1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırıkkale Lisesi’nden uluslararası başarı
Kırıkkale Lisesi’nden uluslararası başarı

Kırıkkale Lisesi’nden uluslararası başarı

Eğitim ve öğretim alanında çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Kırıkkale Lisesi, matematik öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli’nin önderliğinde “Mysterious Ciphers” (Gizemli Şifreler) eTwinning projesinin çalışmalarını başlattı.

A+A-

Eğitim ve öğretim alanında çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Kırıkkale Lisesi, matematik öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli’nin önderliğinde “Mysterious Ciphers” (Gizemli Şifreler) eTwinning projesinin çalışmalarını başlattı.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞİYOR

Okul tarafından yapılan açıklamada, “Kırıkkale Lisesi uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin akademik başarılarını arttıracak, ufuklarını genişletecek, yenilikçi eğitim yaklaşımlarına uygun proje çalışmalarına devam ediyor. MEB tarafından desteklenen ve ortak ülkelerin ulusal ajansları tarafından onaylanan matematik alanındaki iki uluslararası projenin çalışmaları 2020/2021 eğitim öğretim yılı boyunca Kırıkkale Lisesinin 9, 10, 11, 12. sınıflarından öğrenciler ve matematik öğretmenleri Dr. Nevin Bilgiçli tarafından yürütülecektir.”

BOSNA HERSEK, SLOVAKYA, POLONYA

“Kırıkkale Lisesinin ortak olarak katıldığı diğer bir uluslararası matematik projesi Slovakya  ve Polonya’nın kurucusu olduğu,  “10 math challenge” (10 matematik mücadelesi)  çalışmaları ise Ekim ayında başlamıştır. Bu eTwinning projesinde ise 8 ülke( Türkye, Portekiz, Yunanistan, Çekya, Bosna Hersek, Slovakya, Polonya, Sırbistan), 19 okul ve 100 ü aşkın öğrenci beraber çalışacaktır. Bu projenin temel amacı; matematiğin sadece sayılarla ve soyut simgelerle dolu sıkıcı bir bilim dalı olmadığını, günlük hayatta karşımıza çıkan  mizahi bir yanının da olduğunu göstererek  öğrencilerin dersi daha fazla sevmelerini sağlamaktır. Öğrenciler yıl boyunca her ay ortak uluslararası etkinliklere katılacaktır.”

GÜVENLİ BİR PLATFORMDA İLETİŞİM KURACAK

Okul müdürü Basri Başat konu ile ilgili olarak: “Öğrencilerin 21. yüzyıl becerileri ile donatılarak eğitilmesinde proje tabanlı eğitimin önemi büyüktür. Bu projeler sayesinde öğrencilerimiz matematik, İngilizce, bilişim alanında kendilerini geliştirecek ve dünyadaki akranları ile güvenli bir platformda iletişim kuracaktır. Okulumuz adına memnuniyet verici bu projeleri oluşturan ve yıl boyunca öğrencilere danışmanlık edecek olan matematik öğretmenimiz Dr. Nevin BİLGİÇLi’ ye ve projede hevesle çalışacak öğrencilerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

Haber: Sedat Gençay

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.