1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırık'kalem için hikâyem var
Kırık'kalem için hikâyem var

Kırık'kalem için hikâyem var

Kırıkkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Kırık’kalem için hikayem var” adı altında hikaye yarışması düzenlenecek. Yarışma kapsamında Kırıkkale’nin tarihi ve kültür geçmişini ele alan konular değerlendirilecek.

A+A-

SEN DE HİKÂYENİ BİZİMLE PAYLAŞ! KIRIKKALE’NİN TARİH VE KÜLTÜRÜNÜ KALEMİNE YANSIT

 

 

2 MART 2020 SON BAŞVURU TARİHİ

Geçmiş tarihin ve kültürün gün yüzüne çıkması amacıyla Kırıkkale Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Kırık’kalem için hikayem var” adı altında hikaye yarışması düzenleniyor. 2 Mart 2020 tarihinde başvurusu tamamlanacak olan yarışma kapsamında sonuçlar 30 Mart 2020 tarihinde açıklanacak. Konuyla ilgili yarışmaya katılmak isteyenler İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazdıkları hikâyeleri ulaştırması yeterli olacak.

İLK ÜÇE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK

Kırıkkale’nin hafızasını; unutulan, yazıya geçmemiş hikâyelerini kayıt altına almak, bunları kitaplaştırmak; bu alandaki birikimleri gelecek nesillere aktarmak için sen de hikâyeni bizimle paylaş! Sloganıyla önemli bir etkinlik düzenleniyor.  Bu kapsamda yarışmada birinci olana 3 bin TL, ikinci olana 2 bin TL, üçüncü olana bin TL ile ödüllendirilecek.  Yarışmaya gönderilecek hikâyeler Kırıkkale temalı (Kırıkkale'de geçmiş, Kırıkkale'de yaşanmış, Kırıkkale kültürüyle özdeşleşmiş, herhangi bir unsuruyla Kırıkkale ilintili olacak.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Yarışma, Türkiye'de ve başka ülkelerde yaşayan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır. Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir. Yarışmacılar, hikâye yarışmasına birden fazla hikâyeyle katılabilirler. Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin üzerinden sadece rumuz bulunacaktır.

KURGU, HİKÂYEYİ OLUŞTURMA

“Yarışmacı, kimliğini açık adresini e-mail adresini ve öz yaşam öyküsü ile bir adet fotoğrafını ayrı bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuzunu yazıp hikâyesinin yer aldığı büyük zarfın içine koyacaktır. Hikâye derleme, yazıya geçirme, kurgu, hikâyeyi oluşturma aşamalarından oluşmaktadır. Derlenen hikâyede sayfa sınırlaması yoktur ancak kurgulanan hikâye en fazla on sayfa olmalıdır. Hikâyeler bilgisayarda Times New Roman karakteri ile 12 punto büyüklüğünde, bir buçuk satır aralığında A4 boyutunda olmalıdır.”

TELİF ÜCRETİ ÖDENMEYECEK

“Hikâyeler daha sonra kitap şeklinde basılacağı için hikâyenin konduğu zarfın içine Word formatında hazırlanmış iki çıktı ile birlikte CD'ye yüklenmiş olarak gönderilmelidir. Yarışmaya katılacak eserler, Ortaöğretim Şubesine elden verilecektir. Yarışmaya katılmak üzere Ortaöğretim Şubesine teslim edilen hikâye metinleri eser sahibine geri verilmeyecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir. Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü hakkı Kırıkkale Valiliğine ait olacaktır. Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen hikâyeler, kitap halinde getirilecektir. Yayımlanacak eserlere ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir" denildi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Fotoğraf: Kırıkkale’nin geçmiş yıllarına ait fotoğraflardır

Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.