1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KENDİMİZE GELELİM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KENDİMİZE GELELİM

A+A-

Yurdumuzda kardeşi kardeşe düşürmek için ne çirkin ne alçakça oyun oynayanlar var ki bunları her zaman görmek mümkündür. Dış güçlerin (bütün devletlerin) milletimiz hakkında ki düşünceleri zaten belli bir de bunlara içimizdeki satılmışlar karışınca neler olabileceğini tahmin edebilmek zor olamaz, işte olamıyorda İzmir’de ki bir alevi vatandaşımızın evine yapılan işaret ve yazı bunların bir delilidir. Onun için gözümüzün önüne bakalım oyuna gelmiyelim. Yurdumuzda yaşayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı bu milletin kardeşidir. Hele burada kitabı bir peygamberi bir olanlar daha başka güzelliktedir. Bu millet alevi – sunni diye ayrılamaz bu milletin arasına nifak sokmak isteyenler hiçbir zaman başarılı olamazlar.

Bir yandan devletimizle dost ve müttefik gibi görünen Türk Milleti düşmanlarını görmüyormuyuz Devletimizin kırk senedir temizlemeye uğraştığı terör örgütleriyle bir olup, onları besleyip üzerimize salıyorlar. Dış devletin birinin terör dediğine diğer devlet terör demiyor bütün amaçları teröre silah satmak o silahlarla Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar verdirmek devletimizi bu pisliklerle meşgul etmek, gerekirse bizim devletimize de silah satıp bizide yolmak. Böylelikle kendi gizli amaçlarını uygulamaya koymaktır. Bunun örneğini komşumuz devletlerde görüyoruz sözüm ona özgürlük ve demokrasi getireceğim diyerek işgal ettikleri yerlerde ne özgürlüğü ne demokrasi getiremedikleri gibi o devletlerin halkında ne hürriyet ne namus koydular, canını namusunu kurtarmak isteyen işgaldeki devletin halkı malını mülkünü vatanını terk edip mülteci oldular, çadırlarda yaşamaya başladılar.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temelinde imparatorluk vardır, onun için bu devletin milleti (T.C.) vatandaşları çeşitli inanç ve etnik kökene sahiptir. Bu milletimizin zenginliğidir. Ama bundan rahatsız olanlar bu etnik grupları birbirine düşman gibi göstermeye çalışmaktalar, bu durum bundan önce de olmuştur bundan sonrada olacaktır. Onun için İzmir’de ki olay bu oyunlardan biridir. Bunu yapmaya çalışanların bilmediği bir durum var, bu millet Çanakkale’de Sakarya’da Dumlupınarda son olarak ta 15 temmuzda bunu gösterdi kışkırtıcılara hiçbir zaman pirim vermez, bu millet ne zaman kendine ihtiyaç duyurduğunda birlik olmayı bilir, çünkü kanının hükmü budur ne dıştan nede içten gelecek kötülüklere fırsat vermez. Bu milletin içinde Allah, Peygamber kitap ve halifeler sevgisi oldukça hiçbir kötülüğe bozuculuğa boyun eğmez.

Aziz milletim zaman birlik zaman kenetlenme zaman güçlü olma zamanıdır milli meselelerde birlik olmayı unutmayalım, bazı siyasi bazı şahsi meselelerle milli birliğimize zarar vermeyelim bu geminin içinde seksen iki milyondan oluşan milletimiz vardır. Onlara zarar verecek davranışlardan uzak duralım. Aman, ne Irak’ın ne Suriye’nin nede Afganistanın ve Lipyanın durumuna düşmeyelim. Hürriyetimizin devletimizin kıymetini bilelim o zaman Allah bizimledir.

NOT: En son olayda göstermiştir ki bize bizden başka dost yoktur. Avrupa parlamentosunda Yunanlı çakalın Türk Bayrağını yaktığı, hemen bugün Suriye’de şehit olan dört Mehmetçik ile yaralı dokuz askerimizin durumu da gösteriyor ki kendimize gelelim. Yurdumuzun kıymetini bilelim çakallara yem olmayalım.

Bu yazı toplam 2536 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.