1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. HEM İKTİDARA HEM DE MUHALEFETE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE BAKIN DEDİ (2)
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HEM İKTİDARA HEM DE MUHALEFETE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE BAKIN DEDİ (2)

A+A-

Terörle mücadele ediyoruz diye aldatılmak istemiyor. Feto ile mücadele ediyoruz diye tabandaki saf ve aldatılmış insanlar ile yaptığınız aldatmaca mücadelenizi kabul etmiyor. Hani diyordunuz ya. Bu Fetocuların tabanındakiler ibadet, ortasındakiler ticaret ve tepesindekiler de hiyanet içindedirler. Hiyanetçilerin yedinci, altıncı beşinci basamağında olanlar yurtdışına kaçtılar. Kaçmadılar kaçırdınız. Çok az bir kısmını içeri aldınız. Çoğu elini kolunu sallayarak dışarıda.  Bu mücadeleniz toplumu tatmin etmedi. Etmiyor. İktidar partisi içindeki Fetoculara dokunmadınız. Dokunamadınız. Toplum bunu kabul etmiyor. Böyle değil diyorsanız. Referandum sonuçlarına bakınız.

 Ticaretçilerin dördüncü, üçüncü, ikinci basamağında olanların, ticaretçilerin bir kısmını yakaladığınız. Çoğu elini kolunu sallayarak dışarıda. Yapılanlar ne? Tabandaki ibadetçi kesim. Gel bakalım. Sen toplantılara katılmışsın. Sen para vermişsin. Sen himmet parası toplamışsın. Sen BAYLOK kullanmışsın. Görevine son ver. Ya da hapse at.

Duyuyoruz. Anasınıfı öğretmeni Fetullahçılıktan tutuklanmış. Ya da açığa alınmış. Bu öğretmen kendisine teslim edilmiş beş altı yaşındaki çocuklarla hükümet mi devirecekler? Bir kurumda bir masa memuru. Ya da müdür.  Müdür yardımcısı. Ne yani? Bunlar oturdukları yerde, ellerindeki kalemleriyle hükümet mi devirecekler? Birileri gel seni şef yapalım, müdür yardımcısı yapalım, müdür yapalım dediğinde, hele de hak etmediği halde, böyle bir unvan verilmek istenmesi durumunda, kim yok ben istemem der? Bunların ihtilâlla, Amerikan uşağı olmak gibi bir işlerle bir işleri yoktur. Bunlar işsizliğin, kol gezdiği, üniversitelere girişlerin çok zor olduğu dönemimizde kendilerine sunulmuş nimetlere ulaşabilen insanlardır.  Yolunu bulanlar, bu kapıdan içeri girenlerdir. Devletin ilk uğraşacağı kişiler bunlar değildir. En son ayıklanacak, temizlenecek kişiler bunlardır. Oysa en başta açığa alınan, hapse atılan kişiler oldular. Onların yakınları da hayır cephesinde yer aldılar. Değil diyorsanız referandum sonuçlarına iyi bakınız. Dönüp dönüp bir daha bakınız.

            PKK ile mücadele de olanlara bakalım. Terörist öldürülüyor. Kim bu teröristler? Kandırılarak dağa çıkarılmış insanlar. Ellerine silah verilmiş insanlar. Vur diyorlar. Vuruyorlar. Öldür diyorlar. Öldürüyorlar. İyi de bunların elebaşlarına bir şey yapılabiliyor mu? Kandildeki yöneticileri yerinde duruyorlar mı? Her gün onlarca sığınaklarını imha ettik. Onlarca yaşam malzemelerini imha ettik diyorlar. Açın bakın genelkurmay bilgilerine. Sanki adım başına bir sığınak. Adım başına bir mağara. Bu ne bilinmez, bulunmaz bir güneydoğuymuş? Kandil’e hava saldırılarının ardı arkası kesilmiyor? Tam isabetle vurduk. İyi de Murat Karayılan daha orda. Diğer üst düzey yöneticiler orada. Onlara bir şey olmuyor. Onlar orada oldukça bu terör biter mi? Bitirilebilir mi? PKK’lıların yakınları da hayır cephesinde yer aldılar. Değil diyorsanız referandum sonuçlarına bakınız. Dönüp dönüp bir daha bakınız.

Devamı yarın…

 

Bu yazı toplam 492 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.