1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KANDIRILDIĞINIZI ARTIK ANLAYIN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KANDIRILDIĞINIZI ARTIK ANLAYIN

A+A-

15 Temmuz 2016’dan beri içimizi yakan acıdan artık kurtulalım. Bu acıyı çekenler suçlu veya suçsuz olabilirler ama önce bunu her kişi kendi vicdanında sorgulamalıdır. Ben bu duruma nasıl düştüm beni nasıl kandırdılar beni ve benim gibileri kandıranlar kimlermiş, beni yanlış yönlendirerek kendi milletime karşı nasıl kullandılar. Ben bu kadar nasıl milletime karşı cani olabildim diyerek bu güne kadar olan düşüncelerinden vaz geçip devletine sahip çıkmalı, hatalarından dolayı canından olan iki yüz elli şehitten iki binden fazla gaziden ve onların ailelerinden özür dilemeliler ancak o zaman vicdanen rahatlayabilirler.

Halen bu acıyı çektiren kendini Amerikan ağasının kucağına atan efendi Fetö pişman olmuyor bundan sonra daha da idealine ulaşacağını söyleyerek kandırdığı vatan evlatlarına umut dağıtıyor. Bu yola girenlerin durumları önceleri hepimizi üzmüştü ama halen inadına devam edenler yanıldıklarına inanmayanlar var onların durumuna üzülmek gerekiyor mu? Şimdi bu yolda Fetö’ya inanıp her türlü maddi ve manevi yardımda bulunan bizzat toplantılarına katılanlardan bazıları 17 Aralık ve 15 Temmuz olaylarından sonra pişman olduklarını aldatıldıklarını anlayıp her türlü yardımdan vazgeçip devletinin yanında yerlerini aldıklarını söyleyerek pişman olduklarını göstermişlerdir.

Kandırılan vatandaşlarımızdan pişman olanlar çoğunlukta onların o pişmanlıklarının samimi olduğunu anlamak ise savcı ve hâkimlerimize düşüyor bu durumlar uzatılmadan bir an önce suçlu ile suçsuzun ayırt edilmesi adalet temsilcilerimize düşüyor onların bu milletin selameti ve kandırılanların ayıklanması için gece gündüz çalışarak adaletin gerçekleşmelerini sağlamalarını masum insanlarımız için arzu ediyoruz. Neticenin hayırlı olmasını bekliyoruz.

Halen Amerika ve İsrail’in kuklası olan utanmadan bugüne kadar milletimizden zannettiğimiz ama milletimizden olmayan bu hoca kılıflı vatan hainin bu vatanın bu milletin zararına nasıl hareket ettiğini anlamış bulunuyoruz. Amerika’da sözüm ona yapılan mahkemelerin bu vatanın zararına nasıl kararlar verdiğini o kararı veren savcı ve hâkimlerin Fetö’nün emrini nasıl yerine getirdiklerini anlamayanımız kaldı mı? Amerika bugün nasıl Türkiye’nin zararına kararlar almaya çalışıyorsa bundan sonra da çalışacaktır. Bunu da oraya kaçan vatan hainleriyle yapması bu millet için daha acı ve daha üzücü bir durumdur. Bütün bunların karşısında aziz milletim birliğimizi dirliğimizi bozmayalım. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara karşı uyanık olalım. Su uyur düşman uyumaz sözünü unutup da basit siyasi meselelerle milletimize zarar vermeye çalışanlara fırsat vermeyelim. Şimdiden gözümüzü açalım, Fetö’da olduğu gibi bir daha aldanmayalım.

 

Bu yazı toplam 406 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.