1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İş dünyası tek vücut
İş dünyası tek vücut

İş dünyası tek vücut

İş dünyasından, milli irade, ülkenin birliği ve demokrasiyi hedef alan hain kalkışmaya sert tepki geldi. İş dünyasının sivil toplum kuruluşları ayrı...

A+A-

İş dünyasından, milli irade, ülkenin birliği ve demokrasiyi hedef alan hain kalkışmaya sert tepki geldi. İş dünyasının sivil toplum kuruluşları ayrı ayrı açıklama yaparak, Türk milletinin demokrasiye sahip çıkmanın eşsiz bir örneğini sergilediğini söyledi. İşadamları, "Bu kalkışmaya milletimiz, polisimiz ve vatansever askerimiz karşı durup dünyaya örnek bir direniş gösterdi. Demokrasi zaferi kazandık. Demokrasinin ve seçilmiş hükümetin yanındayız" dedi.

Milletimiz demokrasiye sahip çıktı

Nihat ÖZDEMİR Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Mücadeleye devam edeceğiz
Milletimizin iradesine karşı düzenlenen ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu girişimi şiddet ve nefretle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nde halkımızın iradesi üzerinde bir güç olmadığına tüm benliğimizle inanıyoruz. Demokrasiye sahip çıkma uğrunda mücadele veren tüm kurumlar ve devlet adamlarımızla beraber kararlılıkla mücadele edeceğiz.

Mehmet CENGİZ Cengiz Holding Y.K.Başkanı

Darbe belası bertaraf edildi
Milletimizin, devletimizin yanındayız. Demokrasiye olan inancımız ve halkımızın sağ duyusuyla Allah'a şükür bu bela bertaraf edildi. Hep birlikte dayanışmamıza devam ederek, milli iradeye sahip çıkmalıyız.

Hüsnü ÖZYEĞİN FİBA Holding Y.K.Başkanı

Dünyaya örnek olduk
Bu kalkışmaya milletimiz, polisimiz ve vatansever askerimiz karşı durup dünyaya örnek bir direniş gösterdi. Milletimizin iradesi sayesinde benzersiz bir demokrasi zaferi kazandık. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah'tan rahmet dilerim.

Ahmet Nazif Zorlu Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Bu nasıl bir cüretkârlıktır!
Kalkışma haberini aldığımda şok yaşadım. Böyle bir şeyi 2016 dünyasında nasıl yaşadık anlayamadım. Bu nasıl bir cüretkârlıktır! Bu teşebbüsü lanetliyorum.

Mehmet BÜYÜKEKŞİ TİM Başkanı

Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi beraberlik vardı
Türkiye'nin demokrasi inancını kavrayamamış zihniyetler, kendi halkına kurşun sıkacak ve TBMM'yi bombalayacak kadar ileri gitti. Büyük Türk halkı, tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi birlik olduğunda özgürlüğüne dokunulamayacağını dünyaya gösterdi.

Cansen BAŞARAN SYMES TÜSİAD Başkanı

Hiçbir müdahale kabul edilemez
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), darbe girişimiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Demokrasiye hiçbir müdahale kabul edilemez, tüm kesimler ve kurumlar olarak demokrasimize ve demokratik kurumlarımıza sahip çıkmalıyız" denildi.

Rifat HİSAR CIKLO ĞLU TOBB Başkanı

Darbe girişimini asla tanımıyoruz
Ülkemize ve milletimize karşı girişilen bu darbe girişimini tanımıyoruz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri kabul etmiyoruz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın karşısındayız.

Ömer Cihad Vardan DEİK Başkanı

Hükümetimizin her zaman arkasındayız
Türkiye, çok partili demokratik sistemi içselleştirmiş bir ülkedir. Tek irade halkındır ve onun yönetim erki seçilmiş hükümettir. Her türlü darbenin karşısında, hükümetimizin arkasındayız. Herkesin Türkiye'de darbeler çağının artık kapandığını bilmesi gerekir.

Ergün ATALAY Türk-İş Genel Başkanı

Darbenin sonuna kadar karşısındayız
Türk-İş olarak bu darbe girişimini kesinlikle tanımıyoruz. Türk-İş 1 milyon işçisiyle bu darbenin sonuna kadar karşısında. Bu ülke kimsenin babasının çiftliği değil. Herkes bayrakları elinde sabaha kadar meydanlara çıktı.

İbrahim BURKAY BTSO Başkanı

Demokrasi adına utanç verici bir olay
Ne yazık ki milletimizin iradesini hiçe sayan, demokrasimiz adına utanç verici bir girişime şahit olduk. İş dünyası temsilcileri olarak her türlü darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, hükümetimizin ve milletimizin her zaman yanındayız.


Fethi ŞİMŞEK (Doğa Okulları)

Milleti hedef alan bir kalkışma
Demokrasimize , devleti ve milletiyle birliğimize yönelik bu kalkışmayı nefretle kınıyor, ülkemizin bir daha böyle üzücü hadiseler yaşamamasını tüm kalbimle temenni ediyorum.

Şemsi BAYRAKTAR TZOB Başkanı
Milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyorum. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir kalkışma meşru değildir ve savunulamaz.

İsmail GÜLE İTHİB Başkanı
Türk halkı kendisini gelmiş olduğu noktadan geriye götürecek hiçbir hareketi tasvip etmeyecek. Demokrasiye gönülden inanıyoruz. İş dünyası olarak hükümetimizi destekliyoruz.

Şeref FAYAT TGSD Başkanı
96 yıl önce atılan demokratik düzene ve milli iradenin tecellisiyle şekillenen siyasal iktidara karşı hiçbir müdahaleyi tasvip edemeyiz. Türkiye'nin demokrasi düşmanlarına en güzel cevabı verdiğini düşünüyorum.

Rahmi ÇUHACI TÜGİAD Başkanı
Demokratik değerlerimizi korumalıyız. TBMM gibi halkın iradesinin sembolünün bombalanması kabul edilemez. Darbecilerin, yetkili mahkemelerce en ağır cezalarla yargılanmasını bekliyoruz.

Sami KARİYO BMD Başkanı
Tarihimize üzücü bir sayfa olarak eklenen bu olay, milletin devletle el ele vererek sonuçlandırdığı bir girişim olarak hatırlanacak. Hayatı normalleştirmek için biz de demokrasi görevimizi yerine getireceğiz.

Orhan Sabuncu Uludağ İhr.Bir. Koord. Baş.
Türkiye Cumhuriyeti demokrasinin hakim olduğu bir devlettir. Milletimizin iradesini direkt olarak hedef alan bu darbeler ve girişimler başarısız olmaya mahkumdur.

Erdal BAHÇIVAN İSO Başkanı

Milletimiz eşsiz bir örnek sergiledi
Demokrasinin ve seçilmiş hükümetin yanındayız. Millet iradesi ve devlet kurumlarının dayanışmasıyla halkın iradesine karşı yapılmış hainlik boyutundaki kalkışma, amacına ulaşamayarak bertaraf edildi. Milletimiz demokrasiye sahip çıkmanın eşsiz bir örneğini sergiledi.

Salih BEZCİ ATO Başkanı

Milletimiz vatanına sahip çıktı
Dün geceden beri epey çile çektik. Ama bugün demokrasinin bayramı. Bu millet vatanına sahip çıktı. 140 yıllık Meclis tarihinde düşmanların bile yapamadığını bu FETÖ denilen örgüt yaptı. Güneydoğu'da üst düzey askerlerin tutuklanmasıyla da bölgede PKK'ya karşı daha başarılı olacağız.

İbrahim ÇAĞLAR İTO Başkanı

Demokrasi zaferimiz kutlu olsun
İstanbul Ticaret Odası Meclisi 'milli iradeye uzanan alçak ellerin sahiplerine karşı biz buradayız' demek için olağanüstü toplandı. İTO Başkanı İbrahim Çağlar, "Darbe sevdalılarının hevesleri milli birlik seli altında boğulmuştur. Demokrasi zaferimiz kutlu olsun" dedi.

Nail OL PAK MÜSİAD Başkanı

Gün milli iradeye sahip çıkma günüdür
Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan güçler bir kez daha harekete geçti. Gün, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Herkes bilmelidir ki, MÜSİAD olarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkacak olan vatandaşlarımızın yanındayız.

Çetin NU HOĞLU UND Başkanı

Milyonlar hainlere hak ettiği tokadı attı
Demokrasiye sahip çıkan milyonlar, Türkiye'de liderin yön göstermesi ile yollara dökülmüş ve demokrasi düşmanlarına hak ettikleri tokadı vurmuştur. Bu sürede maalesef birçok şehit verdik. Onlar bu kara günün meşalesi oldular.

Hikmet TANRIVERDİ İHKİB Başkanı

15 Temmuz Demokrasi Bayramı
Demokrasi tarihimizde kara leke olarak yerini alacak olan kalkışmayı şiddetle kınıyorum. Bundan sonra bize düşen ülkemize sahip çıkma inancımızı daha da yüksek sesle haykırmak. Ben de Binali Yıldırım gibi 15 Temmuz'un demokrasi bayramı olarak kutlanacağını umuyorum.

ESİAD

Darbelerden medet ummak büyük yanlış
Ege Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Güçlü, darbelerden medet ummanın büyük bir yanlış olduğunu vurguladı. Güçlü, "Yurtta barış hedefinin demokratik rejim ile mümkün olacağı açıktır" dedi.

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.