1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. HAYDİ HAYIRLISI
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HAYDİ HAYIRLISI

A+A-

Yurdumuzda demokrasinin kuralları gereği çok seçimler yapıldı. Bu seçimlerin hapsinden devletimiz tertemiz çıktı. Çünkü milletimiz demokrasinin güzelliklerini kavramış her şeyin en iyisini yapmıştır. Hele tercihi oy sistemi ile yapılan seçimden bile, seçmenler bunu bilemez diyenler olduğu halde o kadar güzel tercihler yapmış ki milletimizin bu tercihleri taktirle karşılanmıştır. Milletimize hepimizde ister aday adayı olalım, ister aday adayı olmayalım işin aslında hepimizde seçmemiz, devletimizi yönetecekleri seçmemiz hepimizin hakkıdır.

 

Hangi siyasi partiden aday adayı olursanız olunuz, hem aday adayı olanlar hem de onlara seçmen olarak oy verecek milletimizin fertlerinin tek amaçları vardır. “Memleketimizin bu seçimleri huzur içinde geçirmesi en büyük dileğimiz, milletimizin vereceği karara hepimiz saygılı olmak mecburiyetindeyiz. Seçim sürecinde de başta parti genel başkanları, parti yöneticileri bütün vatandaşlarımız itidal içinde davranmalı. Yurdumuza yapılan siyasi partilerimiz arasında ki “İttifaklar” devletimizi daha iyi yönetebilmek için yapılmaktadır, hem bu ittifaktaki kendi içlerinde hem de ittifak grupları arasında kırıcı, yıkıcı, milleti kutuplaştırıcı davranışlarda bulunmamaları açık ve kapalı her yerde yapacakları hizmetleri anlatarak vatandaşın güvenini kazanmaya çalışmalıdırlar. Bunun tersi milletimizin menfaatine olmaz.

 

Biz köşemizde yazı yazanlar kalemini aynı titizlikle kullanmalı, bütün aday adaylarına aynı eşitlikte olmalıdır. Bütün adayların vatana ve millete hizmet aşkıyla yola çıktığını bilmelidir. Adaylardan birini öğüp diğerini kötülememelidir. Eğer birini eleştiriyorsa, diğerini pas geçmemelidir. Seçime giren adayın birinin kazanmasını bayram kabul edip diğer adayın kazanmasını felaket olarak görmemelidir. Seçim süresince yukardaki hassasiyetlere uymalıdır. İşte o zaman kalemin hakkını vermiş olur.

 

Bütün ihtimaller ve sorunlardan önemlisi Türkiye’nin iç barışı, huzuru ve demokratik istikrarı her şeyin üzerindedir. Seçim nedeniyle gerilimin yükselmesi kaçınılmaz olsa da, unutmayalım ki karşımızda düşman kuvvetler değil aynı ülkenin partileri ve onların temsilcileri var ve bir yarış söz konusu, her iki ittifakında adayları ve seçmenleri bu ülkenin saygıdeğer vatandaşlarıdır. Bunların hepsi de kendi plan ve projelerini uygulayacak partilerdir. Onun için bu demokratik rekabeti bir yüksek gerilim hattına çevirmenin kimseye yararı olmaz, milletimizde böyle bir zıtlaşmayı asla kabul etmez.

 

Vatandaşımız her seçimde olduğu gibi bu seçimde de serbestçe hiçbir müdahaleye uğramadan sandığa gidip oyunu kullanacak, sandık başındaki görevlilerde mensup oldukları partilerini temsil edip sandık başkanına yardımcı olarak hem oy kullanma süresinde hem de tasniflerde görevini titizlikle yerine getirip vatandaşın taktirini tutanaklara yansıtmaları seçim güvenliği bakımından çok önemlidir.  Görevlilerin görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inanıyor ve güveniyorum. Sonuç şimdiden milletimize hayırlı olsun.

 

Bu yazı toplam 900 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.