1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırıkkale’ye sözümüz var
Kırıkkale’ye sözümüz var

Kırıkkale’ye sözümüz var

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik tarafından organize edilen iftar programı ile Kırıkkale’de görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

A+A-

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI HALİL ÖZTÜRK, MURAT ABALI, ÖMER DEBALİ VE SULAKYURT BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL BİLDİK, BASIN MENSUPLARI İLE İFTARDA BULUŞTU

 

Kırıkkale’ye sözümüz var

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları Av. Halil Öztürk, Av. Murat Abalı ve Dr. Ömer Dedebali, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik tarafından organize edilen iftar programı ile Kırıkkale’de görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

BASIN İLE SÜREKLİ YAN YANAYIZ

Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik’in ev sahipliği yaptığı ve Vural Alabalık’ta gerçekleştirilen İftar programında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları Av. Halil Öztürk, Av. Murat Abalı ve Dr. Ömer Dedebali, Kırıkkale’de görev yapan ulusal ve yerel basın mensunparı ile bir araya geldiler. İftar programında konuşan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, “Bildiğiniz gibi 4 yıldır belediye başkanıyım. Sürekli basın mensuplarımızla bir araya geliyoruz ama bu yıl ayrı bir yanı daha var. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerimiz var. Kırıkkale’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek belediyesiyiz. Şu anda partiler arasında milletvekili adaylarımız var. Üç tane birbirinden güzel insan Genel Başkanım Devlet Bahçeli tarafından ilimizde milletvekili seçilmek üzere gönderildi. Bundan da ben ayrıca çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

BASIN HALKA AÇILAN PENCEREMİZ

İlk görev yerinin Bahşılı olduğunu ve daha sonra Kırıkkale’nin bütün ilçelerinde görev yaptığını söyleyen MHP 3’ncü sıra Milletvekili Adayı Dr. Ömer Dedebali, “Şimdiye kadar siyaset düşünmemiştim. Bunun nedeni ise biz ülkü ocaklarında yetiştim ve çalışmalarımızı hep ülkü ocakları üzerinden devam ettiriyorduk. 15 Temmuz sürecinden sonra ülkemizin içinde bulunduğu bu buhran ve sıkıntı beni de buhrana soktu. Ülkemin böyle bir sıkıntılı olduğu dönemde elimi taşın altına koymak istedim. Kırıkkale’yi Ankara’ya çok rahat taşıyacağımı düşündüğüm için aday adayı oldum. Genel Başkanımızın taktiri ile aday olduk. Basın bizim halka açılan penceremizdir. Bu penceremiz ne kadar temiz ve aydınlık olursa halk bizi o kadar güzel görecektir” diye konuştu.

SAMİMİYET PROJESİ İLE GELDİK

MHP 2’nci sıra Milletvekili Adayı Av. Murat Abalı, “15 Temmuz sürecinde ülkemizin içinde bulunduğu durum hain FETÖ/PYD darbe girişimi, PKK ve iç ve ddış düşmanların ülkemizdeki baskısı beni de bir Türk Milliyetçisi olarak taşın altına elini sokma ve bu süreçte çorbada bir tuzumuz olabilir mi diye bu göreve talip olmaya itti. Genel Başkanımızın taktiri ile bizi bu kutlu davada ikinci sıra gibi. Aslında bizim için üçüncü sırada birinci sırada aynı ama önemli bir yer verdi. Biz bunun bilincindeyiz. Biz samimiyet projesi ile geldik. Daha önce olanlar gibi olmayacak. Verdiğimiz her sözün arkasında şerefli bir şekilde duracağız. Siz basın mensuplarınızın desteklerini hiçbir zaman inkar edemeyiz. Bizlere her zaman destek oldunuz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TÜRK SİYASETİNİN MATEMATİĞİ DEĞİŞTİ

MHP 1’nci sıra Milletvekili Adayı Av. Halil Öztürk, “15 Temmuz 2016 yılında Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en tehlikeli, en ciddi hain FETÖ darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz günü Türkiye Cumhuriyeti, milleti ile birlikte esir alınmaya, milleti ile birlikte sömürgeciler tarafından sömürge ülkesi yapılmaya çalışıldı ama Türk Milleti olmak üzere Genel Başkanımız Devlet Bahçeli başta olmak üzere, Türk Milliyetçileri, bazı siyasi parti yöneticileri önemli bir duruş sergileyerek millet ile bir arada olarak darbe girişimini bertaraf etti. Türkiye, Amerika’nın uşağı olmaktan o gün kurtuldu. O gün siyasetin hem paradigması hem de matematiği değişti. O gün Türk siyaseti adına çok önemli bir gün.  O günden sonra Türk Devletini yönetenler, Türk Milletine yön verenler, Türk Milleti ile beraber olmanın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardılar” dedi.

BU DURUM BİZİ ÇOK ÜZÜYOR

7 Ağustos 2016 Yenikapı mitingi ile başlayan yeni bir ruhla devlet yerli ve milli bir yörüngeye girmiş oldu. Devletin kılcan damarlarına kadar sızmış olan FETÖcüler devletten bir bir temizlenmeye ve devletin bu kadrolarına milli kişiler getirilmeye başlandı. 7 Haziran 2015 ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında ki süreci çıkardığımız zaman Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale’de milletvekili çıkaramayarak mecliste Kırıkkale’yi temsil edemiyor. Bu durum bizi çok üzüyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mecliste olmasının, Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü olmasının ne demek olduğunu 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin olduğu herkes anladı. O gün darbe girişiminde Türk Milliyetçileri ilk sokağa çıktılar ve Türk Milliyetçilerin Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk siyasi açıklamayı yaparak seçilmiş hükümetin yanında olduğunu, darbe girişimi olduğu ve buna asla müsaade etmeyeceklerini belirti” ifadesini kullandı.

BİR KESİMİN DEĞİL, KIRIKKALELİLERİN VEKİLİ

Kırıkkale’de üç aday olarak bir mücadeleye girdiklerini söyleyen Öztürk, “Bizler Kırıkkaleli hemşerilerimizin Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adaylarına sahip çıkacağından hiç şüphemiz yok. Kırıkkale’de Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olduğu dönemleri Kırıkkaleli hemşerilerimiz çok iyi biliyor. Kırıkkale’de en iyi hizmetlerin verildiği dönem, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili çıkardığı dönemlerdir. Bunu Sağlık Bakanı Eski Bakanı Osman Durmuş’tan dolayı sizler çok iyi biliyorsunuz. Bizde Kırıkkalelilerin belli kesimin milletvekili olmayalım. Bizler tüm Kırıkkalelilerin milletvekili olalım diyoruz”

MİLLETİN TA KENDİSİNİN VEKİLİ OLACAĞIZ

“Bizler bu yola çıktık Kırıkkale’ye bir sözümüz var. Biz Milletin ta kendisinin milletvekili olacağız. Biz her şeyi millet düsturu ile hareket eden anlayışa sahip ve bu anlayışı kişiselleştiren bir siyasi partinin mensubuyuz ve o siyasi partinin mensubu olmaktan da gurur ve onur duyuyoruz” dedi. Düzenlenen iftar programına Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilli Adayı Av. Halil Öztürk, Av. Murat Abalı ve Dr. Ömer Dedebali, Gazetemiz ortaklarından Mehmet Altundağ ve Davut Kayır, yerel gazete sahipleri, ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

 

Haber-Foto: Burak Can

Bu haber toplam 2609 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.