1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. HER KARARA EVET DEMEYECEĞİZ
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HER KARARA EVET DEMEYECEĞİZ

A+A-

Bu millet kendini bildi bileli türlü badireler atlattı, bir zamanlar üç kıtaya hükmeden her işin en iyisini yaparak yaşayan bu millet sanki kendini unutturmuş gibi oldu, bir zamanlar hükmettiği devletler bu aziz millete emir vermeye başladılar, eşit olmayan şartlarla bizi emir altına almaya başladılar bu kadar baskı ve dayatmalara karşı ayakta kalmamıza şükretmemiz lazım. Dünyanın kutuplaştığı yıllardan küreleştiği günümüze kadar büyük aktörlerin psikolojik savaşlarıyla uğraşıp duruyoruz. Bu durumda ya masada ya da cephede başarılı olmak zorundayız.

                Şartların eşit olmadığı, kardeşlik, dostluk, ittifak ve müttefikten söz edilmiyor, varsa yoksa büyük aktörlerin dediği olacak, bu şekilde Türkiye’mizi yıllarca köprü gibi kullanmaya çalıştılar, bunda da Muaffak oldular, oyaladılar içimizi karıştırdılar, terörü milletimizin başına bela ettiler, onları beslediler silahlandırdılar bu pis oyunlarla yenik düştük. Ne zaman ki milletimize yapılan ve yaptırılmaya çalışanlara itiraz ettik o zaman başka oyunlarla üzerimize geldiler öncelikle ekonomimiz ile uğraşıp güçsüz bırakmaya, sonraları türlü bahanelerle milletimizin içine ayrıcalık sokarak milletimizi bölmeye çalıştılar bunda da Muaffak olamayınca 15 Temmuz’u uyguladılar, milletin evladıyla, milletin silahıyla milleti vurdular bunu yapan ve yaptıranları himayelerine aldılar. Kısacası bizim istediğimizi yapmazsanız siz bilirsiniz bizden her türlü kötülük gelir dediler.

                Ama çok yanıldılar çünkü bu millet her türlü zorluğu yener aç durur ama hürriyetinden taviz vermez bunu 15 Temmuz günü ve onu takip eden günlerde gören komşu ve dost dediğimiz devletler ellerini uzatmıştı ama ellerinin arkasında hançer kafalarının arkasında da şeytanlıklar vardı bunu bu millet öğrenmiş onlara kızmıyor isyan ediyordu bunu da vatanına, bayrağına, ezanına namusuna sahip çıkarsak ispatlamış her türlü kalleşliğe ikiyüzlülüğe aldırış etmeden kendi yağımızla kavrulma zamanının geldiğini anlamış, el ele vermiş kendi mühendisine kendi işçisine kendi bürokratına kendi yöneticisine güvenmiş bizi sömürenlerin elinden o fırsatları almaya başlayarak kendi silahımızı, kendi tankımızı, kendi uçağımızı kendi helikopterimizi kendi gemimizi ve deniz altısını yapmış halende yüzde yüz yapmaya devam edecektir.

                Türkiye’miz hiçbir devletin emir verdiği yer olmayacaktır, hiçbir devletin köprüsü de olmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı yapılan her türlü ihanete seyirci kalan müttefiklerimiz ve komşularımız devletimize karşı yapılan girişimlerde görev alanları korumaya, barındırmaya, başlamışlar halende bu oyunlarına devam etmekteler, bunların dostluğuna güvenmek mümkün mü bir bakıyorsunuz dost gibi görünüyorlar bir bakıyorsunuz ikinci yüzlerini gösteriyorlar. Onun için aziz milletim kendimize gelelim birbirimize sahip çıkalım, bize bizden başka dost olmadığını bilelim, bu devlet bizim bu millet bizim, önceden de böyleydik bundan sonra da böyle olalım, yarım ekmeğimizi paylaşalım, bizi bize bırakmayan aktörlerin sözlerine kanmayalım. Türkiye’miz Anadolu’suyla, Trakya’sıyla bir bütündür. Türkiye’miz coğrafi olarak yedi bölgeden oluşuyor bunu bilmeyene meydanı boş bırakmayalım. Bayrakta bizim, İstiklal Marşı da bizim, ezanda bizim. Bunları koruyan Mehmetçiklerimize sahip çıkalım, onlara kimseyi söz söyletmeyelim.

 

İhsan Akça

Bu yazı toplam 561 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.