1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kadın, toplumun temel taşıdır
Kadın, toplumun temel taşıdır

Kadın, toplumun temel taşıdır

Kadın, toplumun temel taşıdır

A+A-

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığından beri kadına daima değer vermiş, devletini, ailesini emanet etmiş, onu baş tacı etmiştir” dedi.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIRLAR

MHP İl Başkanı Baloğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “8 Mart Kadınlar Günü, dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün. Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi, sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup politik, soysal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve imkânlardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır.”

FEDAKÂRLIĞIN SEMBOLÜ OLMUŞTUR

Yapılan kanun ve düzenlemelerle ülkemizin, dünyanın birçok ülkesine kıyasla yüksek standartlara ulaştığının altını çizen Baloğlu, “Ancak devletimiz mevcut durumu yeterli görmeyerek her geçen gün artan nispette başta eğitim olmak üzere, gerek siyaset ve sosyal hayatta gerekse ekonomik hayatta, kadınlarımızın statüsünü iyileştirici çalışmalarına devam etmektedir. Çünkü Kurtuluş Savaşı mücadelemizde cephede savaşan, erkeğine mermi taşıyan Türk kadını, cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasi, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olması sağlanmıştır. Kadınlarımız analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak geleneksel ve köklü kültürümüzün gereği müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın sembolü olmuşlardır” diye konuştu.

ŞEHİT ANALARININ GÖZLERİ YAŞLIYKEN

EĞLENCE DÜZENLEYEMEZDİK

Baloğlu, “MHP Kırıkkale İl Başkanlığı olarak bizler de bu özel günü, düzenlediğimiz programlarla kutlamaktaydık. Fakat şehit haberlerinin ardı arkası kesilmediği bu kara günlerde, bizlerin çocukları rahat yaşasın diye yiğitlerimiz kendi çocuklarını yetim bırakırken, anaların yürekleri yanık gözleri yaşlıyken eğlence programın tertip edemeyeceğimizi belirtmek istiyoruz. Ülkemiz böyle sıkıntılı bir evreden geçerken şehit ve gazilerimizle onların değerli ailelerine hürmetimizden dolayı eğlence programı düzenlemekten vazgeçtik. Yüreklerimiz kan ağlarken salonlarda gününü gün eden, eğlenceler tertip eden gafillerden olmayacağız. Yaşanılan sıkıntılı sürecin bir an evvel sona ermesi en temennimizdir. Cefakâr Türk kadını her zaman, her şeyin en iyisine layıktır. Bölücü hainler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır.”

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ

Şehit ve gazi ailelerini de unutmayan MHP İl Başkanı Baloğlu, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı olmak üzere ülkemizin birliği ve bütünlüğü uğruna destanlar yazan, gazi ve şehit olan yiğit Mehmetçiğimizin anne, bacı ve eşleri olmak üzere fedakârlığın, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesi için elimizi taşın altına koyduğumuzun bilinmesi temennisiyle yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu tüm kadınlarımıza saygılarımızı sunarım.

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.