1. YAZARLAR

  2. DEMİR DOĞAN KANDEMİR

  3. KESKİN KAYMAKAM’I SAYIN KÖKEN
DEMİR DOĞAN KANDEMİR

DEMİR DOĞAN KANDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KESKİN KAYMAKAM’I SAYIN KÖKEN

A+A-

19.4.2018 târihinde Keskin Gönüllü TEMA temsilcisi olarak Keskin Meslek Lisesine 130 adet palamut, palıt, meşe tohumu götürmüştüm.

 

Meslek Lisesindeki işim bittikten sonra Kaymakamlığa uğradım. Kaymakam Bey lütfedip beni kabul ettiler.

 

Kaymakam Bey, “Vâli Beyin oğlu bir yerde konferans verecek, gitmek istersen seni oraya götürebilirim” dedi, kabul ettim. Ancak;

 

O sırada Keskin’de işlenen cinâyetten dolayı konferansa gitmek nasip olmadı. Kaymakam olayın olduğu yere gitti.

 

Köprüköy” yakınlarındaki bir yere Keskin Kaymakam’ı Sayın Muammer Köken 1700 çam fidesi; Köprüköy hudutları içindeki köy halkına, muhtarlara, kurum ve kuruluşlara 1800 adet meyve fidanı vermiş. Ayrıca;

 

Yine Keskin hudutları iççinde uygun olan bir yere 1000 adet Ihlamur Fidesi diktireceğini de söyledi. Sayın Kaymakam Bey’i takdir ve tebrik ediyorum.

 

Umulur ki, fidanlara herhangi kimseler, herhangi şekilde zarar vermez ve fidanları korurlar.

 

2017 yılında toplam 3500 adet fidan diktiren Sayın Kaymakam Köken’e Keskin’lilerin sâhip çıkması elbette gereklidir diye düşünüyorum.

***

BİR BAŞKA KONU TREN

Sincan, Kayaş arasında işletilen banliyo tren yolu birkaç gün önce hizmete açıldı.

 

Başbakanımızın açıkladığına göre Sincan’dan Kayaş’a Kayaş’tan Sincan’a işletilen tren yolunun mâliyeti bir milyar 300 milyon liraya mal olmuş. Allah hayırlı eyleye.

 

Bu Kırıkkale-Ankara arasında işletilen trenin Kırıkkale halkına hizmet için meydana çıkarıldı demektir. Tren’in Kırıkkale’den Ankara’ya doğru yola çıkarılması çok hoş olacaktır.

 

O, trenin Kırıkkale’den Ankara’ya, Ankara’dan yine Kırıkkale’ye doğru tren hattına bindirilmesini yalnız ben değil, Kırıkkale halkı olarak en kısa zamanda istiyoruz.

 

Kırıkkale Milletvekillerinin, aynı zamanda Devlet Demiryolları Genel Müdürü’nün bir an önce ilgililerce adını andığım trenin Kırıkkale-Ankara arasında işletilmesi hakkında devreye girmesi gerekir.

 

Kırıkkale-Ankara arasındaki tren hizmetten çıkarılınca Kırıkkale den Ankara’ya yolculuk edecek insanlar âdetâ perişan oldular. Yolcu perişanlığı bir an önce bitirilmiş olursa halkın hayır duâsına mazhar olunur, bilinmesi. 30.4.2018

 

Ataların yolu, dosdoğru yoldur,

Çeşmeler akarken testini doldur,

Saygısı, sevgisi, hürmeti boldur,

Bak, işte azîzim burası Keskin.

“Keskinli Yetîmi”

Bu yazı toplam 921 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.