1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. İKİ ÖNEMLİ NOKTA
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İKİ ÖNEMLİ NOKTA

A+A-

Seneler önceden bilinen, hiç unutmamız gereken iki önemli çirkinlik var ki bu devletimiz için ölüm kalım anlamına gelirdi. Bunun birincisi Türkiye’yi doğuda bölüp, orada bir Kürt devleti kurma hayali, bu plan Amerika ve Avrupa birliği tarafından bir projeydi onun için Türk, Kürt ayrımını yapmaya ayrılıklar çıkarmaya başladılar, ve buna en iyi kullanıcı olarak PKK ve benzeri terör örgütlerini, silahlandırdılar, eğittiler içteki siyasi yandaşlarını kullanarak tüneller kazdırdılar, insanları daga çıkardılar, her davranışlarını özendirmeye çalıştılar, ister gönüllü ister zorla taraftar toplayıp onların beyinlerini yıkayarak kendi yurduna, kendi insanına düşman yaptılar, kendi insanlarını kendilerine öldürttüler, kendi okullarını kendi camilerini, kendi hastanelerine zarar verdirdiler, Kendileri gibi düşünmeyenlerin aile fertlerine de zarar verdiler.

            Amerika ve Avrupa’nın koruduğu, desteklediği terörüstle yöne halkını haraca bağladılar, yollar kestiler, uyuşturucu ticareti ile kendilerini destekleyen silah tüccarlarının silahlarına para dağıttılar. 2012-2014’de üç yörede özerk yönetim ilanına kalkıştılar, 2016 yılındaki tarihi yerleri hiçe sayarak hendek savaşına Amerikayıda arkalarına alarak başladılar, amaçları Kürt devleti kurmaktı. Bu niyetlerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti sona erdirmiş kendi toprağında yersiz kalan huzur bulamıyan yörenin halkını hürriyetine kavuşturmuş kendi toprağında hür yaşamasını sağlamıştır. Bunu yaparken yöre halkının büyük çoğunluğunun desteğini almıştır. Yöre halkı her zaman devletin yanında olmaya özen göstermiştir. (bu arada bu devletin toprağında yaşayan, ekmeğini yiyen havasını teneffüz edenlerdir) törör yanlısı olanlarda çıkmıştır. Devlet hukuk kuralları içerisinde onlarla mücadelesine devam etmektedir.

Birinci planlarını Türkiye sınırları içinde uygulamayan yani Türkiye’nin sınırları içinde bir Kürt devleti kuramayan Terör yanlısı devletler ikinci planlarını uygulamaya başlıyarak Irak ve Suriye sınırlarında bir terör devleti kurmaya niyetlendiler onun için zaten ellerindeki hazır terör örgütlerini tekrar silahlandırarak eğiterek kullanmaya başladılar, bunların bütün niyetleri Türkiye’yi zor durumda bırakarak her dediklerini yaptırmaya çalışmalarıydı. Zaten Türkiye Cumhuriyeti Devletini dost olarak görüp düşmanca davranışlarda bulunanları biliyordu onun için kendi göbeğini kesme kararı aldı çünkü (Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu) Mehmetçiğe emir verdi terör belasını kendi halledecekti ve nitekim de öyle oldu.

Mehmetçik emir almıştı durması mümkün değildi “Barış Pınarı” harekatı planlandığı şekilde hızla ilerleyerek terörüstleri ve yandaşlarını yanıltmış onların mümkün görmediklerini mümkün yapmıştı. Bunu gören Terör yandaşları terörüstlerin daha fazla öldürülmelerini önlemek için önce Amerika ile on üç maddelik belge sonra da Rusya ile on maddelik antlaşma yapılmış bu antlaşmadaki maddeler uygulanırsa yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istekleri yerine getirilirse Türk askeri girdiği yerden çıkamayacak oranın düzenini kendi sağlıyacak tertip edilen çizginin dışına terörün hangisi olursa olsun Amerika ve Rusya tarafından çıkarılacak böylelikle terörü Türk ordusunun elinden kurtarılmış olacaklardı öylede olmaya devam ediyor. “Barış Pınarı” harakatıyle Yurdumuzun Irak’tan başlayan Suriye ile devam eden sınır hattında güvenliğini sağlamış oluyoruz, bundan sonra da yine Yurdumuzu taciz edici davranışlar yapılırsa aynı anda karşılık bulacak teröre fırsat verilmeyecektir. Türkiye’nin amacı güven ve huzurdur bunu her zaman devam ettirmeye kararlıdır. Bunu düşünmeyip hep sömürüyü düşünenler utansın. Onların dersini Mehmetçik verdi, vermeye de devam edecektir.

Bu yazı toplam 663 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.