1. YAZARLAR

  2. İREM DEMİRALAY

  3. KIŞ MEVSİMİ HOŞ GELDİ
İREM DEMİRALAY

İREM DEMİRALAY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KIŞ MEVSİMİ HOŞ GELDİ

A+A-

Öncelikle ben kış aylarını sevmem. Sebebi ise, engelliler için kış aylarında dışarı çıkmak çok zorlaşıyor. Annem babam çalıştığı için evde kalmak için daha üzücü oluyor.

 

Artık kış ayları geldi kar yağıyor. Dışarı çıkıp kartopu oynamak istiyoruz ancak ebeveynlerimiz bizim için endişeleniyor, korkuyorlar.  Normal çocuklar dışarıda oynarken biz onları camdan izlemeyle yetiniyoruz. Onlar gibi gülüp eğlenemiyoruz. Engelli arabası kullananlar yerler buz olduğu için dışarı çıkamıyorlar, düşüp bir yerlerini inceltirler diye.

 

Bazı apartmanlarda asansör yok. Bu da engelliler için önemli bir sorun olmakta. Örneğin beşinci katta oturan bir engelli için asansörün olmaması eve mahkum olmak demek. Bu yüzden evleri inşa ederken asansör ihmal edilmemeli ve de işleyişinde problem olmamalı bazı binalarda küçük asansörler oluyor ya da bulunmuyor böyle bir durumla karşılaşıldığında engelliler ve yaşlılar merdiven kullanmak zorunda kalıyor buda bizler için hayatımızı bir kat daha zorlaştırıyor. Bu yüzden asansörlerin işleyişlerinin düzgün ve  engelli araçlarının sığacak kadar büyük olması son derece ehemmiyet taşıyor. 

 

Birde yollar konusunda sorun yaşıyoruz. Kaldırımlara araba parkı ve ağaç konulması engelli aracını sürmemizi etkiliyor. Sayın Valim, belirttiğim konularda sizlerden yardım bekliyoruz.

 

NOT: Engelliler evde kalmasın spora gitsin yada aktivitelere katılsın. Mesela ben yüzmeye gittim başarılı oldum. İnşallah hayatım boyunca devam edeceğim.

Bu yazı toplam 7154 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar