1. YAZARLAR

  2. BEKİR AKDENİZ

  3. Habercilikte başarı dolu 37 yıl
BEKİR AKDENİZ

BEKİR AKDENİZ

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Habercilikte başarı dolu 37 yıl

A+A-

 

"Kırıkkale İL gazetesinin 37. yılını kutluyorum. Güçlü Türkiye'ye her alanda olduğu gibi basın alanında da güçlü olmak yaraşır. Yerel gazetelerin etkili bir şekilde varlığını sürdürmesini, demokrasimiz açısından zaruret olarak görüyoruz. Milletin hizmetkârı bir anlayışın mensupları olarak, insanımızın hissiyatına tercüman olan yerel medya kuruluşlarını güçlü tutmak en önemli hedeflerimizden biridir. Yerel gazeteler; şehirlerimizin siyasetinden sporuna, sosyal hayatından iktisadi yaşamına, tarihinden sosyolojisine, sanat hayatından kültürel değerlerine bilumum kentsel dinamiklerine dair tüm parametreler hakkında toplumu bilgilendirme görevini icra ettikleri gibi, yurdumuzun dört bir yanındaki güzelliklerin adeta bir özeti gibidir. Bu bağlamda Kırıkkale’mizin güzelliklerini, hemşerilerimizin yüce gönlünün esintilerini yansıtan Kırıkkale il Gazetesi'nin yayınları takdire şayandır. Kırıkkale basınında, hemşerilerimizin vicdanı ve gür sesi olmayı hedefleyen bir yayın çizgisini gözeten Kırıkkale il Gazetesi'nin 37. yaşını kutluyorum. Dürüst, şeffaf ve sorumlu habercilik anlayışıyla görevlerini yürüten gazete yöneticilerine, muhabirlere, editörlere ve tüm çalışanlara tebriklerimi sunuyor, Cenabı Hak'tan muvaffakiyetler niyaz ediyorum.

Değerli Dostlar …

Kırıkkale il gazetesi Ailesi olarak siz değerli dostlarımızla daima güzel haberler ve yazılar paylaşmaya gayret ettik. Hayatın akışı içinde olumsuz gibi görünen haller olsa da “şerler nefsimizden, güzellikler Allah’tan” diyerek eksiğimizi, hatamızı görüp düzeltmeye çalıştık.

Okumak ve yazmak; bilmek ve bildiğini başkasına aktarmak/beyan etmek...

Hz. Adem (as) ile başlayan insanlığın yeryüzündeki varlık serüvenin ilk dönemlerinden, bilinen en kadim medeniyetlere kadar pek çok farklı zaman ve zeminlerde her daim varola gelmiş bir eylemdir okumak ve yazmak.

İnsanlığın medar-ı iftiharı İslam Medeniyetinin usul ve esası olan Kur’an-ı Kerim’in ilk inen vahiy, aynı zamanda ilk emri “Oku!” olmuş ve akabinde birkaç vahiy sonrasında ise okumak ve yazmak eyleminin ana malzemesi ‘Kalem’e yemin ile başlayan ayetler nazil olmuştur.

Söz söylemek, tarihe not düşmek ancak yazmak ile olur. Yazı, sözün bekasıdır. Söz uçar, yazı kalır…

Peki ne yazacağız bize ve bizden sonraki nesillere?...Bu soruya vereceğimiz cevap, bizi Kırıkkale’nin gazete dünyasındaki yeri ve anlamına götürecektir. Gazetecilik , ‘Çok büyük bir ahlak aynı zamanda günümüzden yarınlara bir miras/emanet olma yolunda bir seyirdir.

Kırıkkale il gazetesi, bilinip de doyuma ulaşılmışın değil; pek az bilinen, arananın/arzu edilenin izinde olmaktır. İl gazetemiz, Başta Efendimiz  (sas), rahle-i tedrisinde yetişecek yeni neslin mektebi olma yolunda Vatanına Bayrağına saygılı Yunus misali Yaradanı severiz yaradan dan ötürü gençleri yetiştirme yeni yeni yazarlar bulma adına ve Bilgiyi Kuşanma adına yayın hayatına devam eden ve gayret gösteren. özgün araştırma ve çalışmaların yer alacağı oldukça münbit bir zemindir İl gazetesi. Ayrıca güzelliklerini, mesajlarını, örnekliklerini sunmayı hedefleyen; zengin içeriği, birbirlerinden kıymetli hocaların ve genç yazarların tespitlerinin; söyleşilerinin olduğu bir gazetedir. Kırıkkale il gazetesi olarak Çalışma bizden Tevfik Yüce Rabbimizdendir.

Bu yazı toplam 6863 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.