1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. HAYATINIZ KARARMASIN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

HAYATINIZ KARARMASIN

A+A-

Hayatınız kararmasın başlığı ne güzel bu başlık kimlere hitap ediyor, bu kimlerin sorumluları kimler, bu kimlerle yalnız valiliğimiz mi, İl Sağlık Müdürlüğü mü ve il emniyet müdürlüğü mü mücadele edecek yoksa bu kimlerin merkezi olan aileler mi? Tabiki önce merkez yani ailelerimiz sorumludur. Ailelerimiz kendi canlarının bir parçası çocuklarının nerelere gittiğini, hangi çocuklarla arkadaşlık ettiklerini, bu çocuklarının aile yapısını hiç inceleme zahmetine katlanıyorlar mı? Eğer aile kendi üzerine düşeni yapmazsa çocuğunu bir arkadaş gibi takip etmezse zamanımızdaki yaşamdaki boşluktan faydalananlar çok olur. Boşluk arayan o zehir tacirleri türlü oyunlarla çocuklarımızı elimizden alır.

                İl Sağlık Müdürlüğümüzün “hayat boşluk kabul etmez” projesi çok önemli bir proje ama öncelikle bu projeye düşmeden tedbir almak en iyi projedir. Onu da öncelikle aileler ve okullarımız yapar. Aile ve okul bu zehir tacirlerini çevrelerinden, çocuklarından, öğrencilerinden uzak tutmalıdır. Onların bu çabalarına emniyet teşkilatımız yardımcı oluyor. Emniyetimiz ( polisimiz) hem bu zehirin batağını kurutmaya hem de satıcılarına aman vermiyor. Bu çabalara anne, baba ve öğretmenler olarak hepimiz yardımcı olmalıyız. Polis yakalar düşüncesiyle kendimizi sorumsuz zannetmeyelim. Bu belaya istemeden tutulmuş olanları da il sağlık müdürlüğümüzün “ Hayat boşluk kabul etmez “ projesine teslim edip bağımlı olan gençlerimizi yeniden hayata tutundurmaya çalışalım.

                Sayın valimizin belirttiği gibi uyuşturucuyla mücadele bir kurumun görevi değildir. Bu iş sorumlu olan bütün kurumların birlikte mücadeleye katkı sağlamasıyla önlenir. Şehrimiz birçok şehrin geçiş güzergâhında olduğu için bu zehir tacirlerinin görevlerini kolaylaştırıyor. Tam tersi bununla mücadeleyi de zorlaştırıyor. Ama nasıl olursa olsun bununla mücadele etmek zorundayız. Bunu da polisimiz, jandarmamız en güzel şekilde yapıyor. Onlara yardımcı olmak bütün milletimize düşmektedir. Çünkü bu uyuşturucu belası terör kadar önemlidir. Şartlar ne olursa olsun önlenmesi şarttır. Polisimiz, jandarmamız bunu önlemeye çalışıyor İl Sağlık müdürlüğümüzde buna bulaşmış olan gençlerimizi tedavi ederek hayata kazandırmaya çalışıyor. Burada ana, baba ve okullarımıza yani öğretmenlerimize de büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızı bu batağa düşmeden korumak onlara sahip çıkmak görevli birimlere yardımcı olmak gerekiyor ki bu uyuşturucu belasından çocuklarımızı kurtaralım. Bu çok önemli bir görevdir. Bu sorumluluğumuzdan kurtulmanın çaresi çocuklarımıza sahip çıkmaktan geçer bu hem ailevi hem de milli bir sorumluluktur.

 

Bu yazı toplam 528 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.