1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Irak Sen Neymişsin?
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Irak Sen Neymişsin?

A+A-

Irak sen ve Suriye, Türkiye Cumhuriyetinin sınır komşusu devlet misin yoksa papanın İtalya’daki mekanının komşusu musun? Senin huzurun için Türkiye Cumhuriyeti her türlü terörle uğraşıyor, senin toprak bütünlüğünü korumak için her türlü fedakarlığı yapıyor, mehmetini şehit veriyor, ekonomisinin büyük ağırlığını bu yönde kullanıyor. Sen ne nankörsün ki bu şartlarda papayı misafir edip üç gün ağırlıyor, hürmette kusur etmiyorsun. Ve onun eline Türkiye’nin Güneydoğu’sunun haritasını sunuyorsun. Sen nasıl komşusun? Ortadoğu projesi hayalini kuranlar bunda muvaffak olamayacaklarını anlayınca papayı devreye sokup ondan faydalanmaya çalışıyorlar. Papa kim? Vatikan denilen bin kişilik nüfusu, kırk dört kilometrelik bir yüz ölçümüne sahip; Katoliklerin de başkanı olan, türlü yollardan gelir sağlayan, bütün Avrupa’nın beslediği bir dini lider. Sayısını bilmediği gazetesi, radyosu, televizyonu olan; ekonomik yoldan olağanüstü gelire sahip, kilise için vergiler alan, aidatlar alan, bağışlar kabul eden ve birçok da şirketin ortağı olan bir insan. Yani sömürücünün mimarı.

 Papa niçin Irak ziyaretini yaptı? Onun amacı terörü desteklemek. Terörün son zamanlarda iyice sıkıştığını bilen Avrupa papayı devreye sokarak Irak’taki yönetime “Teröre destek verin.” talimatını vermiştir. Halbuki Türkiye Cumhuriyeti Irak’a terörle mücadelede yardımcı olup, sizin toprağınızı da bu terör belasından kurtaralım, halkınız da kendi toprağında hür olarak yaşasın derken; Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesinden korkan, terör ve teröre destek veren devletler her türlü olayı kullanmaya çalışıyorlar. Irak’ta Suriye’de asker bulunduran Avrupalı devletlerin Irak ve Suriye halkının kendi toprağında hür yaşaması için bir dertleri var mı? Olamaz. Onların amacı terörü desteklemek, Irak ve Suriye’yi sömürmek. Ey Irak ve Suriye’deki yöneticiler, ne zaman uyanacaksınız? Papada birazcık insanlık varsa göçmenleri ziyaret etseydi. Onun da öyle bir derdi yok.

 Ey Vatikan’ın patronu, Avrupalıların akıl hocası: Sen bu kadar varlığın varken hangi göçmene yardım ettin? Akdeniz’de, Ege’de, ve İtalya’nın açıklarında botlarda telef olan o zavallılara ne zaman sahip çıktın? Din adamının görevi teröre destek vermek değil, mağdurlara yardım etmektir. Bu dünyada bu görev yalnız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mi? Sizler insan değil misiniz? Sözde hürriyetten, demokrasiden bahseder durursunuz. Bunlar sizin ruhunuzda değil dilinizde söylenen zavallı cümlelerdir. Sizin bütün işiniz Müslüman Türk’ün yolunu kesmek, başka düşünceniz yoktur. Allah’ın izniyle buna da muvaffak olamayacaksınız. Komşumuz ahmaklar da bunu ne zaman anlarlar bilemiyoruz…

 

Bu yazı toplam 2368 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.