1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Karakeçili büyük yatırımlar alıyor
Karakeçili büyük yatırımlar alıyor

Karakeçili büyük yatırımlar alıyor

Gelenek, kültür ve tarihiyle Kırıkkale’nin önemli ilçeleri arasında yer alan Karakeçili, Belediye Başkanı Veysel Aydemir ile birlikte önemli yatırım ve çalışmalarla buluşuyor.

A+A-

AYDEMİR: “BELEDİYENİN BÜTÇESİNDEN 1 KURUŞ ÇIKMADAN DEVLET DESTEKLİ 21 MİLYON 75 BİN TL İLÇEMİZE ÇALIŞMALAR YAPILDI”

 

Gelenek, kültür ve tarihiyle Kırıkkale’nin önemli ilçeleri arasında yer alan Karakeçili, Belediye Başkanı Veysel Aydemir ile birlikte önemli yatırım ve çalışmalarla buluşuyor. Gencinden yaşlısına bütün kesime hitap edecek olan hizmetler, Karakeçili’nin yarınlarına önemli katkılarda bulunuyor.

BAŞKAN AYDEMİR, 7’DEN 70’E HERKESİN SEVGİSİNİ TOPLUYOR

Osmanlı Devleti’nin kurulma aşamasından günümüze geçmiş tarihi bünyesinde barındıran, Oba beylerinin ismini taşıdığı, kültür zenginlikleriyle bütünleşen Karakeçili, bünyesinde aldığı önemli yatırımlarla geleceğe ışık tutuyor. 1999-2004 yılları arasında belediye başkanlığı görevinde bulunan 2019 yılı mahalli idareler seçiminde tekrar ikinci kez belediye başkanı olarak seçilen Veysel Aydemir, 7’den 70’e ilçede herkesin gönlünü kazanmak amacıyla çalışma sergiliyor.

AYDEMİR: “HAYALİM SORUNU KALMAYAN BİR KARAKEÇİLİ”

Gencinden yaşlısına, büyüğünden küçüğüne her alanda önemli yatırımlara imza atan Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, Karakeçili’nin gelecekte altyapı, üstyapı, sosyal, kültürel, eğitim, sağlık, ekonomik alanda sorunlarının kalmadığı bir ilçe hayaliyle mücadele sergiliyor. Belediyenin geçmiş dönemlerden gelen sabit borcunun dışında belediye bütçesinden para çıkmadan yatırım hizmetleri için koşturan Aydemir, “Burası bizim doğup büyüdüğümüz topraklar. Buralara en güzel yatırımların gelmesi bizleri onurlandırır, gururlandırır” dedi.

PERSONELLERİMİZE VE DIŞARIYA ASLA BORCUMUZ YOK

“31 Mart 2019 yılında belediye başkanı olduktan sonra ekibimizle beraber önemli çalışmalara imza atmak için çalışma gerçekleştirdik. İlk önce Karakeçili’nin ana problemlerini ortaya koyduk. Seçim çalışmalarında vatandaşlarımıza neler yapacağımızı anlatmıştık ve onları hayata geçirmenin yollarını aradık. Karakeçili’ye ilk etapta Karakeçili’nin ekonomik anlamda Kıl (Kara) çadır turizmini başlatmak istiyoruz.”

KIL (KARA) ÇADIRLAR İLE TURİZM CANLANACAK

Yöresel ürünlerin değerlendirildiği, satıldığı ve çevredeki insanların turist olarak gelmesiyle ilgili çalışma yaptık. Valimiz Yunus Sezer’e durumu izah ettik. Burası içme suyu havza bölgesi olduğundan dolayı zaman zaman karşımıza bası yasaklar çıkıyor. Pancar şirketimize ait olan 14 dönüm yeri belediye olarak satın aldık. O bölgeye çadır turizmini yapacağız. Oradaki binanın tadilatını yapacağız ve sanal müze olacak.”

15 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE TOKİ YAPILACAK

“Büklükale’de çıkan ürünler malzemeler orada sergilenecek. Kısa zamanda inşallah buna başlayacağız. TOKİ için vatandaşlarımıza söz vermiştik. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız ve müracaatlarımız var. Zemin üzerindeki yerleşim projesini çizdik. 15 dönüm arazi üzerine 100 dairelik TOKİ’nin oluşması için gerekli çalışmaları yaptık. Hastanemizin arkasında olan boşlukta. Plan ve projesini yaptık.”

DOĞALGAZ İÇİN BAŞVURUMUZU YAPTIK

“Karakeçili’nin en büyük problemlerinden bir tanesi doğalgaz. 21. Yüzyılda yaşıyoruz. Bizim ilçemiz yatırımın en iyi yatırım almasıyla her şeyin en iyisine layık. Çünkü bizim ilçemiz devletine her zaman sahip çıkan, siyasi görüşü ne olursa olsun vatanına, milletine ve değerlerine sahip çıkan bir ilçe. Doğalgazla ilgili KIRGAZ7a başvuru yaptık. İnşallah ilçemize doğalgaz gelecek. Devlet birimlerine gidiyorum ve ilçemizi her yerde anlatıyorum. Çünkü Karakeçili Osmanlı’nın kurulma aşamasından gümümüze gelen bir ilçe.”

ŞENLİKLERİMİZİ YENİDEN YAPMAK İSTİYORUZ

“İlçe giriş yollarımız sıkıntılı. Kara yollarımıza başvuru yaptık. Orta refüjle ilgili çalışmayı yaptık. Çiçeklerle süsleyeceğiz. Hacılar-Karakeçili hattına elektrik hattı yapıldı. Tesisat tamamen yenilendi ve elektrik kesintilerimiz tamamen bitti gibi. Çarşı merkezinden Atatürk İlkokulu’na kadar mezarlığa kadar elektrik hattını yer altına alacağız. Şenliklerimiz için müracaatlarımızı yaptık. Bu hizmetlerin gelebilmesi amacıyla şenliklere ihtiyacımız var.” İlçemizin her alanda sorunlarının kalmamasını gerçekten çok isterim” dedi.

KENDİ İMKANLARIMIZLA BÜZ ÜRETİYORUZ

İlçenin altyapı anlamında sorunların çözümü için çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Aydemir, belediyenin aletleri ve kendi imkanlarıyla büz ürettiklerini dile getirdi. Günlük 50-70 adet olarak günlük büz ürettiklerini belirten Aydemir, “İnşallah belediyemizi borçlandırmadan çok az bir maliyete kendi imkanlarımızla büz üretiyoruz. Bunun yanı sıra göreve geldiğimiz günden itibaren 30 bin metrekarenin üzerinde mahalle aralarımıza kilit parke yaptık. Hedefimiz, çabamız ve gayretimiz sorunların kalmadığı bir Karakeçili’dir” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.