1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırıkkale’yi buluşturan gece
Kırıkkale’yi buluşturan gece

Kırıkkale’yi buluşturan gece

Kırıkkale’yi buluşturan gece

A+A-

Kırıkkaleliler Vakfı Genel Başkanı Aytekin Araç Vakıf olarak başarılı işlere imza attıklarını ifade ederek, “Amacımız Kırıkkaleli hemşerilerimizi bir araya getirerek, gerek kültürümüzü gerekse Kırıkkalemizin tanıtımını yaparak birlikteliğimizi pekiştirmek için bu anlamlı geceyi düzenledik” dedi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı geleneksel kültürümüzü yaşatmak amacıyla 2. Kırıkkale Anadolu Yemekleri ve Kültür Sanat Gecesi düzenledi. Keçiören Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi Ören Köşk Salonu’nda gerçekleşen anlamlı gece KON TV’den canlı yayınlandı. Bu anlamlı geceye başta Ankara’da yaşayan Kırıkkaleliler olmak üzere Kırıkkale’den çok sayıda davetlinin katıldığı gece büyük ilgi gördü.

kirikkale’yi-bulusturan-gece9-001.jpg

KALABALIK DAVETLİ TOPLULUĞU KATILDI

Geceye Kırıkkale Valisi Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 25. Dönem Kırıkkale Milletvekili Seyit Ahmet Göçer 19. Dönem Kırıkkale Milletvekilleri Sadık Avundukluoğlu, Abdurrahman Ünlü, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, DMO Eski Genel Müdürü Vakıf Kurucusu Ahmet Yalçınkaya, MİHDER Başkanı Mehmet Dönmez, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı İsmail Ulukul, Yargıtay Üyesi Hakim Sedat Demirtaş, Savcı Celal Orak, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er, MHP ve Ak Parti İl ve İlçe Başkanları ve 2016-2017 yılında başarılı olan öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı.

kirikkaleyi-bulusturan-gece4.jpgkirikkaleyi-bulusturan-gece5.jpg

SİZLERLE OLMAK GÜZEL

Kırıkkaleliler Vakfı Genel Başkanı Aytekin Araç, “İkincisini düzenlediğimiz kültür sanat gecesinde sizlerle bir araya gelmek güzel dedi. Kırıkkale’nin tanıtımı için yaptığımız bu anlamlı gecede siz değerli misafirlerimizle bir arada olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Amacımız ilimizi en iyi şekilde tanıtmak ve gelecek nesillere bu değerleri aktarmak” dedi. Araç daha sonra vakfın faaliyetleri hakkında davetlilere bilgi verdi. Başkan Araç konuşmasını şöyle sürdürdü, başta Vakıf Kurucularımız olmak üzere bugüne kadar bizlere destek veren bizimle bu güzel yolda yürüyen, bu kutlu yolda emeğini bizle paylaşan, bütün başarılı çalışmalarımızda en büyük paya sahip olan büyüklerimize ve yol arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

Yüce Peygamber Söyle Buyuruyor; “Cömerdin yemeği Şifa, Cimrinin Yemeği Hastalıktır”

Kırıkkaleliler Vakfı olarak; Hemşerilerimize Şifa olmasını dilediğimiz programımızda gerek Kırıkkale, gerekse Ankara’da yaşayan Hemşerilerimizi bir araya getirmek istedik. Bir arada olduğumuzda güzel işler başarıyoruz. Başka İllerimizin Tanıtım Günlerine özenerek ve Özlem duyarak bakıyorduk. 21-24 Nisan 2016 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezinde 1. Kırıkkale Tanıtım Günlerinin, ilkini gerçekleştirdik. İnşallah 2. Kırıkkale Tanıtım Günleri de önümüzdeki yıl yapılması planlanmaktadır. Vakfımızda her hafta Cuma sohbetleri düzenleyerek birbirinden kıymetli Siyasi, Bürokrat ve İşadamı konuklarımız oldu” dedi.

DÖNMEZ’DEN YEMEK ADABI ÜZERİNE SUNUM

Yemek adabı üzerine sunum yapan MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez de, “Yemeğe Başlamadan önce besmele çekmek hem bereket hem de bolluk veriri. İslam dinine de uygundur. Neşeli ve hoş sohbetler etmeliyiz. Yemekten önce ve sonra elleri yıkamalıyız. Büyükler sofraya oturmadan onlar yemeye başlamadan başlamamalıyız” şeklinde konuştu.

GÖÇER ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON

Geceye katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eski Milletvekili İşadamı Seyit Ahmet Göçer’de şunları söyledi, “Kırıkkale’nin tarihi, kültürel, değerlerini tespit ederek, İlimizin tanıtımını yapmak ve gelecek nesillere bırakmak amacıyla faaliyetlerin yürütülmesinde Vakfımız öncülük etmiştir. Çalışmalarımızı genelde Kırıkkale’de yapıyoruz. Ancak bundan sonra Ankara’daki Kırıkkaleli hemşerilerimiz ile daha çok birlikte olacağız. Vakfımızın sayesinde Ankara’daki hemşerilerimiz ile bir araya gelmekten onur duyduk. Tüm katılımcıları selamlar” ifadesini kullandı.

YALÇINKAYA VAKFIMIZ FAALİYETLERİ SEVİNDİRİCİ

Devlet Malzeme Ofisi Eski Genel Müdürü Ahmet Yalçınkaya’da yaptığı konuşmada, “Kırıkkaleliler Vakfımızın yapmış olduğu faaliyetler gerçekten sevindirici, umut verici ve geleceğe dönük faaliyetlerdir. Vakıf çalışmalarının tamamının destekçi olan Vakıf Kurucularını temsilen şunu belirtmek istiyorum “Taş Üstüne Taş Koyan Herkesten Allah Razı Olsun. Biz Vakfımızı Kıymetli 51 Kırıkkaleli İle birlikte 1996 yılında kurduk, bugüne gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

AVUNDUKLUOĞLU SOSYAL ETKİNLİKLER KAYNAŞTIRIYOR

19. Dönem Eski Kırıkkale Milletvekili Sadık Avundukluoğlu da yaptığı kısa konuşmada hemşerilerin selamlayıp gece katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ettikten sonra şu ifadeleri kullandı, “Sosyal etkinlikler bizleri bir araya getiriyor tanışmayan tanışıyor, tanışanlar daha çok kaynaşıyor, bu kaynaşmaya tanışmaya vesile olan Vakıf Başkanı Aytekin beye ve Yönetimine teşekkür ederiz” dedi.

MUSTAFA AK BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ ÇOK GÜZEL OLMUŞ

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ta Kırıkkalelilerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğun ifade ederek böylesine gecelerin çok anlamlı olduğunu ifade ederek çok anlamlı bir güne denk gelen 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile bütün öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutluyorum. Kırıkkaleliler Vakfı’nın yaptığı bu organizasyonun Keçiörenimizde yapılmasından memnuniyet duyuyor, ev sahibi olarak hepinize hoş geldiniz diyorum” ifadesini kullandı.

BÖYLESİNE GECELERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi de, “12 Eylülde çatışan Türkiye’yi barıştıran ciddi anlamada da ülkenin birliğine dirliğine kalkınmasına katkıda bulunmuş devlet yönetmiş bir partinin Genel Başkanı olarak, birliğin beraberliğin kardeşliğin huzurun olduğu her yerde biz varız ve böyle geceleri önemsiyoruz. Bir Kırıkkaleli olarak da birliğin tesisi kültürümüzün daha geniş kitlelere ulaşmasında katkı sağlayan Vakfımızın Başkanına ve Yönetimine teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi dirliğimizi daim etsin. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

SAYGILI HAVASI SERT SUYU SERT ADAMI MERT ŞEHİR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Kırıkkaleliler Vakfı olmaları münasebeti ile Kültür ve Sanata verdiği önemden dolayı Vakıf Başkanı Aytekin Araç beye ve yönetimine teşekkür ederim. Havası sert, suyu sert adamı mert olan Kırıkkaleliler ile her yerde karşılaşabilirsiniz. Bir özelliğimiz ise devletimizin en önemli ve kritik görevlerinde Kırıkkaleli görmeniz mümkündür. Vatanını çok seven Kırıkkaleliler nüfusuna göre en çok şehit veren şehirdir; Kırıkkale. Siz değerli Ankara’da yaşayan Kırıkkaleliler ile bizleri bir araya getiren Vakfımıza bu manada teşekkür ederim. Hepinizi önce Allah emanet ediyor, sağlık sıhhat ve mutluluk dolu günler diliyorum” dedi.

BULUT KEÇİÖREN’DE KIRIKKALEYİ TEMSİL EDİYORUM

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ta geceye katılmaktan büyük onur duyduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Türkiye’nin ikinci büyük ilçesiyiz. Burada 40.000 Kırıkkaleli hemşerimiz Keçiören’de yaşamaktadır. Burada vatanını bayrağını seven insanlar yaşıyor. Sizlerle bulunmak gerçekten büyük mutluluk oldu. Böylesine anlamlı geceler birlik ve beraberliklerin yaşandığı, dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği gecelerdir. Davetiniz için teşekkür eder her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

HAKTANKAÇMAZ GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ ANKARA’DA

Kırıkkale Valisi Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz’da yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Geçen hafta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Betül Sayan Kaya Kırıkkale’de bir takım ziyaretlerde bulundu. Aslında çok yorulmamıza rağmen Sayın Başkan Aytekin bey buradaki heyecandan ve atmosferden bahsetti. Tüm yorgunluğa rağmen koşarak buraya geldik. Sizlerle bir arada olmak birlik beraberlik ve kardeşlik havasını teneffüs etmek mutluluk vericidir. Bu Birlik, beraberlik Ülkemizin her tarafına yayılacaktır.”

KALPLERİ MEMLEKET İÇİN ÇARPIYOR

Vakıf Başkanı Aytekin beye ve Yönetimine teşekkür ederim. Kırıkkaleli bürokratlar olarak, bir gözümüz bir kulağımız Ankara’da ve diğer illerdeki hemşerilerimizde, onlarında esasında kalplerinin memleketleri için çarptığını biliyoruz. Vakıf bünyesinde ve diğer derneklerin yapılan çalışmalarını değerlendiriyoruz. Pırlanta olan çocuklarımıza bu kültürü yaşattığı için sizlere teşekkür ederiz. Burada yaşayan hemşerilerimizle daha fazla bir araya gelmek için istiyoruz. Bu vesile ile katılan herkese selamlar sunuyorum” dedi.

Haber-Foto: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 1469 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.