1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. HER ZAMAN SAVAŞ ZAMANI
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HER ZAMAN SAVAŞ ZAMANI

A+A-

Benim yüce milletim sen hep zor günlerin mi adamısın, her türlü sıkıntı seni buluyor. Ama Allah’ın izniyle hepsinden de alnın açık başarıyla çıkıyorsun. Sen 1921’lerdeki Kurtuluş Savaşı’nı kazandın. Sen Osmanlıdan kalma yaralı aslandın. Karnın aç, ayağın çıplaktı ama yüreğin dağ gibiydi. Başında askeri daha Başkomutanın Mustafa Kemal’in vardı. Oda sende milletine devletine aşıktın. Ben hür olmadığım bana ait toprakta yaşayamam dedin. Kurtuluş savaşını kazandın. O zaman aç kurtlar gibi yurdunu paylaşanlara haddini bildirdin. Bir gün İstanbul’da gördüğün işgalcileri geldikleri gibi gidecekler dedin ve gittiler. Eğer şimdi bu satırları yazıyorsak adımız Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin’se Kurtuluş Savaşı’nın komutan ve erlerine borçluyuz. Bunu unutan bilmeyen varsa lütfen hatırlasın. Hürriyetin olmadığı yerde ne bayrak dalgalanır, ne ezan okunur ne de aile ve namus kalır. Bunun temeli Kurtuluş Savaşında atıldı. Onun kıymetini iyi bilelim.

İkinci kurtuluşumuz 15 Temmuz 2016’da oldu. Cumhuriyet’in, Demokrasi’nin kıymetini bilmeyenler 35- 40 yıla dayanan bir ahlaksızlıkla bu milletin evlatlarının beynini yıkayarak kendi milletine zarar vermeye kendi silahıyla kendi milletini vurmaya kalkıştılar. Bunu yapanlar, yaptıranlar bu milletin ruhunu unuttuğunu sandılar. Bu milletin en iyi imkânlarını kullananlar en iyi okulunda okuyanlar Feto denen sapığın kurbanı oldular. Bunun yanlış olduğunu 17- 25 Aralık olaylarından sonra anlayanlar oldu. Ama halen anlamayıp aziz milletine tanklarla, uçaklarla, helikopterlerle saldıranlar milletin 252 insanını şehit edenler, binlerce kişiyi gazi yapanlar hiç mi utanmadılar. Onlar utanmadılar fakat onlara madur edebiyatı yapanlara ne demeli. Halen Feto denen ahlaksızın mesajlarıyla bu milletin başına bela olacaklarını bekleyenler var. O beyni yıkananlar bu milletin devletine, milletine her zaman her şartlarda sahip çıkacağını unutanlara ders olsun. Feto’yu ve onun uşaklığını bıraksınlar, zararın neresinden dönerlerse kardır. Bu millet kimseye boyun eğmez Cumhuriyet’inden ve Demokrasi’sinden kimseye taviz vermez. Feto denen hain gitsin papayla irtibat kursun. Zaten onlara hizmet ediyor, onun islamla insanlıkla alakası yok. O dolarlarla yaşamaya devam etsin. Bu dünyada verdiği zararının cezasını ahirette misliyle verir. İnancımız onu söylüyor.

Üçüncü kurtuluşumuzda dolarla savaşımız olacaktır. Yeter artık dolara mahkum olmamız, kendi benliğimize kavuşalım kendi paramıza sahip çıkalım. Paramızın değerini artırmak için doları Türk lirasına ve altına çevirelim. Bütün alış verişlerimizi, anlaşmalarımızı kendi paramız T.L ile yapalım. Bu belayı da böylece daha çabuk atlatalım.

Milletimizi dolarla esir almaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Amerika’nı da aynı Avrupa Devletleri de aynı. Türk milletini türlü oyunlarıyla esir almaya çalışıyorlar. Bu millet hiçbir zaman bu işgüzarlara teslim olmaz. Ekmeğini paylaşır. Şerefini, bağımsızlığını kimseye teslim etmez. Bunu bilmeyenler bilsinler, el ufalama zamanı çok gerilerde kaldı. Başımız dik olacaktır.

Bu yazı toplam 1629 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.