1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kızılay “İyilik Sensiz Olmaz” Çalıştayı Düzenleyecek
Kızılay “İyilik Sensiz Olmaz” Çalıştayı Düzenleyecek

Kızılay “İyilik Sensiz Olmaz” Çalıştayı Düzenleyecek

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ilimizde faaliyet gösteren Kamu Kurum ve STK’ lar ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin sorunlarını ve yapılan yardımlar sırasında yaşanılan aksaklıkların tespiti için İYİLİK SENSİZ OLMAZ ÇALIŞTAYI düzenleyecek.

A+A-

İYİLİK SENSİZ OLMAZ ÇALIŞTAYI DÜZENLEYECEĞİZ

STK’larla ve Kamu Kurumlarla ile yapılacak olan çalıştay da sıkıntıların giderilmesi için yapılabilecek ortak çalışmalar ele alınacak. Yapılacak olan İyilik Sensiz Olmaz Çalıştayı hakkında bilgi veren Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İŞLER şunları söyledi: “Kızılay Kırıkkale Şubesi olarak her alanda ihtiyaç sahibi ailelerimizin karşılaştığı sorunların giderilmesi için devamlı çalışmalar ve faaliyetler yürütmekteyiz. Ailelerimizin sıkıntılarının giderilmesi için ilimizde faaliyet gösteren STK’lar ve Kamu Kurumları ile birlikte İYİLİK SENSİZ OLMAZ ÇALIŞTAYI düzenleyeceğiz. Yapacağımız çalıştay ile İlimizde yapılan tüm yardım faaliyetlerini inceleyerek yapılan yardımlar sırasında yaşanılan aksaklık ve sorunları tespit edilecek. Yardıma muhtaç dezavantajlı kişi ve ailelerin temel sorunlarını tespit edip, bunların giderilmesi konusunda ortak çalışma yapılabilecek alan ve konuların tespiti yapılacak.

kizilay-“iyilik-sensiz-olmaz”-calistayi-duzenleyecek2.jpg

YAPILABİLECEK ÇALIŞMALAR KONUŞULACAK

İyilik Sensiz Olmaz Çalıştayın da Kamu Kurumları ve STK'lardan katılımcılarla yardım faaliyetlerine ilişkin 12 masa oluşturularak 12 masanın yaptığı çalışmalar sonucunda yardım faaliyetlerinin daha düzenli ortak bir konsensüsle yardım yapılan kişilerin yaşam kalitelerini daha artırıcı görüş ve fikirlerin ortaya çıkması sağlanacaktır. Ortaya çıkan bu görüş ve fikirler bir kitapçık haline getirilerek ilimizde yardım faaliyetlerin de bulunan tüm Kamu Kurumlarına ve STK' lara dağıtılarak bundan sonra ki yapılan çalışmalara ışık tutacaktır. İyilik Sensiz Olmaz Çalıştayı 12 Mayıs da öğretmen evi mavi salonda saat 10:00 da STK’lar ve Kamu Kurumlarının katılımı ile başlayacaktır. Saat 17:00 da bitecek olan İyilik Sensiz Olmaz Çalıştayına; Kırıkkale Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırıkkale İl Müftülüğü, Kırıkkale İş Kur, Kırıkkale Yeşilay Cemiyeti Kırıkkale Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kırıkkale İl Göç İdaresi, Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Belediye sosyal konsey ve STK’lar katılım sağlayacaktır.

kizilay-“iyilik-sensiz-olmaz”-calistayi-duzenleyecek3.jpg

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SORUNLARI TESPİT EDİLECEK

İhtiyaç sahibi ailelerimizin yaşadıkları aksaklık ve sorunları dokuz ana başlık altında incelenerek, sorunların tespiti için ortak çalışmalar düzenlenecek. İhtiyaç sahibi ailelerin sıkıntıları şu dokuz ana başlık altında incelenecek. 1. Sosyal sorunlar ile yapılan mücadelenin varlığı, tespiti ve sürdürülebilirliği, 2.Yaşlı bireylerin sosyal yardımlara -hizmetlere erişimde ve sosyal hayatta yaşadıkları sorunlar, 3.Göçmen ve mültecilerin sosyal yardımlara /hizmetlere erişimde ve sosyal hayatta yaşadıkları sorunlar, 4. Sosyal yardımların bir iş ve üretim karşılığında olma stratejisi, 5. Dezavantajlı olan bireylerin sorunlarının kalıcı olarak giderilmesi ile kendi ayakları üzerinde durarak topluma entegre olabilen bireyler olabilmeleri için beklenen desteğin sağlanamaması, 6. Dezavantajlı aile çocukları ile bağımlılık sorunu, 7.Dezavantajlı ailelerde yaşanan aile sorunları (şiddet, geçimsizlik, uyumsuzluk vs.) sebepleri ve sonuçları, 8. Dezavantajlı birey aile ve çocuklarda suça yönelme /sürüklenme, suç işleme, 9. Eğitim seviyesinin yoksulluk ve dezavantajlık konumu üzerinde ki etkisi ve sonuçları.

Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.