1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. İYİ ANLAYALIM!
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İYİ ANLAYALIM!

A+A-

Aziz milletim bilindiği gibi 16 Nisan 2017 pazar günü yine iyi bir sınav vereceksin. Bu sınavın neticesinin milletimizin menfaatine olması en büyük dileğimizdir. Bu sınavda doğruyu bulabilmek için sınav konusu olan anayasamızdaki değiştirilecek 18 maddenin eskisini ve getirilecek olan yenisini iyi okumak iyi anlamak gerekmektedir. Onun için bu 18 maddeyi elimize alarak kelime kelime irdelemekte fayda vardır. Bu madde metinlerini bulmak gayet kolaydır. İnternetlerden de indirebilirsiniz. Siyasi partilerimizin il ve ilçe başkanlıklarından da temin edebilirsiniz. Bu metinleri okuduğunuzda kendiniz daha iyi karar verirsiniz. Meydanlarda konuşanların, televizyonlarda açık oturumlarda konuşanların, sivil toplum kuruluşlarına seslenenlerin kimin doğruyu söylediğinin yorumunu daha iyi yaparsınız. Böylelikle verdiğiniz kararı kendi yorumunuzla yapıp kimsenin etkisi altında kalmadığınızı göstermiş olursunuz.

                Aziz milletim Avrupalısı, Amerikalısı kendi derdini unuttu bizim yurdumuzda yapılacak referanduma odaklandılar. İşte bunlar hep birleşiyorlarsa, Türk milletinin yapacağı bu referandum oylamasının önemi daha da artıyor. Bunu anlayarak referandum oylamasını ona göre değerlendirelim. Bütün sömürgeci devletlerin bir amacı vardır. Kendilerinin dışındaki devletleri nasıl sömürürler onları nasıl birbirine düşürerek veya milletin kendi içine fitne sokarak umduklarına yani emellerine kavuşurlar bütün düşünceleri budur.

                Kendi içimizde bile buna inanmayanlar olsa da Türkiye Cumhuriyeti devleti İslam âleminin ve masum devletlerin hamisi olacaktır. Bunu bilen Avrupa devletleri bunu engellemek için her türlü pisliğe başvuruyorlar. Terör örgütlerini devletimizin üzerine salıyorlar. Türk ordusunun Suriye’nin içine kadar girip oradaki halkın huzurunu sağlamasını oradan Türkiye’yi rahatsız edenleri engellemesini hazmedemiyorlar. Tabiki biz bunu yapmak zorundayız ve buna gücümüzde yeter. Onun ispatı da El-Bab’a kadar Mehmetçiğin girmesi, orada güvenliği sağlaması çok önemlidir. Türk askerinin bunu yapamayacağını içte ve dışta zannedenlerin ne kadar yanıldıklarını gördüler. Bundan sonrada görecekler. Türk milleti her zaman askerinin arkasındadır. Türk askeride yurdunu içte ve dışta her zaman koruyacak güçtedir. Bunu her zaman ispatlamıştır. Türk milleti askerine, Türk askeri de milletine inanır ve güvenir.

Bu yazı toplam 436 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.