1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Kadın cinayetlerini durdurun!
Kadın cinayetlerini durdurun!

Kadın cinayetlerini durdurun!

Kırıkkale barosu kadın hakları komisyon başkanı Av. Tuğçe Günel, kadına yönelik şiddet ve cinayetlere yönelik açıklamalarda bulundu.

A+A-

Kırıkkale barosu kadın hakları komisyon başkanı Av. Tuğçe Günel, kadına yönelik şiddet ve cinayetlere yönelik açıklamalarda bulundu. Günel, “Son yıllarda kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri eğitimli, eğitimsiz, genç, yaşlı, evli, bekâr kadın demeden artmaktadır” dedi.

TOPLUMSAL BİR SORUNDUR

Günel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kadın cinayetleri bireysel olaylar değildir. Toplumun kadına bakışı, kadının hak ve özgürlüklerinin tanınmaması, erkek egemen anlayışın değiştirilmeye çalışılmaması, kadın üzerinden yanlış söylemlere ve beyanatlara son verilmemesi ve kadının birey olmasının önüne devamlı olarak set çekilmesinin sonucunda gelinen noktadır ve toplumsal bir sorundur. Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin sağlanmasının ne kadar önemli olduğu her bir cinayette yeniden ortaya çıkmaktadır. Maalesef toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemi de bir kadın cinayeti olduğunda akıllara gelmektedir.”

GÜÇLENDİRMEKLE GÖREVLİDİR

Devlet kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddeti önlemek, kadın cinayetlerinin önüne geçmek ve kadını her alanda güçlendirmekle görevlidir. Bu görev ülkemizin de taraf olduğu İstanbul Sözleşmesinin gereğidir. Emine Bulut da diğerleri gibi ölmek istememiştir. Fakat son sözlerinin ekrana yansıması adeta diğer kadınlarında sesi oldu.  Kırıkkale Barosu Kadın Hakları komisyonu olarak diğer barolarımız gibi davaya katılma taleplerimiz reddedilmiştir.  Ancak Kırıkkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak ne olursa olsun davanın takipçi olduk.” 

ASLA CEZA İNDİRİMİ YAPILMAMASI

“Adaletin yerini bulması adına mağdur ve katılanlara ses olmaya devam edeceğiz. Kadın Cinayetlerini önlemek, kadın cinayetlerinde asla ceza indirimi yapılmaması için her türlü yasal düzenlemeyi yapmak ve uygulamaya geçirmek üzere bir an önce gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Kırıkkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerini lanetliyor ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine son verilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğimizi bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

Haber: Sedat Gençay                                                                               

 

                       

 

                                                              

 

Bu haber toplam 453 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.