1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. KAN AĞLAYAN KUDÜS
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KAN AĞLAYAN KUDÜS

A+A-

“Kudüs” üç dinin kutsal yeridir. Bunu dünyada bilmeyen yoktur ve Kudüs, Filistin devletinin kutsalıdır. Yani bunun yanında üç dinin mensuplarının da kutsalıdır. Ama ne yazık ki bu günlerde Amerika Birleşik Devletlerinin uşağı İsrail tarafından fiilen işgal altındadır. İsrail o topraklara önce küçük bir toprak sahibi olarak girmiş, zaman içinde genişlemeyi istediği için buna da muaffak olmuş, Filistin topraklarını adım adım işgal ederek bu günlere gelmiştir.

 

Amerika Birleşik Devletlerinin son oyunuyla büyük elçiliğini Kudüs’e taşıması bardağı taşıran son damla olmuştur. Amerika başkanı gözü dönmüş Trump Efendi seçim meydanlarında Yahudilerin oylarını alabilmek için İsrail’in başkentindeki büyük elçiliğini Kudüs’e taşıma vaadinde bulunmuş ve kararını da uygulamıştır. Bu kararının yanlış olduğu Türkiye Cumuriyeti Devletinin yönlendirdiği Birleşmiş Milletlerde 128’e karşılık 7 oyla reddedilmişti ama Amerika büyük devlet ya bu kararı kabul etmemiş, hatta hiçe saymıştır. Dünya beşten büyük ama o beşinin emri altında olduğunu haykıran Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman haklı çıkmıştır, fakat ne yazık ki bu haklılık uygulamada başarıya ulaşamamış, Amerika yine düşündüğünü uygulamıştır.

 

Ey dünya bu insanlık dışı zulme yalnız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bazı İslam devletleri mi itiraz edecek? Bu zulme karşı kınama ve Filistin halkına yardım edecek, diğer dinlere mensup olanlar nerede? Hiçbir dine mensup olmasa da insanlık nerede, bütün dünyada insanlık öldü mü? İsrail Devletinin, pardon devlet değil “İsrail Terörist Devletinin” elinde taşla, sopayla yalnız topraklarını savunan genç, ihtiyar, çocuk ve kadınlara hakiki mermi ile saldırmalarına, gökten üzerlerine gaz atmalarına insanlık olarak dünya ne yaptı?

 

Amerika Birleşik Devletlerinin başındaki akıldan yoksun o Trump, hiçbir ikazı dinlemeden kendi bildiğini okuyor. Kendi gibi düşünmeyen devletlere her türlü ambargoyu uyguluyor. Bütün bunları kendi milletine karşı kendi pisliklerini örtmek için kullanıyor, yani seçimi Rusya’dan gelen yardımlarla kazandığını, yaptığı zamparalıkları kapatmak için gündem değiştiriyor. Bu bencilliğiyle dünyayı ateşe atıyor. Artık dünya, bilhassa Avrupa uyanmayacak mı? Bu azgın, insanlık dışı davranışlara dur demeyecek mi?

 

Yaraladığı Filistinlilere tedavi yapmalarına bile müsaade etmeyen İsrail’e ne denir? Bu insanlık dışı davranışa Türkiye’den başka cesurca ses çıkaranlar olmayacak mı? Yaralıların tedavisi için yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti koştu. Onları Türkiye’ye getirip tedavilerini yapmak için seferber oldu. Suriye’de, Irak’ta yurdundan kaçıp Türkiye’ye sığınan mülteciler gibi Filistinlilere de yine Türkiye koşuyor. Adı büyük “Avrupa” nerede? Türkiye’ye “Bize mültecileri göndermeyin.” Diye yalvaranlar ne zaman insanlıklarını hatırlayacaklar? Hani medeni topluluklardı? Suriye’ye huzuru sağlamak, kendi sınırlarını güvence altına almak için giden Türk askerine işgalci diyenler, Filistin’de İsrail’in yaptığının ne olduğunu bilmiyorlar mı? Esas işgalcinin İsrail olduğunu kabul edemiyorlar mı?

 

Nedir bu İslam düşmanlığı? Kendi dinlerinden başka bir din kabul etmeyenler, Allah’ına Kitap’ına Peygamber’ine inanan ve iman eden İslam alemine karşı nedir bu Yahudilerin, Hristiyan ve Ermenilerin düşmanlıkları? Kendilerine gönderilen kitapları tahrip edenler, kendilerine uyduranlar, İslam’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’in bir harfine bile dokunamayacaklarını bilmiyorlar mı? Bilseler Kur’an-ı Kerim’e dil uzatamazlar, o sapık düşüncelerini bırakırlardı.

Bu yazı toplam 895 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.