1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. KIRIKKALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ
KIRIKKALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

KIRIKKALE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Mehmet Demir ve AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, 1 Kasım seçimlerinden sonra yapılan yatırımları anlattılar.

A+A-

BİR SÜREÇTEN GEÇTİK

AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülşen Yeşiloğlu ile teşkilat yönetimi katıldı. 2 yıl boyunca yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, yatırımların Kırıkkale’ye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Yatırım ve projeleri açıklamadan önce Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Can, “TBMM yoğun bir çalışmadan geçti.  Üzerinde çalışılan kanunları yasalaştırdık. Meclisin ara vermesiyle birlikte milletvekillerimiz ile beraber arazideyiz. Yoğun bir kongre sürecine girdik. Teşkilatlarımız aralıksız çalışıyor. Tabi bu arada biz milletvekili seçildikten sonra 26. Dönemden sonra 2 yılı doldurmak üzeriyiz. Bu safhada yaptığımız yatırımları değerlendireceğim. Tabi bu konulara girmeden önce Türkiye enteresan bir süreçten geçtiğini belirtmek istiyorum”

 

HALKIMIZLA BİRLİKTE SAHİP ÇIKTIK

kirikkale-icin-calisacagiz-(1).jpg

 “Bu süreç içerisinde belki 100 yılda görünmeyecek devletin ve insanların başına bir acı hatıralar geçti. Allah’a hamt olsun bu hain FETÖ saldırısı halkımızla birlikte püskürttük. 249 şehitle 2193 gaziyle milletimiz ve bütün teşkilatımız ile beraber meydanlara inerek alçak FETÖ darbe teşebbüsüne karşı durduk. Tanklara ve uçaklara halkımızla birlikte bedenlerimizi ortaya koyarak karşı çıktık. Basın mensupları da bu manada büyük görev üstlendi. Cumhurbaşkanımızı elektronik ortamdan bütün kamuoyuna duyurarak ve görüntülü görüşmeler sağlayarak bütün milletimizi meydanlara çağırmasına vesile oldu”

 

YENİ GÖREV DAĞILIMLARI OLACAK

“16 Nisan referandumuyla Türkiye farklı bir sisteme girdi. O da Cumhurbaşkanlığı Sistemi. Önümüzdeki süreç içerisinde 2019 kadar olan devrede milletin anayasa değişikliğine evet dediği ama hala yasalarda ki o anayasa değişikliğinin tamamlanmadığı bazı kanunlar o sürece uyumlu hale getirilecek. Önümüzdeki süreç içerisinde meclis gayretini bu çalışmalara ayıracak. Bizler Kırıkkale milletvekilleri olarak seçildiğimizden beri uyum içerisinde çalıştık ve uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Enerjimizi Kırıkkale’nin yatırımlarına ve problemlerine ayırdık. Mecliste de aktif bir şekilde çalıştık. Önemli görevler icra ettik. Yeni yasama döneminde de tabi ki yeni seçimler olacak ve yeni görev dağılımları olacak”

 

HEP BERABER TAKİP EDECEĞİZ

“Önümüzdeki süreç içerisinde Kırıkkale milletvekilleri olarak Kırıkkale’yi temsil noktasında daha iyi görevlere geleceğimizi düşünüyorum. Bizler meclis çalışmalarının arta kalan süreçlerinde de arazide çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün zamanlarımızı vatandaşlarla iç içe geçiriyoruz. İlçe ziyaretlerimizi en hızlı şekilde sürdürüyoruz. Ankara’da olduğumuz zamanlarda da değerli hemşerilerimiz ziyaretlerimize geliyor ve problemleri için çabalıyoruz. Kırıkkale’nin bütün problemlerine sorunlarına hâkimiz. İl deki yerel anlamda ki hizmetleri vali bey vesilesiyle, kamu da ki yerel merkezdeki yatırımları da hep beraber takip ediyoruz”

 

SAĞLIK KOMPLEKSİ

“Biz büyük bir aileyiz. 4. Dönem milletvekilliğimi yapmaktayım. Kurulduğumuz günden bu güne partimizde görev yapan bütün teşkilat üyelerimizin bu yatırımlar noktasındaki çalışmalarda büyük katkısı bulunmaktadır. Sağlık kompleksi yatırımlarından bahsetmek istiyorum. Eski SSK’nın olduğu yer depreme dayanıklı değildi. Oraya 30 Milyon TL’lik bir yatırım planlandı. Yıkım hafriyat işlemleri tamamlandı. İnşaat başlamış oldu. 20 ay süre içerisinde oradaki çalışmalar tamamlanmış olacak. Burada İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, 112 Acil Sağılık Hizmetleri, 8 hekimlik aile sağlığı merkezi, semt poliklinikleri, toplum sağlığı merkezi, 40 ünitelik ağız diş sağılığı merkezi binaları yapılacak.  Sağlık anlamında Gündoğdu, Yaylacık, Çalılıöz, Yahşihan Aile Sağlığı Merkezleri planlanmakta. Yahşihan ile Bahşılı 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonları planlanırken, Keskin’e de hastane planlanmaktadır. Bu yatırımların alınmasına bütün teşkilatlarımız ile Milletvekillerimiz Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir’inde büyük gayret ve çabaları bulunmaktadır”

 

50 MİLYON DOLARLIK MKE YATIRIMI

“MKE’ye büyük yatırımlar yapılmaktadır. Geçen sene açılışını yaptığımız akıllı mühimmat yatırımı 50 Milyon dolarlık bir yatırımdır. ARGE çalışmalarına TÜBİTAK’ta destek oldu. MKE büyük bir arazi ve bu arazinin içerisine büyük bir yatırımlar yapılmaktadır. Ben MKE’de çalıştığım dönemlerde bir malzemeyi silaha çevirebilmek için 70-80 operasyondan geçiriyorduk. Ama şimdi CNC tezgâhı çıktı ve oradan teknoloji yoluna geçildi. Bütün buna rağmen 1980’li yıllarda MKE’ye yıllık 80 kişi alınırdı. Bugün itibariyle emek yolundan, teknoloji yoluna geçilmesine rağmen şuanda yıllık 250 kişinin MKE’ye alındığı dönemler oluyor. Geçmişte MKE’de çalışanlar çok iyi bilir ki işçiler ikramiyelerini alamaz, maaşlarını çekemezlerdi. Ama bugün öyle hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Kar eden bir MKE’ye geçtik. Ama biz bunu da yeterli görmüyoruz. ARGE anlamında MKE’ye ciddi yatırımlar için çalışmaya devam edeceğiz. Bu yatırımlar istihdamında önünü açacak”

 

SIVI DEMİR ÇELİK ÜRETECEĞİZ

“Türkiye sıvı demir çelik üretiminin tamamına yakınını yurt dışından ithal ediyor. Kırıkkale’ye sıvı demir çelik üretimi için yatırım yapılıyor. Yaklaşık 300 Milyon TL’lik büyük bir yatırım şuanda yapılıyor. Bütün ihale sıkıntılarını aştık ve bu yatırımda bugünlerde bitmek üzere. İtalyan firması test üretimlerini bitirdikten sonra, kendi fabrikamıza teslim edilecek. Ve kendi elamanlarımızla birlikte sıvı demir çelik üretimimizi yapmaya başlayacağız. Buradan büyük istihdam ve sıvı demir çelik üretimi sağlayacağız. Kırıkkale’mize büyük bir yatarım, bu yatırımda da emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz”

 

KOP PROJESİNE DAHİL EDİLDİK

“Kırıkkale’yi Konya Ovası Projesi kapsamına aldırdık. 2019-2023 projesi yatırım planlarında kırsal kalkınma ve endüstriyel tarımla uğraşan bilinçli, kendi ürettiğini pazarlayabilecek projelerle birlikte sulu tarımı da destekleyecek ciddi kaynaklar bulunmakta. Bu Konya Ovası projesi kapsamında Kırıkkale’miz bu kaynaklardan yararlanacak.”

 

DELİCE’YE MODERN ÜNİVERSİTE

Üniversitemiz 40 bini aşan mevcudiyet ile Ankara’nın yakınında büyük bir üniversitedir. Büyük üniversiteler arasında konuşulur üniversite haline gelmiştir. Ankara’ya yakınlığı bir avantajdır. Kırıkkale’nin kalitesi anlamında Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi Türkiye’de hatırı sayılır üniversiteler arasına girdi. Tercihler tamamen dolmaktadır. Bu manada Kırıkkale üniversitesini destekleme anlamında Kırıkkale Üniversitesinin kendi bütçeden aldığı bir pay bulunmakta bir de kalkınma bakanlığından talepleri oluyor. Ve bizde Milletvekillerimiz Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir ile birlikte kalkınma bakanımız Lütfi Elvan’ın yanına giderek Kırıkkale’nin istediği bütün ek ödenekleri çıkarttırdık. ­Delice Meslek Yüksek Okulu ile ilgilide 3 Milyona yakın bir kaynak çıkarttık. Dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesinin planladığı ve ek ödenek beklediği kaynaklar için 3 milletvekili olarak tüm kaynakları çıkartıyoruz. Delice Meslek Yüksek Okulu ile ilgili ödenek çıkmış bulunmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde gündemde “Delice Meslek Yüksek Okulu Kapatılıyor mu?” söylentileri vardı. Burada üniversite tercih edilmediğinden ötürü tercih edilen bir üniversite haline gelmesi için gerekli ödenekler çıktı. Modern bir binasıyla birlikte hizmete açılacak.

 

ANKARA KIRIKKALE ARASI 3 ŞERİT OLACAK

Kırıkkale-Ankara arasında ciddi bir çalışma bulunmakta. Yol 3 geliş, 3 gidiş oluyor. Ciddi bir trafik bulunmaktaydı bu yolumuzda. Özellikle bayramlarda bu trafik daha yoğun hale gelmekteydi. Şuan ki Başbakanımız Binali Yıldırım beyin ulaştırma bakanı olduğu dönemlerde Milletvekilimiz Mehmet Demir ve Abdullah Öztürk beyle ziyaret ettik. Daha sonra başbakan olduğu dönemlerde de ziyaret ettik. Ve Kırıkkale Ankara arası tamamen 2018 yılında bitecek. Tabi bu çalışmalar sadece Kırıkkale’yi ilgilendirmiyor, 45 ilin geçiş güzergâhı bu yol, ama en çok Kırıkkale’ye faydası olacak. Kırıkkale – Delice- Samsun otobanı diyerek bahsettiğimiz Ankara Samsun otobanının ilk etabı, Ankara’dan başlayacak. Delice kavşağına kadar olan 129 Km yol yüksek planlama kuruluna gitti oradan izin alınmayasıyla beraber 1 ay içerisinde ihalesi yapılacak. Bu otobanın yapılmasıyla Kırıkkale Ankara arası olan trafik yoğunluğu azalacak. Kırıkkale – Yozgat – Sivas hızlı tren projelerine paralel 2 tane daha proje çalışması başlatıldı. Delice bu noktada bir merkezdir. Delice’den sol tarafa, Çorum’dan Samsun istikametine hızlı tren hattı yapılacak. Yine Delice merkez olmakla birlikte Yerköy üzerinden kuvvetle muhtemel Kayseri – Adana ya da Yerköy – Delice üzerinden Kırşehir’e bir planlama bulunmakta. Delice hem karayolu anlamında hem de demir yolu anlamında önemli bir hale geliyor. Ayrıca Yahşihan Merkez’den Yahşihan Mezarlığı arasında olan o yolunda ihalesi yapıldı. Duble yol haline geliyor, burada ki yolumuz. Bu yolun duble yol haline gelmesiyle birlikte mevcut yollarımıza bir alternatif yol olmuş olacak.

 

SORUN EN KISA SÜREDE GİDERİLECEK

“Burada yapılan kavşakta sunumunda gecikme, sunumun kalitesizliğinden kaynaklanan, bizim belki de övgüyle bahsedeceğimiz bir hadise maalesef aleyhimize döndü. Aynı şekilde Keskin’deki köprüde bir mühendislik rehavetinden ibarettir. Burada ki problemleri sıralayacak olursak, bu alt geçiş yoluna dar deniyor. Orda yapılan yol normal standart yoldur. Eski köprülerde hayvanların ve insanların geçişi yolun duvarla arasında olan kısmına yaya yolu yapılırdı. Şimdi köprünün altında yaya yolu olmadığı için alt geçişin dar olduğu söylenmekte ama yapılan yol normal standartlarda olan yoldur.  Bir diğer konuda köprünün üstüne kurulacak çelik konstrüksiyonu müteahhit bir firmaya veriyor. O firmaya da kayyum atanıyor. Kayyum atandığından dolayı o müteahhittin orda parası kalmasına rağmen, bu çelik konstrüksiyon başka bir firmaya verildi ve yurt dışında şuanda yapılıyor. Burada oluşabilecek yoğunluğu biraz daha azaltmak için Kırıkkale – Ankara arasında köprü trafiğe açılacak ve diğer çelik konstrüksiyonda geldikten sonra yolumuz tamamen hizmete açılacak”

 

KÖYLERE MÜJDE! SICAK ASFALT GELİYOR

“Hemzemin geçitlerimiz tren yolu anlamında söylüyorum. Yukarı Mahmutlar’a kadar olan bölümün kavşak ve geçiş ihaleleri yapıldı. Devlet demir yolları anlamında söylüyorum. Karayolları anlamında da 2 yolumuzda yapılmış olacak. Karayolları anlamında 2 tane problemimiz kaldı. Birinci Keskin ve Çerikli arasındaki 60 km yol, ikincisi de Balışeyh’ten Sulakyurt arası 30 km yollarımız kalıyor. Bu yollar içinde proje çalışmalarımız devam ediyor. Bu yerleri de yaptığımız zaman Kırıkkale yol anlamında Türkiye’de sayılı iller arasına girecek. Kırıkkale’de en büyük sıkıntılardan birisi de köy yollarıdır. Kırıkkale’de asfalt atılmamış köy yolu yoktur ama buna rağmen yolda yoktur. Niye? İl Özel İdare yaptırıyor ya da İl Özel İdare bu imkânlarını teknik alt yapısı olmadığı için iyi kullanmadı. Suçlamak istemiyorum ama köy yolları bu anlamda elverişli değil. Bunu da çözelim dedik çünkü seçim çalışmalarında en çok talep bu yöndeydi. Biz bu yolları bir şekilde zamana yayarak yapmak istedik. Bizim bu yaptıracağımız köy yollarımızda 20 yıl 30 yıl gitsin istiyoruz. Bunun içinde 30 Milyon’luk bir kaynak çıkardık, bununda 15 miyon TL’lik kısmı ihale edildi. Ve sıcak asfalta başlıyoruz. İlgili müteahhit şantiyesini kurdu ve çalışmalarına önümüzdeki hafta itibariyle başlayacak. Birkaç yıl içerisinde bütün köy yollarımızın da bu sıkıntı kalmayacak”

 

KÜÇÜKBAŞ DAMIZLIK DESTEĞİ ALACAĞIZ

Kırıkkale Konya Ovası projesi haricinde Küçükbaş Damızlık desteklemelerinde 4 vilayetten biri oldu. Burada büyük başta destek alabilirdik ama büyükbaşta baktık ki çok ileri iller var. Ama küçükbaş damızlıkta Kırıkkale’nin alt yapısı da buna müsait. Bizim isteğimiz dışardan gelen yatırımcı yine olur ama kendi insanımız bu yatırımı bilsin ve bundan yararlansın. Çünkü büyük destekler bulunmakta. Yüzde 100 varan hibe desteği bulunmakta.

 

DELİCE OVASI SULANACAK

“Sulu tarımla ilgilide ciddi destekler bulunmakta. Geçmişten bakacak olursak Kırıkkale’de Kapulukaya Göleti ve Ahılı göletinin haricinde başka gölet bulunmamaktaydı. Hasandede Göleti’nin proje çalışmaları yapılmış ama çalışma başlatılmamış bir vaziyeteydi. Hasandede Göletini bitirdik. Cinali Göleti, Ceritmuminli Göleti, Sulakyurt Barajı, Akçakavak Barajı, Mahmutlar Şarklısı Göleti, Ulaş Göleti ve Danacı Göleti ihale aşamasında. Hamzalı Barajının sulama sistemleri  bulunmakta. Yaklaşık 170 dönemlik bir arazinin resmen 110 bin dönümü bizim, 60 dönümü ise Çankırı ve Sungurlu’nun köylerine ait olmak üzere bir suluma sistemi kurulacak. Kızılırmak’tan su basılacak motor sistemiyle. 3 etapta Delice Ovası sulanacak. Bunun inşaatı da ihale aşamasına geldi”

 

KAPALI DEVRE SİSTEMİYLE SULAMA

Diğer taraftan da Kesik köprü sulama sistemleri yapılıyor, Karakeçili sağ sahil ve sol sahil olmak üzere. Burada verimli araziler var. Buralara geçmişte kanal sistemi yapılmış verilen firmalar iflas ettiğinden ötürü bırakılıp gidilmiş bir vaziyetteydi. Buranın bu problemini çözdük, tasfiye sürecini bitirdik. Ve Özel İdare olarak burayı Devlet Su İşlerine devrettik. Devlet Su İşleri burayla ilgili proje çalışmalarına başladı ve önümüzdeki dönemlerde ihalesini yapacak. Ve yaklaşık 10 bin dönüm arazide kapalı devre sistemiyle sulama yapılacak. Bu yatırım yaklaşık 40-50 milyon TL’lik yatırımdır. Bizim sulu tarımla ilgili ciddi heyecanımız var ama köylerimizde bu heyecanı göremiyoruz. Çünkü köylü vatandaşlarımız şehirlere göç ediyor. Bizde kaymakamlıklarımıza söylüyoruz ve onlarla bu çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 

EMEKLİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Belediyelerimizin ciddi destekleriyle, Bahşılı, Balışeyh, Çerikli, Dilece ve Keskin’de TOKİ kuraları çekildi. İnşallah buralarda en kısa zamanda teslim edilecek. Ayrıca Yuva Mahallesinde Maliye’nin bir hazinesini bulduk. 129 dönümlük bir araziyi, arazide bulunan şerhleri kaldırarak Maliye’ye devrettik ve Maliye’de bu araziye TOKİ’ye devretti. Bu manada Emekliler Cemiyeti Başkanı ve yönetiminin talepleri doğrultusunda bu çalışmalar yapıldı, onlara da çok teşekkür ediyoruz. Kırıkkale Belediyesinin de desteğiyle projeler bitmek üzere. 900 konutluk bir etap yapılacak. Uzun vadeyle emeklilerimize büyük kolaylık sağlayacak. Hayırlı uğurlu olsun.

 

OSB’DE ARTIK DOĞALGAZ KULLANILACAK

Kırıkkale Organize Sanayi’nin yapıldığı dönemde alt taraftan doğalgaz geçmesine rağmen Organize Sanayi Bölgesi yönetimi doğalgaz için talepte bulunmamış. Aynı şekilde Silah Organize Sanayi Bölgemizin de Doğalgaz dağıtım şebekesi bulunmamaktaydı. Bizde yine milletvekillerimizle birlikte valimizle birlikte Maliye Bakanımızla görüştük ve Kırıkkale’ye özgü bir para çıkarttırdık. Ve bu para hukuki süreçlerden geçerek Silah OSB ve Organize Sanayi Bölgesine aktarıldı. Ve çalışmaların ardından 8 ay süre içerisinde Organize Sanayi Bölgesinde doğalgaz kullanılmış olacak. Bu şu demektir; Orda yatırımların büyümesi anlamında önemli bir çalışmadır.

 

İLÇELERE YAPILAN CEZA EVLERİ

“Delice’nin merkez nüfusu 2200’dür. Geçtiğimiz günlerde buraları ziyaret ettik. Delice’de yapılan Delice Kadın Ceza Evi’nin müteahhitti ile görüştük. Yaklaşık 20 ay içerisinde buradaki çalışmada bitecek. Yaklaşık 1500 kişi kapasiteli olacak olan ceza evi yapılacak. Eski Ceza Evi de duracak ve onun yanına da yeni bir ceza evi yapılacak. Karakeçili’yi eski Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ziyaretinde bir sözü vardı. Ceza evi yapılması için. Burada arsa çalışmalarıyla ilgili sıkıntı çıktı ama bunu aşmak için çalışmalar devam ediyor. Bakanımız değişti ama devlette kurumsallık esastır. Keskin Ceza Evi’nin yapım çalışmaları da tüm hızıyla devam etmektedir”

 

MODERN ADLİYE BİNASI

“Kırıkkale’ye modern bir Adliye binası yapılıyor. Vatandaşlarımızın duruşmaya gittiğinde orda dinlenebileceği, rahat modern geniş bir adliye sarayı yapılıyor. Adil yargılamaya katkısı olabilecek bir Adliye binası yapılıyor. Tabi burada Adalet Bakanlığı ilk defa bir yeri satın alarak Adliye Binası yapıyor. Burayı Makine Kimya Kurumundan 11 Milyon TL’ye satın alarak Adliye Binası yapmaktadır. Biz tabi kendi adıma söyleyecek olursam, buraya herkes karşı çıktı. Yapılan Adliye Sarayı’nın yerinin yanlış olduğu söylendi. Ama burada ben çok istedim oraya yapılmasını. Çünkü Kırıkkale’nin bir merkezi yok. Tarihi bir şehir olmadığından dolayı bizim Kırıkkale kimliğini oluşturmamız lazım. Şimdi Adliyemiz, Hükümet Konağımız, Sağlık Kompleksimiz, Belediyemizin yaptığı Şehir Parkımızla beraber Kırıkkale meydanı güzel bir hale gelecek. Kırıkkale’nin nerede ne problemi var çok iyi biliyoruz ve milletvekilleri arkadaşlarımızla beraber gayret içerisinde çalışıyoruz. Burada belediye başkanlarımızda gayret ediyor. Bu gayreti gösteren tüm teşkilatımızın üyelerine, belediye başkanlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

DEMİR, “EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

kirikkale-icin-calisacagiz-(4).jpg

Milletvekili Ramazan Can’ın konuşmasının ardından açıklama yapan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, bütün gayretleriyle Kırıkkale için çalıştıklarını belirtti. Aynı zamanda da Burdur ve Isparta Koordinatör Milletvekili olarak atandığını belirten Demir, Burdur ve Isparta’da Kırıkkale’yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti. Bu şehir için, bu şehir insanı için elimizden gelen gayreti yapacağız. En son Türkiye Millet Büyük Meclisinde, Meclisin işleyişini tıkayan bir tüzüğü Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte hareket ederek bunu biraz daha iyi işler hale getirdik. Meclisin tatile girmesiyle birlikte yine arazideyiz. Genel Merkezimizin onayıyla birlikte aktif görev yapan Milletvekillerine koordinatör milletvekillerini ataması yapıldı. Beni de Burdur ve Isparta koordinatör milletvekilliğine layık gördüler. Buralarda ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğimin bilinmesini istiyorum”

 

GAYRET VE ÇABA İÇİNDE OLACAĞIZ

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize rehberlik eden sözleri bulunmakta. AK Parti ailesi olarak şunu herkesin bilmesi lazım. AK Parti’de hepimiz geçiciyiz ama AK Parti bütünlüğü bakidir. AK Parti ve Türkiye etle tırnak gibi birbirinden ayrılamaz hale gelmiş durumdadır. 7 Haziran’da bunu yaşadık, AK Parti sıkıntıya girdiği zaman Türkiye’de sıkıntıya giriyor. Biz en çok oyları referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alıyoruz. Geçmiş referandumlara baktığımız zaman yüzde 60-69 bandında oy alıyoruz. Buradan şunu anlıyoruz ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hepimizin çok çok önünde.   Buradan şuna gelmek istiyorum. Bunun için bir yerlere gelmenin bir önemi yok, önemli olan bulunduğu yerde partisine bir oy daha getirmenin gayreti ve çabası içerisinde olmalı”

 

KİMSE BİRBİRİNE ÇALIM ATMAMALI

Ben şunu söylüyorum ve ilan ediyorum. PKK, DHKPC ve FETÖ’cu olmayan, hangi düşüncede olursa olsun AK Parti’ye kazandırmak için onun ayağına da giderim evine de giderim. Biz Türkiye’de yüzde 50’nin üzerine geçmemiz lazım. Yüzde 49.9 olsa artık yetmiyor. Suriye’de partiler, dernek, farklılıklar, zenginler fakirler ve mevkiler vardı. Ama bugün 3 milyondan fazla Suriyeli bizim ülkemizde. Ülkelerinde bir ayak basacak toprakları yok. Ne oldu o makamlara mevkilere? Onun için AK Parti’ye ve ülkemize sahip çıkmamız lazım. Bu partiyi büyütmemiz gerekiyor. Bunun için kişisel hislerimizi ayaklar altına alarak, ben olmasam bile bu parti ayakta durmalı diyeceğiz. Bu liderin arkasında da sımsıkı durmamız gerekiyor. Alan daraltmaya, birbirimize çalım atmaya, benim önüme geçer düşüncesine kapılmaya hiçbir kimsenin hakkı yoktur.

 

İLÇE GEZİLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

“Ben 8 yıldan fazla AK Parti İl Başkanlığı da yaptım. Şunu söylemek istiyorum ki, eğer ki bizim oyumuz her hangi bir seçimde, daha önceki seçimden biraz düştüyse, biz CHP veya hutta başka partiler gibi seçmende suç aramayız. Suçu kendimizde aramamız lazım. Bu ülkede yapılanları hepiniz çok iyi görüyorsunuz; hızlı trenlerinden, köprülere, kavşaklara kadar birçok hizmet yapılıyor. Kırıkkale’nin köyleri ilk kez sıcak asfaltla tanışacak. Onun için bizim bu davaya bir gram yük getirmemiz lazım. Herkesin ayağına gitmemiz lazım. Birine kızdık diye çalışmalara ara vermemeliyiz. Var gücümüzle çalışmamız lazım. İlçe gezilerimize de aralıksız devam edeceğiz”

kirikkale-icin-calisacagiz-(3).jpg

 

EYLÜL AYINDA KONRELER TAMAMLANACAK

Milletvekili Can ve Demir’in konuşmasının ardından girilen kongre süreci hakkında gazetecilere bilgi veren AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin çok yoğun bir çalışmasından sonra, tatile girmesiyle birlikte milletvekillerimiz Kırıkkale’ye gelerek bizimle birlikte oldular. Milletvekillerimizin yaptığı çalışmaların aksamaması için hem milletvekillerimiz hem de biz bu çalışmaların takipçisi oluyoruz. Kırıkkaleli hemşerilerimize biraz daha fazla yatırım nasıl yapılır, düşüncesiyle hem milletvekillerimiz hem de biz çalışma içerisindeyiz. Kongre süreçlerimizde başladı. Ülkemizin de genel manada gündeminde bulunmaktadır. Genel Başkanımız da bu konu hakkında bilgiler vermektedir. Mahallelerde delege seçimlerimiz yapıldı. Delege seçimlerimizle ilgili hukuki süreçlerimiz devam ediyor. Ağustos’un 19’unda Yahşihan ilçemizin 26’sında da Çelebi ilçemizin kongresini yapacağız. Ve diğer ilçelerimizin kongre tarihlerini de genel merkezime ilettik. Eylül ayı içerisinde de Genel merkezimin onayıyla birlikte diğer ilçelerimizin kongrelerini tamamlamış olacağız. Ve büyük bir ihtimalle kasım veya aralık ayı içerisinde de il kongremizi yapacağız”

 

VİZYON VE MİSYONUMUZU BELİRLEYECEĞİZ

“Ve kongreler tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedeflere ulaşabilmek için 2019 seçimlerine hazırlanacağız. Biz burada bir aileyiz. Ak parti kurulduğu günden bu güne kadar kim destek verdiyse hepsine teşekkür ediyorum. Artık eskisi gibi değil yüzde 50+1 almamız lazım. Herkese gideceğiz ve herkesin elini sıkacağız. Bilmeden bir şey yaptıysak üzdüysek hepsini telafi etmenin gayreti içerisinde olacağız. Ana kademe kongreler devam ederken Gençlik Kollarımız ve Kadın Kollarımızın da kongreleri tamamlanacak. 2017 yılı bittiğinde Türkiye ile birlikte Kırıkkale’de yenilenmiş bir AK Parti’yi görecek. 2018 yılı bu anlamda bize çalışma yılı olacak. Kırıkkale AK Parti teşkilatının vizyon ve misyon belgesi 2018 yılı içerisinde kongreden sonra belirleyeceğiz. AK Parti Kırıkkale teşkilatı nasıl bir çalışma yapacak, 1 yıllık çalışması çıkartılacak. Bu çalışmalarımızı bitirdiğimizde milletvekillerimizle ve kamuoyuyla paylaşacağız”  

Bu haber toplam 1751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.