1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. İMDAT! KURTARIN BENİ! POLİS YOK MU?
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İMDAT! KURTARIN BENİ! POLİS YOK MU?

A+A-

Bir devlet çatısı altında yaşayabilmek için, devletin devamı için, güvenliğin sağlanması için, askersiz, polissiz, hâkimsiz, öğretmensiz, imamsız, doktorsuz olunmaz. Her birinin yetki alanları vardır. Her birim üzerine düşen görevleri koordineli şekilde yerine getirirler.

            10 Nisan Polis Teşkilatımızın 172 inci kuruluş yıldönümüdür. Yıldönümü nedeniyle polisimizin her kademesinde görev yapan her polisimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Polis haftalarının kutlu olması diliyorum.

            Polis deyip geçmeyelim. Polis güvenliğimizi sağlamak, Suç işlenmesini önlemek, olayları aydınlatmak, asli görevleri arasındadır. Kamu düzenini sağlamak, kamu otoritesini sağlamak, polisimizin görevleri arasındadır. Günlük hayatımızda polisimizin görev alanına girmeyen, polisimizi ilgilendirmeyen hiçbir konu yoktur.

            İşte polislerimiz için günlük hayatımızda her konu polisimizin görevi olduğu için, bu görevi yerine getirmek bir o kadar da zordur. Polis kendi canı pahasına bu görevlerini hiçbir tereddüt duymadan yerine getirir. Daha dün İzmir Adliyesine gelen canlı bombacıyı engellemek için, şehit olan polisimizi unutmadık. Sevgili Fethi Sekin ve şahsında, şehit olan tüm polislerimize Allah’ta rahmet diliyorum.

            Siz kolay mı sanıyorsunuz uyuşturucu ticareti ile uğraşanlarla başa çıkmayı? Siz kolay mı sanıyorsunuz silah kaçakçılığı yapanlarla başa çıkmayı? Cinayet suçu işlemiş olanlarla başa çıkmayı? Daha sayalım mı? Yaralama, dolandırma, irtikap, ırza geçme, hakaret, sahtekârlık, görevi kötüye kulamla, bilişim suçları, casusluk, katliam, kaçırma, insan kaçakçılığı, zimmete para geçirme, gasp, hırsızlık, işgal etme, rahatsızlık verme, zorla alıkoyma, çete kurma, tefecilik, terör örgütü üyesi olma, intihar bombacısı olma, görevli memura hakaret, adam kayırma, işkence etme, eziyet etme, hakaret etme, yağmacılık yapma gibi suç çeşitleri vardır.

            Yukarıda saydığımız suçluklar karşısında kaldığımız zaman, İmdat diye bağıranlar bizleriz. Cankurtaran yok mu diye çağıranlar bizleriz. Polis yok mu diye feryat eden bizleriz. Canımız, namusumuzu, malımızı emanet ettiklerimiz polislerimizdir. Güvenliğimizi sağlayan polislerimizdir. Ancak vatandaşlar olarak bu kadar çok sorumluluk taşıyan ve görevlerini canı pahasına yapan polislerimize karşı tutum ve davranışlarımıza dikkat etmemekteyiz. İşimiz bitinceye kadar, tehlikeleri atlatıncaya kadar polis baş tacımızdır. Sonrasında polise karşı sevgimizi ve saygımızı iyi göstermemekteyiz.

Hele demokratik haklarımızı kullanıyoruz diye toplumsal eylemlerimizde polis imdat diye yardımını istediğimiz, korunmamızı istediğimiz polislerimiz değilmiş gibi. Polislerimize taş atan, sapan taşı atan, Molotof atanlara, sopalarla saldırıda bulunanlara bilmem ne söylemek gerekir?

            Polislik zor meslektir. Görev süresinin sınırı olmayan bir meslektir. Aldığı maaşı yeterli olmayan bir meslektir. Fazladan yaptığı görevlerinin karşılığını alamayan bir meslektir. Görev süresinde can güvenliği olmayan meslektir. Eşlerinin ve çocuklarının can güvenliği olmayan bir meslektir. Toplumdan görmesi gereken saygıyı göremeyen bir meslektir. Her şeye rağmen, olmazsa olmazımız polislerimizdir. Polis teşkilatımızın her ferdine sonsuz teşekkürler ediyorum. Sonsuz saygılarımı ve sevgilerimiz sunuyorum. Kırıkkale Emniyet Müdürümüz Mahmut Çorumlu’ya güveniyoruz. Kırıkkale’mizde sağladığı güven ortamı için teşekkür ediyoruz.

            Bu arada şerefli ordumuzun her kademesinden suç örgütlerine alet olmuş hainlerine, yargımızın her kademesinde görev yapan ve suç örgütlerine alet olmuş hainlerine, emniyet teşkilatımızın her kademesinde görev yapan ve suç örgütlerine alet olmuş hainlerine, Milli Eğitim Teşkilatımızın, Diyanet İşleri Teşkilatımızın, Sağlık Teşkilatımızın ve devletimizin tüm kuruluşlarımızda görev yapan ve suç örgütlerine alet olmuş hainlerine yazıklar olsun. En yüksek maaşlar size. İşgal ettiğiniz makam nedeniyle her türlü itibar size. Devletin her türlü olanakları size. Makam araçlarınız emrinizde.  Bir eliniz bal da. Bir eliniz yağ da. Neye yaradınız şimdi? Adınızı da duymak istemem. Yüzünüzü de görmek istemem. Yazıklar olsun!

            ASIM ATABEY. EMEKLİ ÖĞRETMEN. 10. 4. 2017

 

Bu yazı toplam 827 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.