1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırşehirlilerden miting gibi iftar
Kırşehirlilerden miting gibi iftar

Kırşehirlilerden miting gibi iftar

Kırıkkale’de yaşayan bir grup Kırşehirli tarafından organize edilen ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı iftar programında yaklaşık 6 bin kişi birlikte iftar yaptı.

A+A-

KIRIKKALE’DE YAŞAYAN KIRŞEHİRLİLERİN ORGANİZE ETTİĞİ İFTAR PROGRAMINA BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ’DA KATILDI

 

Kırşehirlilerden miting gibi iftar

 

Kırıkkale’de yaşayan bir grup Kırşehirli tarafından organize edilen ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı iftar programında yaklaşık 6 bin kişi birlikte iftar yaptı. İftar programında konuşan Hacıibrahimoğulları sahibi Hasan Çiçek, “Kırşehir’le Kırıkkale’yi birbirinden ayırmak mümkün değildir” dedi.

EN GÜZEL COĞRAFYALARDAN BİRİ

Kırıkkale’de yaşayan bir grup Kırşehirli tarafından Cumartesi Pazar alanında organize edilen iftar programına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’da katıldı. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı iftar programında birlik ve beraberlik mesajları verilirken, düzenlenen iftar programı miting havası yaşattı. Binlerce kişinin katıldığı iftar programının açılışı konuşmasını AK Parti Kurucularından olan ve Hacıibrahimoğulları sahibi Hasan Çiçek yaptı.

iczeri2.jpg

 

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

İftar sofrasında bir araya gelme nedenlerinin ülkemizi düşünmekten dolayı olduğunu söyleyen Hasan Çiçek, “Ahi Evran-ı Veli, Hacı Bektaş Veli, Cacabey, Aşıkpaşa ve Şeyh Edebali Hazretlerinin tarihi mirasını taşıyan Kırşehirliler olarak, vatanımızın her karış toprağını doğduğumuz toprak kadar mübarek görmekteyiz. Yaşadığımız Kırıkkale bizler için vatan toprağımızın en güzel coğrafyalarından biridir. Bu nedenle 24 Haziran milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde devletimizin ve milletimizin yanında olmak Kırıkkale’de yaşayan her Kırşehirlinin vatan borcudur”

iceri3.jpg

 

VATANA İHANET ETMEYİZ

Çiçek, “Biz hemşeriler olarak devletimizin, milletimizin yanındayız ve Cumhur ittifakını ve kurucusu olduğumuz AK Parti’yi güçlü bir şekilde desteklemekteyiz. Kırıkkale’de yaşayan Kırşehirliler olarak kendimizi Dünya Lideri Recep Tayip Erdoğan Cumhur ittifakına emanet etmek istiyoruz. Biz şartlı bir destek vermiyoruz. Ben varsam AK Parti var. Ben yoksam AK Parti yok diyenlerden asla olmayacağız. Ancak tek şartımız; Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korunmasıdır. Bu nedenle AK Parti Hükümetinin parlamentoda güçlü bir şekilde devam etmesi hepimizin arzusudur”

AYIRLAK MÜMKÜN DEĞİL

Kırşehir’i Kırıkkale’yi ve Yozgat’ı birbirinden ayırmanın mümkün olmadığını söyleyen Çiçek, “Çünkü kültürü ayını. Orta Anadolu Selçuklu mirasının paylaşıldığı Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbidir. Anadolu hepimizin kalbidir. Bu kalbi iyi koruduğumuz sürece Türkiye’nin beka sorunu kalmayacaktır. Çünkü, biz Orta Anadolu’nun insanları olarak Yağ satarız, bal satarız ama asla vatanı satmayız ve ihanet etmeyiz, ihanet edeni de kendimizden saymayız. Kırıkkale’de yaşayan Kırşehirliler olarak bizler Yeni Kapı Ruhu ile partimize destek olmaya devam edeceğiz. İnşallah bunda da başarılı olacağız” dedi.

iceri1.jpg

 

BERABER YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ

Kapalı Cumartesi pazar yerinde verilen iftar programında, Türkiye'nin dört bir yanında huzur, güven ve barış içerisinde ramazanı idrak ettiklerini söyleyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ramazanın bir yandan manevi iklimde geçerken öte yandan da yaklaşan 24 Haziran seçimleri nedeniyle de bir seçim atmosferi içerisinde geçtiğini ifade etti. Bozdağ, "Ramazan ayının manevi ikliminden bir yandan Müslümanlar olarak nasiplenirken öte yandan önümüzdeki 5 yıl Türkiye'yi yönetecek cumhurbaşkanı, yasama ve denetim faaliyetlerde bulunacak milletvekillerini seçmenin arifesindeyiz. 24 Haziran seçimleri şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 24 Haziran Türk ve siyasal tarihi bakımından yeni bir dönüm noktasıdır, bir milattır.”

YAPTIKLARIMIZI TEMİNAT GÖSTERDİK

Seçimlerde esas hakemin Kırşehirlilerin, Yozgatlıların, Kırıkkalelilerin ve 81 milyon aziz vatandaşların olduğunu vurgulayan Bozdağ, “Vatandaşlarımız herkesi dinleyecek, herkesi değerlendirecek sonunda vicdan terazinizde tartacak, doğru kararı vereceksiniz. Bundan zerre şüphemiz yoktur. Adaylar seçim beyannamelerini de açıkladılar. Cumhurbaşkanımız 24 Mayıs'ta yeni dönemde Türkiye ve Türk Milleti için neler yapacaklarımızı bir bir aziz milletimizle paylaştı. Biz geçmiş 16 yılda Kırıkkale için Türkiye için yaptıklarımızı anlattık ve teminat gösterdik” dedi. Bozdağ ayrıca, Kırıkkale’de yaşayan Kırşehirlilerin yapmış olduğu muhteşem iftar programında emeği geçenlere teşekkür etti.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Kapalı Cumartesi Pazarında düzenlenen iftar programına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Adayları Ramazan Can, Bayram Salim Bozdemir ve Mustafa Arslan, AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan, 26’ncı dönem AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ramazan Çetin, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları başkanları, Kırıkkaleli ve Kırşehirli iş adamları ve çok sayıda Kırıkkaleliler ve Kırşehirliler katıldı.

 

Haber-Foto: Burak Can

Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.