1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. “Her eğitim öğretim döneminde yeni iklimler oluşturmalıyız”
“Her eğitim öğretim döneminde yeni iklimler oluşturmalıyız”

“Her eğitim öğretim döneminde yeni iklimler oluşturmalıyız”

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, okul ve kurumlarda yönetici konumunda bulunan kişilerin bilgi, birikim ve tecrübelerini meslektaşları ile istişare ederek paylaşımcı olmaları gerektiğini söyledi.

A+A-

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, okul ve kurumlarda yönetici konumunda bulunan kişilerin bilgi, birikim ve tecrübelerini meslektaşları ile istişare ederek paylaşımcı olmaları gerektiğini söyledi. Telefoncu, Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen Yönetici Geliştirme Programında (YÖGEP) okul müdürleriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Telefoncu, okullarda etkili öğrenmenin daha rahat gerçekleşebilmesi için sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulmasında daha duyarlı olunması ve her eğitim öğretim döneminde yeni iklimler oluşturulması gerektiğini hatırlattı.

“her-egitim-ogretim-doneminde-yeni-iklimler-olusturmaliyiz”2.jpg

MESLEKTAŞLARI İLE İSTİŞARE ETMELİ VE PAYLAŞIMCI OLMALIDIR

Yöneticilerin öncelikle kendisini geliştirerek öğretmen, öğrenci ve veliler ile paydaşlarına yeni vizyonlar kazandırması gerektiğini belirterek, "Günümüzde değişim ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullardaki bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu sürecin sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için yöneticilerin farklı yönlerdeki becerilerine bağlıdır." dedi. Okullarda öğretmen yeterliliklerinin maksimum düzeyde öğrencilere yansıtılması gerektiğini belirten Telefoncu, şöyle konuştu: "Okullarımızda her eğitim öğretim döneminde yeni iklimler oluşturmalıyız. Yöneticilerimiz eğitim yöneticiliğindeki bilgi, birikim ve tecrübelerini meslektaşları ile istişare etmeli ve paylaşımcı olmalıdır. Her kademe okullarımızda öğretmen, öğrenci ve velilerimizle ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirmeli, millî, manevî, ahlâkî, insanî ve kültürel değerlerimizle ilgili farkındalıkları arttırarak bu değerlerin eğitime yansımalarını izlemeliyiz.”

“her-egitim-ogretim-doneminde-yeni-iklimler-olusturmaliyiz”3.jpg

ETKİLİ İLETİŞİM VE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLMALIYIZ

“Kültürel çeşitliliklerimizi ve eğitimle olan ilişkisini fark etmeli, öğretmen, öğrenci, meslektaş, aile ve eğitimin diğer paydaşları ile etkili iletişim ve iş birliği içinde olmalıyız. Her alandaki çalışmalarımızda, etkinlik ve faaliyetlerimizde mutlaka bir öz değerlendirme yaparak, kişisel ve mesleki gelişimlere yönelik çalışmalara katılım sağlamalı, okullarımızda olumlu okul iklimi ve kurum kültürü işbirliği anlayışı ile hoşgörü ortamı oluşturmalıyız." Telefoncu, konuşmasının sonunda etkili yöneticilerin temel özellikleri, iletişim becerileri ve protokol kuralları konusunda da çeşitli bilgiler verdi. Toplantı, çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu, Toplantıya, Millî Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Özay'ın yanı sıra kentte görev yapan okul müdürleri katıldı.

“her-egitim-ogretim-doneminde-yeni-iklimler-olusturmaliyiz”4.jpg

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.