1. YAZARLAR

  2. ALİ AYDEMİR

  3. İHANETİN VE SUÇLULARIN ÜZERLERİNE MUTLAKA GİDİLMELİDİR
ALİ AYDEMİR

ALİ AYDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

İHANETİN VE SUÇLULARIN ÜZERLERİNE MUTLAKA GİDİLMELİDİR

A+A-

                               Geçmiş yıllarda çözüm ve açılım dayatmalarıyla yasalarda yapılan değişiklikler, suçluları kollama, fazla hümanist düşünme sonucunda ülkemiz çok yaralar almıştır.

                Asker ve polislerin yetkilerinde ki kısıtlamalar,Avrupa Birliği dayatmaları -terörün ve ihanet peşinde olanların üzerlerine  gidilememe, gerek insanları, gerekse araçları arayamama düzenlemeleri ülkemize önemli zararlar vermiştir.

                Geçte olsa alınan önlemler, yasalarda ki değişikliklerle suç işleyenlerin, ihanet peşinde olanların üzerlerine tam olmasa da olumlu gelişmelerdir. Dokunulmazlıkların kaldırılması,bölücülere ve teröristlere destek olanların haklarında işlemler yapılması ve cezaevlerine gönderilmeleri biraz da olsa rahatlama getirmiştir.

                Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Polis Teşkilatlarımıza tekrar verilen yetkiler sayesinde devletin diğer birimleriyle terörün, teröristleri ve ihanet peşinde olanların üzerlerine gidilmesi, iç ve dış düşmanlara bir ders olmaktadır.

                Yurt içinde ve yurt dışında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Polis Teşkilatlarımızın yüzlerce şehit vererek, binlerce gazi vererek destanlar yazmasını bütün dünya görmüş oldu. Bu kararlılığın ve dayanışmaların devam etmesi ülkemiz üzerinde emelleri olanlara kabuslar yaşatacaktır.

                Kayseri'de bir polis müdürümüzün konuşması, polisin devletin polisi olması gerektiğini, tarikatlara, şeyhlere kesinlikle taviz verilmemesini dile getirmesi bizleri ferahlatmıştır. Temennimiz, tüm diğer kurum ve kuruluşların, devletin, sivil toplum örgütlerinin bu duyarlılığı dikkate almasıdır.

                Devletimiz güçlüdür. Artık ihmale, gaflete ve dalalete düşmemeli tüm ülke insanlarıyla bir bütünlük sağlayıp devletimize, dinimize ve ülkemize zarar vereceklerin üzerlerine gidilmelidir. FETÖ Terör Örgütünün iç yüzünü geçte olsa anlaşıldı ama faturası ülkemize ve insanlarımıza ağır oldu.

                Başka ülkelerin projeleri olan ülkede ki tarikatların,derneklerin, değişik sivil toplum örgütlerinin üzerlerine gidilmelidir. Maksatları ve servetleri, para kaynakları halka duyurulmalıdır. Gerçek suçlular, yurt içinde ve yurt dışında olanları mutlaka adalete teslim etmelidir.

                Dini kurum, dindar insanlar diye kendilerini kutsal gösteren sahtekarları Adnan Hoca denilen Adnan Oktar gibi sahtekarları, soytarıları adaletin pençesine atmalıdır. Devletimiz, diğer tüm tarikatları vakit geçirmeden mercek altına almalı, Atatürk ,Cumhuriyet ve Türklük düşmanlığı yapanları mutlaka tesirsiz hale getirmelidir.

                İç işleri Bakanlığımız ve güvenlik güçlerimizin çalışmalarını, mücadelelerini onaylıyoruz. Bu azim ve irade devam ettiği müddetçe terörün ve hainlerin kökü kazanacağına inanıyorum. Cezaların yetersizliği, işlenen suçların  yanlarına kar kalması adaletin gecikmesi, güçlülerin kollanması insanlarımızda ümitsizliği artırmaktadır.

                Camilere, kışlalara, okullara ve adliyelere siyasetin sokulması ,adaletin uygulanamaması ,ötekileştirme,partizanca davranma, tarikat, sendika ve parti kıstaslarına göre hareket edilmesi kargaşayı, kavgaları, kaosları, huzursuzluğu ve acıları getirmektedir.

                Din adamlarımız, vaazlarında, hutbelerde siyasetten uzak durmalıdırlar. Yaptıkları büyük gaflar, siyasi mesajlar yüzünden vatandaşlar din adamlarından ve dinden soğuma yollarını açmaktadır. Siyasi toplantılardan, mitinglerden başta din adamları olmak üzere tüm devlet memurları mutlaka uzak durmalıdır. Siyasiler memurlardan ellerini çekmelidir. Mülakata değil, liyakate önem verilmelidir.

                Son yıllarda bazı yerlerde açılan sübyan okullarında, bazı kuran kurslarında ve diğer din ağırlıklı okullarda bazı haddini bilmez öğretmenlerin Atatürk, Cumhuriyet düşmanlığı yaptıklarını duyuyoruz. Yeni Milli, Eğitim Bakanımızın böyle hassas konularda duyarlı olup, gerekli tedbirleri almasını bekliyoruz.

                Bu ülkenin, birlik olmaya, fedakarca çalışmaya,üretmeye,işsizliğin giderilmesine ,ülke ekonomisinin şaha kalkmasına, ithalattan çok ihracat yapmaya ihtiyacı vardır.

                Güçlü, zengin, huzurlu ve adaleti uygulayan bir Türkiye dileklerimle.

 

                                         

Bu yazı toplam 343 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.