1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Keskinliler Derneği yeni yerinde hizmet verecek
Keskinliler Derneği yeni yerinde hizmet verecek

Keskinliler Derneği yeni yerinde hizmet verecek

Keskin ve Çevresi Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği kiracılıktan kurtulup kendi mülküne taşınmasının ardından resmi açılışını yaparak hemşerilerine unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.

A+A-

1960’lı yıllardan beri Ankara’da faaliyet gösteren ancak çeşitli nedenlerle kapanan 2002 yılında yeniden kurularak faaliyetlerini sürdüren Keskin ve Çevresi Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği kiracılıktan kurtulup kendi mülküne taşınmasının ardından resmi açılışını yaparak hemşerilerine unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.

KENDİ YERİNE TAŞINDI

Keskinliler Derneği Kızılay Fevzi Çakmak 1 Sokak’ta yeni yerinin açılışını yaparak hizmete devam dedi. Keskinliler Derneği Başkanı Mehmet Özder ve yönetim kurulu üyelerinin girişimleri ile başlatılan yer alma süreci; Hayırsever Keskinlilerin imece usulü bir araya gelerek yer alması ile neticelendi. Dernek merkezinde düzenlenen açılışa başta Ankara’da yaşayan Kırıkkaleli Keskinliler olmak üzere çevre ilçelerde yaşayan çok sayıda Keskinli katıldı.

GÜZEL İŞLERE İMZA ATMAK İSTİYORUZ

Keskin ve Çevresi Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özder davetlilere tek tek teşekkür ederek açılışla ilgili kısa bir konuşma yaptı. Başkan Özder şunları söyledi, “Hemşerilerimizin katkılarıyla aldığımız Keskin ve Çevresi Kültür Sanat ve Dayanışma Derneğimizin dairesinin açılış kokteyline hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle birlikte olmak bizleri son derece mutlu etti. Daha önce çeşitli nedenlerle kapanan derneğimiz için elbirliği ile aldığımız bu yerde bundan sonra hep birlikte hemşerilerimiz için güzel işler ve güzel çalışmalar yapmak istiyoruz. Davetlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TEBRİKLER KESKİNLİLER DERNEĞİ

Dernek Başkanı Özder, “Bu açılış aslında birlik beraberliğin imarı olan güzel geleneklerimizden imece usulü ile alınan bir yerin açılışı makus talihimizin de değiştiği bir gün yaşadık. Çünkü şu söylenirdi bizimkiler asla bir araya gelemezler bizler bu algıyı yıktık ve yeni yerimizi alarak hemşerilerimizi bir çatı altında topladık” dedi. Başkan Özder konuşmasının devamında şu ifadelere ver verdi, “Amerika’da uzun yıllardır yaşayan Keskinli Nejdet Şentürk ağabeyimiz yer konusunda yaşadığımı sıkıntılı durumu duyar duymaz kayıtsız kalmamış ve en büyük bağışı yaparak yer alınma sürecini neticelenmesini sağladı” dedi.

AÇILAŞA YOĞUN KATILIM

Keskin ve Çevresi Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği’nin açılışına Dernek Başkanı Mehmet Özder ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Merih Karayol, Doğru Yol Partisi Eski Kırıkkale Milletvekilleri Sadık Avundukluoğlu ve Abdurrahman Ünlü, Yargıtay Üyesi Hakim Sedat Demirtaş, İstinaf Mahkemesi Başkanı Celal Orak, Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Keskin Eski Belediye Başkanı Bayram Sakallı, Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Cemalettin Akdoğan, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Sertkaya, Kırıkkale İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Avukat Abdullah Polat, Ankara Deliceliler Dernek Başkanı Yalçın Delice, iş insanı Mithat Evci, iş insanı Mehmet Çanga, Eski Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Mehmet Soyupek, Kırıkkaleliler Vakfı Başkanı Aytekin Araç, Avniye Albayrak, Ahmet Erkuş, Münevver Kaytaz, Meliha, Nazire ve Hanife Erkanlı kardeşler, Tolga Pekdoğan, Murat Tunçbilek, Ahmet Topraklı, Hasan Özer, Hasan Cönger, Alaattin Urbaş, Hasan Soyalp, Hüsamettin Eroğlu, Avukat İdris Kılıçkaya, Ahmet Özder, Agah Bozkurt, Mehmet Özer, Ugur Silsüpür, Rıza Silsüpür, Yılmaz Sekmen, İbrahim Ergün, Gürbüz Atmaca, Sezgin Dinçer, Uğur Erkazan, Mehmet Bozdoğan, Ahmet Yavuzel, Fahrettin Barınal, Abdullah Tosun, Yalçın Sırakaya, Ali Taşkıran, Gökhan Çayırlı, Doğan Özder, Ali Bozkurt, İhsan Gürel, Eyüphan Sazak, Sondur Taştan, Emrah Onuk, Muammer Emirhaliloğlu, Devran Pekacar, Konur eski belediye başkanı Ali Kapan, Kıbrıs gazisi Hüsamettin Eroğlu ve çok sayıda Keskinli katıldı.

Gecenin sonunda Necdet Şentürk’e destek ve katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verildi. Açılışta Keskin’in yöresel sanatçılardan Hacı Taşan’ın oğlu Sondür Taşan kemanıyla renk katarak davetlilere unutulamaz bir gün yaşattı. Derneğin merkezi Fevzi Çakmak 1. Sokak Ömür Apt. No 19 Daire No: 6 Kızılay adresinde bulunuyor.

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 667 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.