1. YAZARLAR

  2. ALİ AYDEMİR

  3. Kırıkkale, şehitleriyle yine yandı
ALİ AYDEMİR

ALİ AYDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Kırıkkale, şehitleriyle yine yandı

A+A-

Yine şehitler, yine Kırıkkale, yine acılar, yine gözyaşı Şehit aileleri yasta, Kırıkkale’m, yasta, Türkiye yasta, Türk Milleti yasta.

Türk Milletine hasımları bütün hainler, onlara destek olan emperyalist ülkeler, haçlı zihniyeti, büyük İsrail projeleri, BOP dayatmaları ülkemizin başından sıkıntılar eksik etmiyor.

Yıllarca ülkemizde çıkarılmak istenen isyanlarla, yetiştirdikleri hainlerle, hazırladıkları projelerle huzuru bozanlar, Türkiye’yi bölmek, parçalamak ve haritadan silmek için uygulanan sistemlerle, binlerce şehitlerimizi toprağa düşürdü. Gazilerimizin sayısı belli değil. Ülkemizin uğradığı maddi ve manevi zararların haddi, hesabı bilinmemektedir.

Ülkemizin hemen hemen her yanı şehitliklerle doldu. Teröre ve teröriste verilen imtiyazlar, gafletler, dalaletler ve ihanetler zinciri bu necip millete çok pahalıya mal olmaktadır.

Türkiye’de açılan dernekler, vakıflar, cemaatler, tarikatların sayısını tam olarak bilemiyoruz. Dış ve iç düşmanların planları artık bozulmalı. Tek vücut olarak, şahsi hırsları ve kinleri bir tarafa bırakarak hain odakları bertaraf etmenin zamanı geldi ve geçiyor.

Haktan, hukuktan, adaletten, dürüstlükten, dini kurallardan bahsedenler; çocuklarının kıymetini bilip, onlara raporlar alarak, bedelli askerliklerle evlatlarını korumak isteyenler; terörün bulunduğu tehlikeli bölgelere evlatlarını torpillerle göndermekten imtina edenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıp, Allah’a havale ediyorum.

Kırıkkale’nin Keskin İlçe ’sinin Armutlu Köyünden fakir bir ailenin 7 çocuğundan, 6 erkek kardeşten biri olan Emre GÜNGÖR, 10.10.2018 tarihinde Kırıkkale, Nur Camiinde mahşeri bir kalabalıkla toprağa verildi. İş bulamayıp, sözleşmeli er olarak Kuzey Irak’ta ölüm pahasına vatan savunması için canını vermiş ve şehit olmuştur. Kardeşlerinden birisi de sözleşmeli er olarak halen askerlik yapmaktadır.

Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Bu terör belasını yok edeceklerine de inanıyoruz. Terörün ve teröristlerin köklerinin kazınmasını bu millet beklemektedir. Cezalar artırılsın. İdamlar getirilsin. Teröre, teröriste yardım ve yataklık edenler en ağır cezalara çarptırılsın. Hep garibanların ve çevresindekilerin canları yanmasın. Hamasi nutuklar yerine kesin sonuçlar alınsın.

Kim ki, bu ülkenin, Cumhuriyetin, Atatürk’ün ve Yüce Türk Millet ’inin aleyhinde faaliyetlerde bulunuyorsa yuvaları dağıtılsın. Sorumlular adalete teslim edilsin. Gerekli en ağır cezalar verilsin. Bu milletin tahammülü kalmadı.

Amerika’nın, İsrail’in, İngiltere’nin ve diğer bazı devletlerin ülkemiz üzerinde ki oyunlarını bozmaktan başka çaremiz yok. Amacından sapan Nato ile ilişkileri yeniden gözden geçirilmelidir. Ülkemizde ki üslerin varlığına son verilmelidir. Bu millete güvenilmeli, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmelidir. Hep sıkıntılar içinde bocalayan vatandaşların zamlarla, vergilerle sırtına yükler yüklemeyin. Taşıyacak güçleri ve sabırları kalmadı.

Hatalarınızı belirtenlere, sizleri eleştirenlere, doğruları gösterenlere karşı tutumları değiştirmeli haksızlığın ve yolsuzluğun üstüne çekinmeden gidilmelidir. Eş, dost, yakın akraba kayırma yöntemleri yerine toplumun tümü ele alınmalıdır. Haktan ve hakikatten yana olunup, vebal altına girilmemelidir.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Gazilerimize şifalar ve sabırlar diliyorum. Türk Millet ’inin başı sağ olsun.

Bu yazı toplam 832 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.