1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. GELİN BİRLİK OLALIM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

GELİN BİRLİK OLALIM

A+A-

Yıl 1914 Osmanlı İmparatorluğunun zorluklarının artık son safhaya geldiği günler. Bu acı günler 1918’li yıllara gelindiğinde devlet kalmamış Osmanlının üzerine çullanan yedi düvel bırakın Osmanlı’yı ondan kalan Türkiye Cumhuriyeti’nin şimdiki yurdu yani Anadolu’yu paylaşmaya başlamışlar. Bunda da işgal ettikleri yerlerdeki aç, açık, topsuz, tüfeksiz halkın direnişiyle karşılaşmışlar. Anadolu’nun paylaşılamayacağını her yerde duyurmuşlar. Bunu gören Yunanlıların dışındaki devletler yapılan antlaşmalarla Anadolu’yu terk etmişlerdir.

Ne yazık ki Avrupa devletlerini arkasına alan Yunanlılar İzmir’den başlayıp Sakarya’yı geçerek Haymana’ya kadar ilerlemiş işgal ettikleri yerlerde ki halkı perişan etmişlerdir. Bunu gören Türk halkı atasının etrafında toplanarak Yunanı da geldikleri yerden yani İzmir’den kovarak yurdunu kurtarmış milletinin bağımsızlığını sağlamıştır. Yokluk içinde bunu nasıl yapmış, birlik olmuş, kenetlenmiş aç kalırım, şehit ve gazi olurum ama yurdumu haçlı zihniyetine teslim etmem demiştir. Şimdi halen ermeni katliamından bahsedenler Osmanlının son zamanında kurtuluş savaşında cephede bulunan milletin geride kalanlarına düne kadar yan yana yaşayan ermeniler olmadık eziyetler ve katliamlar uygulamışlar ki bu kadar nankörlüğü insan olan hiçbir varlık yapmaz. Bunu yaşayan Türk halkıda hainlik yapan kalleşlere gerekli dersi vermişlerdir.

Kurtuluş savaşından önce de sonra da bu hain haçlı zihniyeti Avrupa devletleri tarafından fırsat buldukça uygulamaya konulmuş adları zaman zaman değişik olsada Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine zarar verme, iç karışıklıklar çıkarma genç Türkiye Cumhuriyeti devletini zayıf düşürerek amaçlarına ulaşmaya çalışmışlardır. Bunu türlü metodlarla devam ettirmektedirler. İçimize yerleştirdikleri istihbaratçılarıyla yurdun değişik yerlerinde şimdiki maşaları PKK ve benzerleriyle bu millete zarar vermeye devam ediyorlar. Bunların bu millete verdiği zararı nasıl önleyeceğiz, şehitlerimizi, gazilerimizi unutmak mümkün mü? Onların acıları içimizden çıkmıyor. Onun dışında ekonomik olarak verdikleri zararlar bu milletin şimdiki durumundan çok çok daha iyi olmasını sağlardı. Milletimize zarar veren her türlü terörüst gruplara karşı milletimizin menfaatında birleşelim. Bu millet aç iken, fakir iken, hiçbir imkânı yok iken, bu yurdu kurtardı bizlere teslim etti.

Dedelerimizin bu fedakârlığına onların eserlerini yaşatarak daha iyi seviyelere getirerek onlara layık olabiliriz. Birlik olmaz nefsimizin esiri olur milletimizin iyiliğini düşünmez isek atalarımızın kemiklerini sızlatırız, onları incitiriz daha kötüsü eski haçlı zihniyetlerini sevindirmiş oluruz. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyen, herkese büyük görev düşüyor. Düşmanı değil dostlarımızı sevindirelim.

Bu yazı toplam 896 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.