1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. JANDARMAMIZ HER YERDE
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

JANDARMAMIZ HER YERDE

A+A-

Jandarmam senin mazin iki asra yaklaştı, bu güne kadar mazine yakışır olarak görevini yaptın. En iyisini de yapmaya devam ediyorsun. Sen milletinin güvencesisin. Sen milletinin her yerde her zaman bekçisi, koruyucususun. Milletin sana öyle güvenmiş ki seni görünce huzur buluyor. Sen her yerde her zaman Türk silahlı güçlerinin bir parçası Türk emniyet teşkilatının en büyük destekçisisin. Sen milletinin bağrından çıkmış kahramanlar topluluğusun. Milletin seninle iftihar ediyor.

Jandarmam sen vatana ihanet eden teröristin her türlü hain şebekenin korkulu gücüsün. Seneler önce uğraştığın vatan hainleri başkaydı şimdi daha başka. Ne olursa olsun hangi hücrenin elamanları olurlarsa olsunlar Al bayrağın aşığı jandarmayı karşılarında bulurlar. Milletin selameti için ezanların susmaması için canını feda eden bir güçsün. Türk silahlı kuvvetlerinin bir kolusun. Sen her türlü zorluğu yenecek güçtesin çünkü senin arkanda yüce Türk milletin var onların duaları seni başarıdan başarıya koşturacaktır.

Sen yalnız teröristle uğraşmıyorsun sen milletin terör kadar başının belası uyuşturucuyla da uğraşıyorsun onun bataklığını kurutmaya çalıştığın gibi her türlü taşıyıcıyla, satıcıyla ve kullanıcılarla da uğraşıyorsun. Belediyelerimizin mücavir alanları dışındaki her türlü asayiş işleri de senin görev alanların içinde yer alıyor. Bunların hepsinin hakkından gelecek eğitime ve güce sahipsin. Bütün bunları yaparken bu uğurda ölmeyi şeref bilirsin. İstiklal uğruna elbette ölünür der şehit olmaya koşarsın. Sen varsın diye milletin yatağında rahat uyuyor, sen varsın diye işine aşına serbestçe ulaşıyor. Sen varsın diye hiç kaygı duymuyor. Sen “ hürriyet benim karakterimdir” diyen atamız cumhuriyetimizin korucusu eşsiz komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün izindesin. Onun için milletin seninle gurur duyuyor.

Jandarmam senin yurt içindeki teröristlerle mücadeleni ve başarını bütün dünya biliyor. Şimdi sıra yurt dışındaki terörist sürüsüyle mücadeleye geldi. Senin yetişmiş bulunan özel kuvvetlerin, polisimizin özel kuvvetleriyle Afrin’de mücadele verecek onda da başarılı olacaksın.  Onda millet olarak hiç şüphemiz yoktur. Sana ve başındaki komutanlarına bu millet çok güvenmekte çok inanmaktadır. O çakal sürülerinin kökünü kazıyacak oranın masum insanlarının yurtlarına dönmelerini ve yurtlarında insan gibi yaşamalarını sağlayacaksın. Ondan sonra senin yerin esas kendi kutsal topraklarındır. Çünkü sen oralarda kimsenin toprağına göz dikerek gitmedin öncelikle kendi yurdunun topraklarının teminatı ve insanlık için oradasın. Sen sömürücü değil kurtarıcısın. Sen masumların dostu çakalların düşmanısın. Sen o topraklarda Türk silahlı kuvvetlerinin ve emniyet teşkilatının bir kolusun. Allah hepinizin yardımcısı olsun.

Siz milletinizle, milletimizde sizinle olduğu müddetçe kimse sizin bileğinizi bükemez. Türk milleti son zamanlarda canıyla, malıyla, duasıyla Türk silahlı güçlerinin yanındadır. Bunu böyle yapan gösteren bir millete dünya şahit olmamıştır. Bu yalnız yüce Türk milletine ve onun evlatlarına olan Türk silahlı güçlerine mahsustur. Bununla seksen milyon Türk milleti gurur duyuyor. Her yerde ve her zaman yanında olduğunu bilmenizi istiyor. Hepinize bu görevlerde başarılar diliyorum. Sizler oldukça sınırlarımın içinde dışında o şanlı bayrak dalgalanacak, ezanlar minarelerimizde çınlayacak, masumlar sevinecek çakallar kaçacak, bundan sonra sınırlarımız güvence altında olacak. Dost bildiklerimiz kalleşliklerinden dolayı pişman olacaklardır.

 

 

Bu yazı toplam 693 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.