanemize üye yaptığımız öğrencilere 15 günlük süreyle okuyacakları kitabı evlerine götürerek evlerinde de kitap okuma alışkanlığını kazandırmak.”

KIZILAY KÜTÜPHANEM PROİESİ

“Kitapların bir kısmı Genel Merkez’den gelecek destekle sağlanırken bir kısmı da yapılacak kitap bağış kampanyasıyla karşılanacaktır.  Kızılay olarak hazırladığımız bu proje ile kütüphanemize 2500 öğrenci kaydı gerçekleştirerek bu öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığını sağlayarak ülkemize ve Kırıkkale’mize faydalı bireyler olmasını hedeflemekteyiz.  Hedef olarak Kütüphaneye 2500 öğrenci kaydı gerçekleştirerek bu öğrencilerimizin hayatta daha başarılı ve sağlıklı olabilme yolunda bir temel atacaktır.”

GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTUMAK

“Aynı zamanda ‘Kızılay Kütüphanem’ projesi Yeşilay Kırıkkale şubesi ile ortaklaşa çalışarak gençlerin güzel alışkanlıklar kazanarak kötü alışkanlıklardan kurtulmasını sağlamak. Bu sayede toplumsal gelişmeyi sağlamak ve nitelikli eğitimi yaygınlaştırmak için destek olmak.

Kızılay Kütüphanem projemiz ile sizlerin de Kırıkkale’miz deki gençlerimize katkıda bulunmanız  için  milli, manevi, tarihi, bilimsel, kişisel gelişime yönelik roman, hikaye gibi kitapları kütüphanemize bekliyoruz.”

MAKSADIMIZ BALIK TUTMAYI ÖĞRETMEK

“Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak hazırladığımız ‘Benim De Altın Bileziğim Var’ projemiz ile   ilimizdeki dezavantajlı kadınlara meslek edindirmek.  Kırıkkalemizde her hafta düzenli olarak yapmış olduğumuz ev ziyaretlerimizde yardımcı olduğumuz bir çok bayan kardeşlerimizin özellikle söylediği ‘’ evimde benimde yapabileceğim bir iş olsa hem çocuklarıma bakar hemde evimi geçindiririm’’  diyen kardeşlerimiz için bu projemizi hazırladık. Bu sayede kadınlarımız evlerine maddi katkıda bulunarak aile içi huzursuzluklarında önüne geçmiş olacağız.”

Haber: Sedat Gençay

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.