1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. İYİLİKTE BULUŞALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İYİLİKTE BULUŞALIM

A+A-

 

16 Nisan 2017 Pazar gününden önceki konuşmaları, karşılıklı yapılan ithamları bir kenara bırakalım. Bundan sonra milletin[A1] hiçbir temsilcisi kırıcı, birbirini üzücü dolayısıyla milletine zarar verici tutum ve davranış içinde bulunmasın, milletimizin kullandığı takdir hakkına her kesimde saygıda bulunsun. Bu takdir hakkını sulandırmaya kalkışılmasın. Bundan milletimize yapılacak hizmetler zarar görür bunun vebalide bunu sulandıranlarda olur.

                Bizim milletimiz dünyada emsali görülmeyen bir demokrasi örneği verdi. Bunu bütün siyasi kurumlarımız takdir etmelidir. Taban görevini yaptı. Aynı siyasi görüşü paylaşmayanlar yan yana sohbet ederek sandık başına gidip oyunu kullandı. Yani huzur içinde görevini yaptı. Tekrar birbirine saygıyla davranarak evine döndü. Sandık başındaki görevliler en iyi şekilde görevini yaptı. Seçmeni saygıyla karşılayıp saygıyla uğurladı. Bunu takdir etmemiz gerekmektedir. Bu güzellikler oluşmuş iken halen yukarıda kışkırtıcı, ayırıcı beyan ve davranışta bulunmak milletin vekillerine yakışmaz.    

                Türk milletinin dostu zaten Türk milletidir. Herhalde bunu bilmeyen yoktur. Bizi birleştiren bu özelliğimizdir. Çünkü ne Avrupası ne de Amerika’sı, ne Rus’u, ne İran’ı bugüne kadar bizi bu özelliğimizden uzaklaştıramadılar. Bundan sonrada bunlara fırsat vermeyelim. Çünkü dış güçler gözlerini açmış aç kurtlar gibi bize saldırmaya hazırlar. Buna fırsat vermeyelim. Milletimizin içine öyle ajanlar sokuyorlar ki bu ajanlar içimizdeki işbirlikçilerle bir olup milletimizi her türlü kanunsuzluklara bile sürüklemeye çalışıyorlar. Onların görevi iç huzursuzluk çıkarmaktır. Bunun böyle olduğunu bütün siyasi partilerimiz sivil toplum kuruluşlarımız ve devletimizin bütün kademeleri kurumları bilir öyleyse dıştan gelecek ajanlara fırsat vermeyelim. Kalkınan kalkınmak zorunda olan üretimi istihdamı artırıp işsizliği önlemeye çalışalım. Bunun gerçekleşmesi için milletin yönetimi teslim ettiği siyasi kadroya yardımcı olalım. Bugün görevde olmayanlar yarın göreve gelecekmiş gibi yapıcı davranışlarda bulunarak milletinin güvenini kazanmaya çalışsın. Milletimizin buna çok ihtiyacı var. Çalışanlara engel olunmasın iyi tavsiyelerle yol gösterilsin bunda milletin menfaatleri vardır.

                Bu milletin kendisi ve yetki verdiği vekillerin mensubu olduğu siyasi partilerimiz bu anlayışla oldukça dıştaki bütün unsurlar ne kadar kötü amaçlı olursa olsun bunu başaramazlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan siyasi partilerimiz önce devlet millet diyerek birlik ve beraberliğimizi kimseye bozdurmasınlar. Demokrasinin güzelliğini yaşasınlar milletimize de yaşatsınlar gaye vatan ve millet olunca gerisi teferruatta kalır. Allah yurdumuzu, milletimizi kötü emellilerin şerrinden korusun.


 

 

 

Bu yazı toplam 649 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.