1. YAZARLAR

  2. REMZİ DOĞAN

  3. İzmir Ak Parti’de Güven ve İstikrarın adı; Hamza Dağ.
REMZİ DOĞAN

REMZİ DOĞAN

EZBERBOZAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İzmir Ak Parti’de Güven ve İstikrarın adı; Hamza Dağ.

A+A-

kose-yazisi--remzi-dogan1-001.jpg

kose-yazisi--remzi-dogan2-001.jpg

kose-yazisi--remzi-dogan3.jpg

kose-yazisi--remzi-dogan4.jpg

Ak Parti 24 Mart 2021 tarihinde 7.nci Olağan Genel Kurulunu yaparak, 2023 seçimlerine götürecek ekibinin de omurgasını oluşturdu.

‘’ Türkiye için Güven ve İstikrar ‘’ sloganı ile 2023  vizyonuna vurgu yapan   Ak Parti’nin kongreden sonraki yeni kadrolarına göz attığımızda ; belirledikleri slogana en uygun kişi bence İzmir Milletvekili Sayın Hamza Dağ’dır.

************************

‘’ İZMİR İÇİN GÜVEN VE İSTİKRARIN ADI HAMZA DAĞ ‘’

Neden bu başlığı kullandım ?

2000 Yılında İzmir Buca’da Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Dağ, 14 Ağustos 2001 tarihinde Kurulan Ak Partinin kuruluş süreci ile de siyasetle haşır/neşir olmaya başladı.

İmam Hatip Mezunu, Muhafazakar bir düşünceye sahip olması Ak Parti ile yollarının kesişmesine neden oldu.

*************************

Hamza Dağ’ı çok iyi tanırım, belki kendisi beni benim onu tanıdığım kadarı,  tanımıyor olabilir.

İzmir gibi Sosyal Demokratların yerel iktidarının hakim olduğu bir ilde, Muhafazar bir kimlik ile siyaset yapacaksın, nerede ise Ak Parti’nin 19 yıllık iktidarı dönemine eş değer halkın sevgisini muhafaza ederek  4 dönem üst üste Milletvekili olacaksın, partinin Mutfağından en üst kademelerine kadar ( Genel Başkan Yardımcılıkları ) görev alacaksın,

Ne kadar yükselirsen yüksel, Hümanizmin sembolü ve gençlerle olan diyaloğun ile hep GENÇ kalacaksın, bir bakıyorsun tarla’ da , bir bakıyorsun Minübüs şöförü olmuş,  direksiyon sallıyorsun  !

Sen insanlara tepeden bakmayan, onlar gibi yaşayan, toprağın, Tarla’nın / Anız-ın, yokluğun, içinden gelen, saf kan bir Yörük’sün.

Sındırgı’nın Dereceören köyünden, Manisa’nın Demirci’sine , Yörüklerin harman olduğu kültürünü sen gel İzmir gibi bir şehir kültürü ile yoğur, Höşmerim tadına/kıvamına getir, o yaptığın tatlıyı kalaylanmış bakır tepsiye itina ve sabır ile yerleştir, İzmir’den Ankara’ya servis yap.

Olacak iş değil !

Ama Hamza Dağ bunu başardı, hem-de tırnakları ile kazıya, kazıya.

***********************

Sayın Hamza Dağ’ı yakinen tanırım,

Lakin o beni benim kadar tanımaz dedim ya !

Bu makalemi okuyunca beni doğrulayacağından hiç şüphem yok.

Makalemin içerisinde birlikte çekilmiş fotoğraflarımı görebilirsiniz.

Birlikte katıldığımız cenaze merasimlerinde okuduğu Kur’an-ı Kerim dualarını büyük hayranlıkla izledim her zaman,

Dört dönem İzmir Milletvekili olmasına rağmen, Buca’da ikamet eden biri olarak, www.doganhaber.org ‘un sahibi olmama rağmen,  değil 4 defa, en ufak özel talebim olmadı kendisinden,

Sayın Hamza Dağ’ın Muhterem Kayınpederi Saynı  Sami Uçar  benim Soma’nın Karacakaş köyünden  ve İzmir’den kırk yıllık arkadaşımdır, İzmir’imizin Saygıdeğer Hakimlerindendir, biricik kızı, dört torunu ile Hamza beyin eşidir, bunca içli/dışlı arkadaşlığımızı bile sayın vekilim pek bilmez.

***********************************

Bunca açıklamaya girmemdeki gaye ;  Sayın vekilime çok büyük saygı duymamın yanında ön yargısız başarılarını, gençlerimize verdiği önem ve referanslığı nı takdirimdendir.

**********************************

Hadi, hangi partiden olursanız olun, başınızı elinizin arasına koyup Hamza Dağ’ın silüet-ini gözünüzün önüne getirin ve düşünün, inanıyorum başarı grafiğini siz de benim gibi alkışlayacaksınız.

Hazan yaprağı gibi dökülenlerden olmadığı gibi, saf ve berrak bir şekilde yürüttüğü siyasi yolculuk, siyasete atılacak gençlerimizin TEZ haline getireceği örnektir Hamza Dağ.

***************************

Kamuoyu genelde Kütahya’lı olarak bilse de, Ata toprağı Balıkesir / Sındırgı / Dereceören köyü, İmam olan babası Manisa’nın Demirci ilçesine tayin olur kendisi 1980 yılında burada Dünya’ya gelir.1996  yılında Simav İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra , 2000 yılında  Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirir. 2021’den 1996 ‘yı çıkarırsak 25 yıllık İzmir’li ( Buca’lı)  sayılır.

4 yavrusu olan Sayın Dağ’ın Muhterem eşleri ise Öğretmendir.

*******************

KROLONOJİK BİYAGRAFİSİNE BAKTIĞIMIZDA, MAKALEMİZİN ÖZÜ ANLAŞILACAKTIR.

2000 yılında Üniversiteyi bitirmesinden sonra Ak Parti İl Gençlik Kolları’nda , siyasete başlar, sırası ile İzmir İl Başkan yardımcılığı,  2008 ‘İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 2011’de 24’üncü dönem , daha sonra 25,26, ve 27 ‘nci dönem İzmir Milletvekilliği, TBMM’sinde İnsan Hakları İnceleme Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği ,MKYK üyeliği , AR-GE den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına gelen Hamza Dağ Ak Parti 7’nci Olağan Genel Kurulunda da tekrar MKYK ‘ya seçilip, Tanıtım ve Medya’dan sorumlu  Genel Başkan yardımcılığına getirilmiştir.

29 Mayıs 2017 tarihinde yapılan 3. Olağanüstü Kongre sonrası AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelen Hamza Dağ, 24 Mart 2021 Çarşamba gün yapılan kongreden sonra Ak Parti Tanıtım ve Medya’dan sorumlu Genel Başkan yardımcılığı gibi zor ve meşakkatli bir göreve gelmiştir.

Vatan için hayırlı uğurlu olsun güzel insan

Bu yazı toplam 1020 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar