1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. “İki kişinin bildiği sır değildir.”
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

“İki kişinin bildiği sır değildir.”

A+A-

kose-yazisi--alaattin-karaer-083.jpg

Mail’ime gelen bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim!

 ÇOK ACİL: ROSEMARY BENSON.

     Sevgili arkadaşım,

     Lütfen Not al; bu mesaj çok acildir ve (GİZLİDİR). Bununla birlikte, daha önce herhangi bir temas veya iletişimimiz olmadığı için sizi şaşırtabilir, ancak ülkenizden ortaklığını istediğim çok acil bir ticari işlem için sizinle iletişim kurmak zorunda olduğumu itiraf etmeliyim.

     Benim ismim; ROSEMARY BENSON, ben burada ülkemde (FİLDİŞİ SAHİLLERİ CUMHURİYETİ) ticari bankalarından birinde çalışıyorum. Lütfen bu ülkeden (6,5 milyon Amerikan doları) toplamını transfer etmek için çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

     Fonların kaynağı; 20 Mayıs 2021’de bankada tamamlanan denetimimiz sırasında, departmanım/ofisim vefat eden müşteriye ait fonlara rastladı: Fildişi açıklarında ailesiyle birlikte bir uçak kazasında ölen KANADA’dan Bay HARRİSON WALTER 30 Ocak 2000’de Sahil Suyu. Bu fonlar, yararlanıcının öne çıkması ve talep etmesi için ödenecek, ancak merhum Bay HARRİSON WALTER’ın ailesiyle birlikte uçak kazasında öldüğünü öğrendim, çünkü akrabalarının hiçbiri fonlardan haberdar değildi.

     Denetimi tamamlandıktan sonra; Kasten terk edilen fonları yönetim kurulumumuza ifşa etmek istemedim, çünkü yapsaydım, banka yönetimimiz bana 1 dolar vermeden tüm fonlara terkedilmiş fonlar olarak hızla el koyardı. Bu nedenle, fonları talep edebilmek ve ülkemizdeki banka hesaplarımızdan herhangi birine aktarabilmek için bu bilgiyi kendimde gizli tatmaya karar verdim.

     Bu arada, bunu başarmadan önce, ülkenizden öne çıkacak ve merhum Bay HARRİSON WALTER’ın iş ortağı olarak duracak ve fonları talep edecek yabancı bir ortağa ihtiyacım var. Bu nedenle, benimle çalışmak için sizinle iletişime geçiyorum, bu nedenle fon talep etmenize yardımcı olacağım ve banka yönetimimize fonları banka hesaplarınızdan birine aktarması talimatı vereceğim.

     Bu nedenle, merhum Bay HARRİSON WALTER’ın bir iş ortağı olarak ilginizi ve isteğinizi belirtir göstermez, parayı talep edin. Rahmetli Sayın HARRİSON WALTER’ın bankamızdaki banka hesabı ile ilgili tüm bilgileri size sağlayacağım, ayrıca bankamızla olan işleminizin ilerleyişi boyunca sizi takip ediyor ve yönlendiriyor olacağım.

     Not: Bu anlaşmayı tek başıma yapardım, ancak bankadaki memur pozisyonum nedeniyle yabancı bir banka hesabı açmamıza izin verilmiyor ve buradaki bankamızdaki meslektaşlarım fonlar olsaydı sonunda kaşlarını kaldırırlardı. Halen aynı bankada çalıştığım için benim adıma bu ülkeden nakledilmek üzere. Rahmetli Bay HARRİSON WALTER’ın iş ortağı olarak bankaya alacaklarını iletecek ve ayrıca fonların yeniden aktarılmasını istediğiniz bir yabancı hesap sunacak bir yabancıya ihtiyaç duymasının asıl nedeni budur.

     Bu işlemin % 100 risksiz olduğunu size bildirmekten geri durmayacağım; bu nedenle işlem sırasında talimat ve yönerge mi izleyeceksiniz. Bu işlemin sorumsuz bir şekilde sonuçlanması halinde, toplam tutarın % 45’ini memnuniyet olarak almaya hak kazanacaksınız ve kalan % 55’i benim için olacaktır.

     Size tavsiyem, halen hizmette olduğum ve sizinle bu işlemi tamamladıktan sonra bankacılık işlerinden istifa edeceğim için bu iletişim ve teklifimi GİZLİ tutmanızdır İkimizin yararına fonları nasıl talep etmeniz gerektiğine dair daha fazla ayrıntı, yanıtınız olumlu olduktan sonra size iletilecektir. Yukarıda belirttiğim gibi, hesabınızdaki parayı onaylayana ve belirtilen yüzdeye göre fonların daha sonra paylaşılması için ülkenize gelmemi isteyinceye kadar bankadaki işlemin tüm ilerlemesini burada izleyeceğim.

     Sizden haber aldığımda diğer tüm gerekli bilgiler size gönderilecektir. Lütfen bu teklifi okuduktan hemen sonra bana geri dönün. Bana şu adresten ulaşın: rbenson825@gmail.com

   NOT: Lütfen, korkuyorsanız veya bu işlemi çok iyi yapamıyorsanız, derhal bana haber veriniz ve bu mesajı verilerinizden kaldırmanız tavsiye edilir.

     Anlayışın için teşekkürler.

     Senden haber bekliyorum.

     Umutlu ortağınız.

     Rosemary Benson

*     *     *     *     *

Can Yücel’in dediği gibi;

Zenginlik sabahları poğaça

yiyebilmektir…

Merdivenleri yardımsız

çıkabilmektir…

Güzel günleri bekleyebilmektir.

Kendine inanabilmektir.

Zenginlik, varlığından mutluluk

duyduğun her şeydir…

     Bay Rosemary Benson, “İki kişinin bildiği sır değildir.

Bu yazı toplam 2724 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.