1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karadenizbirlik Ayçiçek Yağına Helal Gıda Sertifikası Aldı
Karadenizbirlik Ayçiçek Yağına Helal Gıda Sertifikası Aldı

Karadenizbirlik Ayçiçek Yağına Helal Gıda Sertifikası Aldı

Karadenizbirlik Genel Müdürü Ünal Erarslan Karadenizbirlik ayçiçek yağına helal gıda sertifikasını aldığını dile getirdi. Müdür Eraslan “Birliğimiz...

A+A-

Karadenizbirlik Genel Müdürü Ünal Erarslan Karadenizbirlik ayçiçek yağına helal gıda sertifikasını aldığını dile getirdi. Müdür Eraslan “Birliğimiz bir kooperatifler üst kuruluşu olarak, piyasada oluşan ürün fiyatlarını, çiftçimiz lehine regüle etme görevini, imkânlarını en üst düzeyde kullanarak yerine getirmekte ve üreticisinin çıkarlarını serbest piyasa karşısında, dün olduğu gibi bugün de, her daim koruyup kollamaktadır” dedi.

 BÖLGENİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKASI Genel Müdür Eraslan, ürünler faaliyet bölgesinde yer alan fabrikada yüzde 100 saf ve doğal olarak üretildiğini belirterek, “Kurulduğu günden beri, hammadde alımlarında gösterilen hassasiyet, işletme, imalat, dolum, muhafaza, taşıma, dağıtım aşamalarında gerekli kurallara titizlikle uyularak yapılmış, bu sayede bölge tüketicisinin güvenini kazanmış, ayçiçeği yağımız, Karadenizbirlik adıyla bölgemizin en çok tercih edilen markası olmuştur. Beslenme ve güvenli gıda temini, toplum sağlığının korunması açısından büyük önem arz etmektedir. Birliğimizin bugüne kadar inanç, sağlık ve güveni ihlal etmeden yapılan üretimleri Helal Sertifikası ile belgelendirilmiştir. Tüm kalite sistemlerini kapsayan Helal Sertifikasyonu denetimi başarıyla geçirilmiş olup Helal Gıda Belgemiz ile taklide ve tağşişe oldukça elverişli olan yağ piyasasında sahtecilere ve taklitçilere karşı markamız korunacaktır”  HELAL GIDA SERTİFİKASI “Birliğimiz, Helal Gıda Sertifikası ile birlikte, üretim anlayışını da yenilemiş, işletme sarf malzemeleri, ambalaj malzemeleri, hijyen ve dezenfektan amaçlı ürünlerinde helal sertifikalı olmasını ayrıca üretim koşulları ve çalışma şartlarının helal gıda sertifikası prosedürü dahilinde düzenlenmesini benimsemiştir. Helal deyimi, aslında genel boyutuyla hijyen ve faydalı olma zorunluluğunu kapsayan bir özellikler bütünü şeklinde dünyada yaygınlık kazanmakta olup, ülkemizde gıda güvenliği konusuna yeni bir anlayış kazandırmıştır. İnsani, ahlaki, vicdani açıdan hassas olan bu konu, aynı zamanda, tüketicilerin de inançlarına ve sağlığa uygun ürünleri güvenli bir şekilde tercih edebilmesine yardımcı olmuştur”  KOOPERATİF ÜRÜNÜ “Kalitesini, güvenirliliğini, tercih edilen marka olma özelliğini, gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek koruyan birliğimiz, Helal Gıda Sertifikası ile tüketicisine sağlıklı ürünler sunmaya devam edecektir. Tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamak Birlik olarak her zaman hedefimiz olmuş ürünlerimizde kullandığımız ‘Kooperatif Ürünüdür’ ibaresi adeta güvenilir üretimin garantisi olduğumuzun işareti sayılmıştır. Ülkemizin en güvenilir kuruluşlarından TSE (Türk Standartları Enstitüsü) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından denetlenen üretim hattımız ve KARADENİZBİRLİK markalı yağlarımızın, inanç bakımından helal, sağlık bakımından temiz ve yararlı, beslenme açısından yeterli ve gerekli olduğu bu belge ile kanıtlanmıştır” dedi.
Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.