1. YAZARLAR

  2. REMZİ DOĞAN

  3. İYİ Mİ ? / KÖTÜ MÜ?
REMZİ DOĞAN

REMZİ DOĞAN

EZBERBOZAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İYİ Mİ ? / KÖTÜ MÜ?

A+A-

Türkiye’de Coronavirüs ( covid -19 ) ‘de pandemi vakalarının artması üzerine, alınacak önlemler ve yeni uygulanacak tedbirlerle  ilgili Kırıkkale ‘’ PİLOT ‘’ il seçildi.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Kırıkkale’yi ziyaretini takip eden günde, açıklanan ‘’ PİLOT ‘’ il açıklamasını mutakiben, geçmişte  Elektronik  CİP’li  Kimlik kartlarına atıfta bulunularak, Olumlu/Olumsuz görüşlerde Yerel/Genel basında yer almaya başladı.

Makalemin başlığını bilerek seçtim. İyimi / Kötümü oldu Kırıkkale’miz için ? Farklı bir pencereden bakmak istiyorum . Fani Dünya’mızı yaradan Yüce Rab-bim iki denge üzerine inşa etmiş Evrenimizi ve yaşamı. Fani Dünya/ Ebedi Dünya Adem/Havva, Yaşam/Ölüm Gece/Gündüz Ateş/Su İyi/Kötü Cennet/Cehennem Günah/Sevap Melek/Şeytan Dost/Düşman Kurt/Kuzu Kadın/Erkek Siyah/Beyaz Uzayıp gidiyor, iki seçenek, üçüncü seçenek  gri/flu alanları biz kullarına bırakmıştır. Seçme tercihi bizlerin. Ya Güzeli, ya da , kötü olanı tercih edeceğiz. Tüm yaşamımızdaki realite’de bu değil mi sizce? Nisa Sure’sinde ; Ey İnsanlar ! Sizi Adem olarak bir tek nefisten yarattım, Adem’dende Havva’yı, Rabbimize hürmetsizlikten sakının, Allah şüphesiz görüp gözetmektedir ‘’  Rabbim kulları için İkili seçenek DENGE’sinin de temelini atmış olmuyor mu ? Nerden baktığın önemli,  Adaletin sembolü Terazi’nin dengesi de, kefelerin denginden gelmiyor mu ?  Bir nesnenin, veya bir insanın devrilmeden durma hali, Zihinsel ve Duygusal uyum, istikrarın dengesini oluşturmuyor mu ?

Doğa’nın gücü dediğimiz Depremler, izostasi dengenin bozulmasından meydana gelmiyor mu ?Kırıkkale’miz ile ilgili İlklere Bardağın dolu tarafından bakarak bir örnek vermek gerekirse,

1907 yılında Keskin İlçemizde kurulan, Fişekhane,( Askeri Redif Deposu ) ‘ da bir ilk değiimiydi ?  1925 yılına kadar  MİLLİ MÜCADELE’nin zaferle sonuçlanmasına,  Cumhuriyet Döneminde MKEK ve Savunma Sanayimizin bel kemiğini oluşturmasına katkıda bulunmadı mı Kırıkkale !

Sevgili hemşerilerim,Kırıkkale Valimiz, Sayın Yunus Sezer başta olmak üzere, Belediye Başkanımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız seferber olmuş, Merkezi idare İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu bizzat ilimize göndermiş. Böyle bir fırsat 81 vilayette hangi ile nasip olmuş ? Elbette Kırıkkale’ye. . O zaman,  Bizimde vatandaş olarak Sağlığımız/Varlığımız, Yaşam/Ölüm arasındaki dengede Türkiye’ye örnek davranış sergileyip, HİT olmamız gerekmez mi ? Hatta Türkiye adına DÜNYA Kırıkkale’den bahsedecek, yanılıyormuyum ? İki seçenekli tercih bizim , YAŞAM veya ÖLÜM. Sevgili hemşerilerim, BAŞARACAKSINIZ biliyorum.

Gerçek Yaşam ile Ölüm arasında, zaman Siyaset, Hamaset zamanı değil. Sokağa dökülmüş yetkililerimizin uyarılarına riayet, Maske+Sosyal Mesave+Hijyen

Hepsi bu kadar. Tarla’da Ayrık kökünü sökmeden daha kolay !

SAĞLIKLI/VARLIKLI Haftalar dileğiyle.

DİP NOT;

Gelecek Haftaki yazım da, Kırıkkale’mizin Öncelikli Kalkınma hamlesindeki,ipuçlarının düğümlerini birlikte çözeceğiz. Küçük bir tiyo www.profesyonelaskerlik.com.tr lingimizi tıklayıp, ziyaret edin.

 

 

Bu yazı toplam 879 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar