1. YAZARLAR

  2. ALİ AYDEMİR

  3. KIRIKKALE İL GAZETESİ 37. YILINDA DİM DİK AYAKTA
ALİ AYDEMİR

ALİ AYDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KIRIKKALE İL GAZETESİ 37. YILINDA DİM DİK AYAKTA

A+A-

           

16 Eylülde Kırıkkale'nin gözde il gazetesi 37. yılını gururla kutlama hazırlığı yapmaktadır. Kendilerini kutluyor, nice başarılı yıllara erişmesini diliyoruz.

            Ali ve Ramazan ÇETİN kardeşlerin zorluklara göğüs gererek 37 yıla nasıl ulaştıklarını en iyi kendileri bilir. Zorluklara, tehditlere, şantajlara göğüs germek, her türlü baskılara karşı dik durmak kolay bir iş değildir.

            İşini seven, memleketine hizmet etmekten zevk alan, sevinçleri ve üzüntüleri halka ulaştıran, beraber çalıştığı personelleriyle paylaşan, paslaşan, türlü zorluklardan yılmayan medya her zaman takdir edilir.

            Siyasi, ekonomik, kültürel sıkıntıların üstesinden gelmek, arı kovanlarına çomak sokmak, kusurlu olanları teşhir etmek, halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek önemli bir ilkedir. Gücü ellerinde bulunduranların hatalarını yazmak, halka duyurmak kolay bir iş değildir. Suç ve hata sahipleri kendi kusurlarını sahiplenmek zorundadırlar.

            Ülkesini, milletini seven, ilkeli, cesur, liyakatli, kaliteli ve kariyerli insanlar, haksızlıklar karşısında susmayanlar, zalimi sevmeyip, zulmü alkışlamayanlar meyveli ağaçların taşlanması misali çeşitli problemler yaşamışlar ve yaşamaya devam etmektedirler.

            Ekmek parasını kaybetmemek için vicdanlarıyla mücadele edenlere de bir yerde hak vermek zorundayız. Hakkın ve halkın yanında olmak bir ayrıcalıktır. Yoksulluğu ve yolsuzluğu önlemek için çaba sarf edenler, gece, gündüz her türlü acıları sinesine çeken medya elemanlarını kutlamamız gerekir.

            Çevresinde, ülkesinde ve dünya da gördüklerini, duyduklarını ve izlediklerini kaleme alan, makaleler, anılar ve şiirlerle gazetelerin köşelerini süsleyen tüm yazarları ve şairleri kutlamak ve onura etmek güzel bir davranıştır. Severek, içten gelerek gazetelere yazılar gönderenlerin gösterdikleri hedefler doğrultusunda hareket edildiğini de biliyoruz.

            Anayasanın belirttiği insan hakları ve basın özgürlüğü tırpanlanırsa, gücü elinde bulunduranlar hatalarında dolayı eleştirilere tahammül edemeyenler yüzünden cezalara çarptırılmış, mağdur edilmiş ve korkutularak görevlerini yapamaz hale gelmiş gazeteciler ve basın mensupları ne yazık ki bulunmaktadır.

            Hakaretler, iftiralar yapılmadığı sürece vatandaşlarımız ve basınımız bazı gerçekleri bilmek ve yazmak durumundadır. Ülkemizin gözü, kulağı ve eli onlardır. Yazarı gerçekleri korkmadan yazabilmeli, şairler yürekli olmalı, gerçekleri rahatça haykırabilmelidir.

            Kırıkkale İl Gazetesini kuruluşunun 37. yılında kutluyor, nice mutlu, güzel yıllara diyoruz ve tüm çalışanları kutluyor, başarılar diliyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu yazı toplam 24348 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.