1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırıkkale sahipsiz değil
Kırıkkale sahipsiz değil

Kırıkkale sahipsiz değil

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Kırıkkale İl Başkanlığı ilk kongresini gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan İsmail Oğuz Karakuş, 81 delegelerin güven oyunu alarak yeniden başkanlık görevine seçildi.

A+A-

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI BABACAN: “ARTIK HİÇBİR SORUNUMUZA ÇARE OLMAYAN ESKİ HESAPLAŞMALARI, ESKİ KAVGALARI ARKADA BIRAKIP, YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMANIN ZAMANI GELDİ”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Kırıkkale İl Başkanlığı ilk kongresini gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan İsmail Oğuz Karakuş, 81 delegelerin güven oyunu alarak yeniden başkanlık görevine seçildi. 


BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ 
Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını gerçekleştiren Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Kırıkkale İl Başkanlığı birinci kongresini Eypark Tesislerinde gerçekleştirdi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kongrede, Türkiye genelinde DEVA Partisi’nin yaptığı faaliyet ve çalışmalardan bahsedildi. Mali hesap ve çeşitli parti yönetim çalışmalarının anlatıldığı kongrede parti üyeleri ellerine aldıkları bayraklarla salona renk kattı.


BAŞKAN KARAKUŞ’TAN KIRIKKALE ŞİİRİ 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını Nevin Bilgili, başkan yardımcıları Ayşe Ezgi Yıldırım, Sinem Oktar Toksarı ve İsmigül Selamoğlu oldu. Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Karakuş, Nevzat Bilgiç’in Kırıkkale şiiri ile konuşmasına başladı.  Karakuş, “Kırıkkale nüfusa oranla en çok şehit veren ilimiz konumundadır. Şehitlerimiz aslında 'ölüler' olmayıp, sonsuz bir hayatla beraber, ilahi nimetlere mazhar olan en ulvi değerlerimizdir. Bu vesileyle Şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.


KIRIKKALE ŞEHRİMİZ ÇOK KÖTÜ YÖNETİLİYOR 
Karakuş, “Ülkemizin hayli zor günlerden geçtiği bu günlerde, sorumluluk duygusu ile 11.07.2020 tarihinde görevlendirme yazımızı Genel Başkanımız Ali Babacan ve Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun takdirleriyle alarak, yola çıkmış bulunuyoruz. Görev aldığımız ilk günden itibaren önce Kurucu Heyetimizle beraber titiz çalışmalarımız sonucunda, İl Merkez İlçe Keskin, Bahşılı ilçelerimizin kurulumunu tamamlayıp, kongrelerini gerçekleştirerek İl Kongremizi yapmaya hak kazandık İl ve ilçe teşkilatlarımızı Partimizin vizyonuna uygun , çok farklı kesimlerden gelen , çok sesli, geniş temsiliyeti olan , ortak akıl ilkesiyle hareket eden , işini iyi yapan ve ahlaki normlara sahip insanlardan oluşturduk.”


KENT ORMANI MEZARLIK YERİ OLARAK TAHSİS EDİLDİ 
Şehrin en önemli potansiyellerinden biri olan; akciğerimiz Kent Ormanı'nda yüzlerce tasarruf yapılabilecekken 'Mezarlık Yeri Tahsis Eden' hastalıklı bir zihniyet bekliyordu mesela. Usulsüz imar uygulamalarıyla, giyecek ayakkabısı dahi olmayan köylünün, toprağını gasp eden , bu haksız kazançlarla mal varlığına yenilerini ekleyen bir başka zihniyet bekliyordu mesela.. Cenazesi olan vatandaşlarımızın bir su patlağını dahi günlerce çözemeyen yine bir başka zihniyet bekliyordu mesela.  Bunlar sadece küçük birkaç örnek. Pek çok büyük fabrikası varken, yerel istihdamın olmadığı, sürekli göç veren bir il olmaktan kurtulamayan, sahipsiz bırakılmış, kendi kaderine terkedilmiş bir Kırıkkale var. Merak etmeyin artık şehrimiz sahipsiz değil. Çok şükür Kırıkkale’nin Deva’sı hazır.


KIRIKKALE KÜLTÜRÜNÜ BİLMEYEN KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ YAPAMAZ 
“Şehrimizde ve Kırıkkale’mizde bu kadar kötü yönetim varken, bize yakışan sessizce bir köşede beklemek değil, sorumluluk duygusuyla mücadele etmekti. Oluşturduğu birbirinden kaliteli, işinin ehli kadrolarıyla; üzerine düşen sorumluluğun farkında olup, bugün olduğu gibi yarında, var gücüyle Kırık kaleye Deva olmak için çalışmaya devam edecektir. Demokratik, fırsat eşitliğinin olduğu, adil yargılanmaların olduğu, gençlerin hayallerini gerçekleştirebildiği, felsefenin bilimin gelişmesine gayret gösterebilecek ekonomik ve sosyal yetkinliğe sahip bir Türkiye hayalimiz var. Korku ve kaos ortamından sıyrılmış, kadın cinayetlerinin son bulduğu, çocuk istismarının olmadığı bir Türkiye hayalimiz var. Farklılıklarımızın zenginliğimiz sayıldığı , Kırıkkale ’ye DEVA olmak için çıktığımız bu yolda kader birliğimiz ile gün geçtikçe çoğalarak büyümekteyiz. Kırıkkale’de Keskin Taş Mektep’te Taşan Kardeşler dinlememiş, Dinek Dağı’na çıkıp hayaller kurmamış, Karakeçili’de Yörük Çadırı’nda oturmamış, Yahşihan’da halaya girmemiş, Delice’nin üzümüyle büyümemiş birisi Kırıkkale’de İl Kültür Müdürlüğü yapamaz” dedi. 


MİLLETİMİZİN BİZLERE BÜYÜK SEVGİSİ VAR 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise, “Deva partisi, ülkenin her yanında filizleniyor. Damla damla tüm Türkiye’ye umut oluyoruz. Savaşlarla yıkılmış bir ülkeden genç bir demokrasi kurduk. Her alanda ülkemizi ileriye taşıdık. Ama bu yüzyılda büyük acılar da yaşadık. Türkiye’de herkes bir kere düşman, herkes bir kere üvey evlat, herkes en az bir kere mağdur oldu. Adeta acılarımızda eşitlendik. Biz DEVA Partisi olarak açıkça söylüyoruz ki:
Artık hiçbir sorunumuza çare olmayan eski hesaplaşmaları, eski kavgaları arkada bırakıp, yeni bir başlangıç yapmanın zamanı geldi.”


KORKMAYAN CESUR BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ 
“Geçmişi doğrularıyla da ve yanlışlarıyla da artık değiştirmeyiz. Hiçbirimiz geçmiş üzerinde uzlaşmak zorunda değiliz. Ama yarınlar bizim elimizde. Yarınları, hepimizin ortak yarını yapabiliriz. Türkiye’nin yüzünü geçmişten bugüne ve yarına çevirebiliriz. Bu bizim elimizde. Kimliği, inancı, ideolojisi her ne olursa olsun; Türkiye’nin hangi yöresinden gelirse gelsin herkesi, özgürlük, adalet, ehliyet, fırsat eşitliği, şeffaflık, hesap verebilirlik ilkeleri etrafında yeni bir toplumsal sözleşmede buluşturabiliriz. Artık, konuşmaktan, fikirlerden, farklı kimliklerden, dünyadan, gelecekten korkmayan cesur, özgür ve zengin bir Türkiye istiyoruz.”


BUGÜNKÜ İKTİDAR, HALKIMIZI YOKSULLAŞTIRDI
“Bu ülkenin kazandığı, Hazine’nin ve Merkez Bankası’nın biriktirdiği ne varsa hepsini tüketti.
Ben ve arkadaşlarımın canla başla güçlendirdiği ekonomiyi zayıflattı. Ülkemizi yönetenler, büyük bir yoksul kesim oluşturdu. Hayırlı hiçbir göstergede rekor kıramazken Türkiye gelir adaletsizliğinde rekor kırıyor. İşsizlikte rekor kırıyor. Çok üzülüyoruz arkadaşlar! Türkiye OECD ülkeleri arasında gelir dağılımı en bozuk 3’üncü ülke oldu. Her 3 kişiden biri işsiz. Her 3 gencimizden biri ne işte ne de okulda. Türkiye’deki çocuk yoksulluğu da OECD ülkelerinin yaklaşık iki katı.”


ASGARİ ÜCRETLİ KESİM BÜYÜK SORUNLAR YAŞIYOR 
“Nüfusun %71 gibi yüksek bir oranı borç ve taksit ödüyor. Avrupa Birliği tanımlarına göre ülkemizde 17 milyon yoksul bulunuyor. Yani nüfusumuzun tam beşte biri yoksul. Bu ülke, bu çağda, böylesi bir coğrafi konumda, böyle genç bir nüfusla yoksulluğa nasıl mahkum edilir? Diyorlar ki “dış güçler yüzünden ekonomimiz iyi değil.” Apaçık adını koyalım arkadaşlar. Hayat pahalılığının, işsizliğin, yatırımların azalmasının tek bir nedeni var: kötü yönetim. Amerika’daki seçim sürecinde gelişmekte olan ülkelerin paraları değer kazanırken Türk Lirası dolara karşı hâlâ değer kaybediyor. Asgari maaşla insan onuruna yaraşır şartlarda 1 ay yaşamak mümkün değil” dedi. Konuşmaların ardından Babacan ile birlikte diğer protokol üyeleri, Zafer Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek parti binasının açılışını gerçekleştirdi. Kongreye bazı siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.


DEVA PARTİSİ YÖNETİM KURULU 
İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş. 
Yönetim kurulu üyeleri ise Emir Varol, 
İsmigül Selamoğlu, 
Gülşah Erkuş, 
Türker Babacan, 
Hacı Eyyüp Arslan, 
Halil İbrahim Pehlivan, 
Sinem Oktar Toksarı, 
Doğancan Gündüz, 
Recep Tuğrul Karaağaç, 
Ali Yurdakul, 
Aykut Saraç, 
Tuğçe Savaş, 
Mehmet Koltuk, 
Hakkı Ereli, 
Mustafa Ürün, 
Abdullah Koç, 
Merve Yağlı, 
Murat Durak, 
Rıdvan Barış 
İsa Göloğlu.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

Bu haber toplam 1554 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.