1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KATAR SİZE NE YAPTI
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KATAR SİZE NE YAPTI

A+A-

Katar devleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin samimi art niyeti olmayan bir dostudur. Bu devletin son günlerde hedef olmasının sebebini anlamak mümkün değil. Sebep neymiş, Katar (İşit’e) yardım ediyormuş. Bunu nereden çıkarıyorlar, sömürü ağalarına Arap ülkelerinin bir kısmı uşaklık yapıyor, bu sömürü zihniyeti kendinden olmayan veya işine yaramayan küçük ve fakir devletleri hemen emri altına almaya çalışıyor onun için türlü iftiralarla köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Bazı dönemlerde de buna muvaffak oluyorlar. Katar’ı da böyle sıkıştırıp terör destekçisi olarak suçladılar.

                Be ahmaklar terörün en büyük düşmanı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Katar’ın terör ilişkisi olsa dost olur mu, onu savunur mu? Bunu bile düşünemeyecek kadar zavallılarsınız. Katar’a ambargouygulayanlar hiç düşünmüyor musunuz? Katar dâhil hepinizin yer altı zenginliklerinize göz diken yamyamlar sizi birbirinize düşürmeye çalışıyorlar. Siz birbirinize zarar verirken onlar pastayı paylaşacaklar. Daha ne zaman birbirinizi kıskanacağınıza birbirinize sahip çıkacaksınız. Amerika Birleşik Devleti en çok en pahalı silahları kime satıyor, İşit denen terörü onlar çıkardı, şimdi de sözüm ona önlemeye çalışıyorlar.

                Suudi Arabistan Katar’a tehdit de başlayınca İran hemen Katar’a destek çıktı. Neden? Amacı Suudi Arabistan’ı sıkıştırmak onda da muvaffak oluyor. Peki, bu sırada Amerika Birleşik Devletleri işin neresinde. Katar’a sattığı 12 milyar dolarlık silahla tatmin olmadı, dahasını istiyor. Bu haraç istemek değil mi? Haracı alacak, sanki seni ben korurum gibi bir tavır takınmak onun zaten mayasında var. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti 1974 Kıbrıs harekâtı zamanındaki gibi olsaydı dünyadaki bu çalkantılarda söz sahibi olabilir miydi? O zaman demiyor muydu benim silahımı Kıbrıs’ta enosise karşı kullanamazsın o günler çok geride kaldı. Türkiye artık onların emir eri olmaktan çoktan kurtuldu. Onun için de her yerde aslanlar gibi hem kendini hem de mağdur milletlerin hamisi oldu, olmaya da koşuyor.

                Onlar Katar’la uğraşıyor neden pasta büyük ne Avrupa Devletleri nede Amerika Birleşik Devletleri Afrika’da aç susuz kalan, hastalıktan her gün binlerce ölü veren fakir devletlerle ilgilenmez. Yine onların açlığını susuzluğunu Türkiye Cumhuriyeti devleti ve onun hükümetleri düşünür. Onların yer altı zenginlikleri varsa yukardaki sömürücü devletler onu nasıl elde ederiz diye düşünürler. Yüce Türk milletinin ve onun devletinin hiçbir zaman sömürü düşüncesi olmaz. Yalnız ve yalnız yardıma muhtaç olanlara yardıma koşar bundan da mutluluk duyar.

                               

Bu yazı toplam 628 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.