1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Güçlü kadın, güçlü Türkiye
Güçlü kadın, güçlü Türkiye

Güçlü kadın, güçlü Türkiye

Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde “Güçlü kadın, güçlü Türkiye” adı altında konferans düzenlendi.

A+A-

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması hakkında, Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde “Güçlü kadın, güçlü Türkiye” adı altında konferans düzenlendi.

KOOPERATİFLER BU FUARDA BULUŞACAK

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak. Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı “Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme”. Katılımın oldukça yüksek olacağı Fuar’da çeşitli illerden 160’tan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.

İSTİŞARELERDE BULUNULDU

Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner, “Cumhurbaşkanımızın ikinci yüz günlük eylem planında bulunan Kadın kooperatiflerinin kurulması, desteklenmesi sürdürebilirliğinin sağlanması kapsamında ; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Seda Karaca hanımefendi ve İrmak Kadın kooperatifim kooperatif kurmayı düşünen kadınlarımıza çeşitli konularda sunum yaptık. Daha sonra İrmak Hanımeller Kadın Kooperatifimizin fuara katlımıyla ilgili görevlendirme ve istişarelerde bulunduk.”

İMKÂNLARINI DEĞERLENDİRECEKLER

Çetiner, “Türkiye Kooperatifler Fuarı ile kazanılan vizyon sayesinde kooperatiflerin üretim kapasitelerinde ve ticaret hacimlerinde artış sağlaması, kooperatiflerin ihracatta da pay sahibi olması amaçlanıyor.  Bunun için, fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen elektronik ticaret firmaları da yer alıyor. Kooperatifler fuar boyunca Türkiye’nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkânlarını değerlendirecekler.

PAZARA DAHİL OLMA İMKANI YAKALAYACAK

Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler, ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak.  Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de davet edildi. Alım heyetleriyle yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak. Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri, dijital gelişmeler, e-ticaret ile ilgili konularda eğitimler verilecek. İlham verici başarılı kooperatif hikâyelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerin tecrübelerinin aktarılacağı panel ve eğitimler de düzenlenecek.”

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.