1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KENDİMİZE GELELİM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KENDİMİZE GELELİM

A+A-

Aziz milletim hepimizin bildiği her zamanda dile getirdiği şu güzel sözü bir daha hatırlayalım. “Türk’e Türk’ten baş dost olmaz ”bu milletin millet olduğunun çok güzel örneğidir. Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan bütün T.C. vatandaşı olduğunuz halde Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar verme niyetiniz varsa buna hakkınızın olmadığını bilmenizi isteriz.

Türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içinde yaşayıp bu devletin bütün nimetlerinden faydalanan ama bu millete zarar veren veya vermeye çalışanlar bu milletin birlik ve beraberliğini bozmaya milletin huzurunu kaçırmaya uğraşanlar bu devletin topraklarını terk etsinler. Kendi isteklerine uygun yere gitsinler. Bu millet çeşitli düşüncelerin konuşulduğu yerli tenkitlerin yapıldığı bütün çabaların ve davranışların milletinin hizmetine olan insanlara ihtiyacı vardır. Son zamanlarda olduğu gibi bu devletin bütün imkânlarından faydalanıp milletine zarar verenlere ihtiyacı yoktur.

Bu devlet dört tarafı ateş çemberiyle çevrili her türlü fırsatı bekleyen sözüm ona komşu devletlerle mi uğraşacak yoksa içimizdeki millet düşmanlarıyla mı uğraşacak bu devletin bekası için hem içte hem de dışta uğraşacak bunda da muvaffak olacak. Zaten son zamanlarda gördüğümüz yaşadığımız hadiseler bu milletin kendinden başka dostu olmadığını göstermiyor mu? Dünyanın jandarması kesilen ABD’leri ta 1954’lerde Kuzey Kore’ye karşı Güney Kore saflarında Türk askeriyle birlikte savaşa katıldığını unuttu. O zaman kahraman Türk komutanlarını ve Türk askerini alkışlayan ABD’leri şimdi ne yapıyor. Bir grup teröristti halletmek için bir grup teröristle bir oluyor. Bir dünyanın jandarmasının bu kadar aciz duruma düşmenin sebebi nedir? Ya kendine güvenemiyorsun, ya da eski dostun halende dostun olduğunu söylediğin Türk askerine karşı yanlış davranış içindesin. Bunu bu güne kadar bu kadar açıklığıyla yapmamıştın. Ama şimdi yapıyorsun. Tırlar dolusu silahını hem bu anarşistlere hem de Suudi Arabistan’a sattın. Deponda günü geçmiş silahın ve mühimmatın kalmadı.

Hani seneler önce benim silahımı kullanamazsın diyordun, bugün dostun Türk ordusuna karşı kullanacağını iyi bildiğin silahlarını nasıl anarşistlere verdin ve halende vermeye devam ediyorsun. Bütün bunları gören aziz milletimin yetkilileri milletin kaderiyle oynayanlar bırakalım. Sen ben davasını sen şunu seviyorsun ben şunu seviyorum sen yanlış yapıyorsun ben doğru yapıyorum diye milletimizin içine nifak sokmayalım. Daha anlamadık mı? Bize bizden başka fayda yok nedir bu cennet vatanda birbirimizi kırmanın amacı. Ağzımızdan çıkanı kulaklarımız duysun. Hele bize bu devleti kurup emanet edenleri incitmeyelim. Onların hakkını ödeyemeyiz. Bugün konuşabiliyorsak bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız susmuyorsa, gururumuz ordumuz güvencemiz ise borçlu olduğumuz Mustafa Kemal ve arkadaşlarıdır

Bu yazı toplam 292 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.