1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kırıkkale benim sevdam
Kırıkkale benim sevdam

Kırıkkale benim sevdam

22. dönem Milletvekili merhum Murat Yılmazer’in oğlu Avukat Mehmet Yılmazer “Kırıkkale’yi ülkemi sevdiğim gibi seviyorum, Kırıkkale benim sevdam” dedi.

A+A-

BÜYÜK DAVANIN KAHRINI ÇEKMEYE HAZIRIM

AK Parti’den 27. Dönem Milletvekili aday adaylığını açıklamak için kalabalık bir grupla AK Parti İl Başkanlığına gelen Avukat Mehmet Yılmazer parti yöneticileri ile birlikte düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda öncelikle niçin aday adayı olduğu konusunda açıklamalarda bulundu. Yılmazer “Bugün kendi kişisel tarihim içinde, ilk gençlik yıllarımdan başlayan siyaset hayatımda çok özel bir günü yaşıyorum. Rabbim bana bu yaşıma kadar çok dolu bir ömür yaşamayı nasip etti. Binlerce şükürler olsun. Şükürler olsun ki Rahmetli babamın da hemen her kademesinde bulunduğu bir büyük davanın ailece kahrını çekmeyi nasip etti” dedi.

YOĞUN ÇABA GÖSTERECEĞİZ

Yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce aktif siyaset yapacağını duyurduğunu belirten Yılmazer. Kırıkkale’de artık geleneksel siyaset anlayışının yerini Türkiye siyasetine ve dünya siyasetine bırakacak bir anlayışın hakim olması için yoğun çaba gösterdiğini söyledi.

EL EMİN OLAN PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ

Bu zamana kadar Kırıkkale siyasetinde herkese mavi boncuk dağıtma ve bir biçimde işini görme kültürünün hâkim olduğunu belirten Yılmazer “Bu anlayış ne dini idi ne de milli idi. Bizim kültürümüzde doğruya doğru, eğriye eğri demek gerekirdi. Biz lakabı “el emin” olan bir peygamberin ümmeti değil miydik? Bizim ağzımızdan doğrudan gayrı bir cümle çıkabilir miydi ? İşte ben tam da bu anlayışın, bu inancın pratiğe dönüşmüş halini göstermek istedim” diye konuştu.

NİÇİN SİYASETE GİRDİĞİM SORULUYOR

Yılmazer konuşmasını şöyle sürdürdü “Bana “Kırıkkale bu siyasi anlayışa hazır değil” diyenlere inat, Kırıkkaleli hemşerilerim bana verdikleri destekle, beni şaşırtan ve çok mutlu eden yepyeni önerilerle, fikirlerle geldiler. Bilirsiniz ben hep kitabın tam ortasından konuşmayı severim. Kimse alınmasın, kırılmasın, aksine gurur duysunlar ki Kırıkkale seçmeni Kırıkkale’de yapılan geleneksel siyasetin çok ama çok önünde. İşte bu nedenle Kırıkkale siyasetinde de yepyeni bir döneme giriyoruz. Zaten hayat da bizi buna zorluyor.”

TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK KATMA DEĞER

“İş hayatımdaki uluslararası tecrübelerim bana gösterdi ki Kırıkkale’ye hizmet etmek istiyorsak, Kırıkkale’yi Türkiye için büyük katma değer yaratan, hem sanayi hem üniversite şehrine dönüştürmek istiyorsak, ticaretini içe kapalı olmaktan çıkarıp, dünya liginde rekabet edecek şirketlere sahip olalım istiyorsak Kırıkkale’yi tanıyor olmamız yetmez. Evet, Kırıkkale’yi çok iyi bilmek gerekir ama inanın bu işin belki yüzde yirmilik kısmıdır. Asıl dünyayı tanımamız, dünyayı bilmemiz ve dünyayı okuyacak donanımda olmamız gerekir.

Aksi halde klasik siyasetin dar hacmine sahip olursak, sadece hangi müdür hangi milletvekilinin adamı olacak kısır döngüsünde hem şehrimizi hem kendimizi ve hem de gelecek nesillerin geleceğini tüketiriz.”

ŞİMDİ SAHİCİ SİYASET ZAMANI

“Şimdi sahici siyaset zamanı. Şimdi Kırıkkale’yi Türkiye’de ve dünyada büyük oyuncu yapacak projeler üretme ve bunları hayata geçirecek iradeyi ortaya koyma zamanı. Bakın bu noktada şunu söylemeden geçemeyeceğim; bana diyorlar ki “neden yurt dışında büyük devletlerin, büyük şirketlerin avukatlığını, danışmanlıklarını yapmak varken Türkiye’de çalışıyorsun” Ben de diyorum ki “Ben ülkemi aşk ile seviyorum. Hiçbir şey bana ülkeme hizmet ettiğim zaman duyduğum mutluluğu, gururu yaşatamaz.”

KIRIKKALE’Yİ ÜLKEMİ SEVDİĞİM GİBİ SEVİYORUM

“Kırıkkale’yi de ülkemi sevdiğim gibi seviyorum. Kırıkkale’yi tarif edilemez biçimde seviyorum. Kırıkkale benim gururum, mutluluğum, çocukluğum, gençliğim, yeşerdiğim toprağım, ailem, komşularım, dostlarım, atalarımın mezarında biten çiçeklerin üzerine düşen yağmur damlası dahi Kırıkkale toprağına düşüyor. Aşını seviyorum, Suyunu seviyorum. Şivesini seviyorum. Kendine özgü kelimelerini seviyorum.”

BEN BU ŞEHRİ ÖYLE BÖYLE SEVMİYORUM.

Bakınız, Türkiye büyük bir kuşatılmışlıkla karşı karşıya. Bu kuşatılmışlığın tek nedeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye ederek , Türkiye’yi tekrar kuklaları yapmak. Bu hainliğe yazık ki içeriden de destek buluyorlar. Oyun sahneye konuldu ve hepimizin gözleri önünde cereyan ediyor.”

KIRIKKALE’NİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAĞINA İNANIYORUM

“Kırıkkale’nin içinden geçtiğimiz bu tarihi süreçte üzerine düşen görevi layıkıyla yapacağına şüphem yoktur. Bende siyasi hayatımda yeni bir evreye geçmek, bilgi ve birikimimi ülkemin geçtiği zorlu süreçte daha aktif daha etkin kullanabilmek için sizlerin de beni daha da yüreklendirmesi ile Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim.

Bizler sebeplere müracaat ederiz, neticeyi Rabbim yaratır.

O nasip ederse, sizlerde desteğinizi esirgemezseniz, sizlere sizlerin vekili olarak hizmet etmek istiyorum. Ve Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı olduğumu açıklıyorum” dedi.

Haber-Foto: Ahmet Gökdemir

 

Bu haber toplam 3456 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.